آذرسیس

افزودن کسب و کار خود به دنیای آنلاین با نقشه گوگل

افزودن محل کسب وکار به نقشه گوگل می تواند برای دسترسی و نشان دادن بیزینس شما در دنیای آنلاین یک روش سودمند باشد. شما به عنوان یک بیزینس من با انجام این کار علاوه بر اعتبار بخشیدن به کسب کار خود، روابط دوستانه با مشتریان را نیز حفظ خواهید کرد. با اضافه کردن بیزینس به گوگل مپ، محصولات و خدمات خود را نحو احسن در اختیار مشتریان قرار داده و مکان یابی آنها را درصورت داشتن محل حضوری کسب و کار آسان خواهید کرد. اما نمی دانید چطور می توان این کار را انجام داد؟ این آموزش راهنمای شما خواهد بود. همراه ما باشید.

نحوه ثبت کسب و کار در نقشه گوگل (Google Map) 

با ثبت اطلاعات کسب و کار در گوگل مپ می توانید علاوه بر اعتبار بخشیدن به برند خود، مشتریان زیادی را از این راه جذب کنید. ثبت اطلاعات کسب و کار در گوگل مپ یک روش جهانی است که دیتا های زیادی در مورد یک بیزینس از جمله آدرس، محصولات، خدمات و… را در اختیار کاربران سرتاسر جهان قرار می دهد و لوکیشن یابی آنها را برای کاربران آسان می کند. یکی از بهترین روش های ثبت در نقشه استفاده از google my business است، اما به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد استفاده از آن برای همه میسر نیست، بنابراین بهترین گزینه برای ثبت گوگل مپ است. برای ثبت محل کسب و کار خود در نقشه گوگل می توانید هم با گوشی و هم با وبسایت اقدام کنید:

افزودن کسب و کار به گوگل مپ در دسکتاپ

ثبت کسب و کار در نقشه گوگل از طریق وبسابت 

1- وارد وبسایت رسمی Google map شوید. شما می توانید در این قسمت زبان انتخابی خود را تغییر دهید. امکان ثبت موقعیت هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی برای شما فراهم است.

2- از قسمت  Search، موقعیت مکانی شهر خود را انتخاب کنید:

افزودن کسب و کار به گوگل مپ در دسکتاپ

3- آدرس دقیق خود با جزئیات محل مد نظر وارد کرده و مکان یابی کنید.

4- از منوی سمت چپ، گزینه Add a missing place را به منظور اضافه کردن آدرس هایی که ثبت نشده است، انتخاب کنید:

افزودن کسب و کار به گوگل مپ

5- در صفحه باز شده نیاز است یک سری اطلاعات درمورد بیزینس خود را وارد کنید. در اولین قسمت نام کسب و کار خود را وارد کنید. در فیلد Add category، نوع کسب و کار خود را انتخاب کنید:

افزودن کسب و کار به گوگل مپ

6- فیلد بعدی، می توانید موقعیت مکانی خود را با نشانگر قرمز تغییر داده و به صورت دقیق آدرس خود را مکان یابی کنید:

افزودن کسب و کار به گوگل مپ

7-  گزینه آخر برای تغییر نام مکان قبلی که ثبت کرده اید است. یعنی شما می توانید نام مکان خود را در این قسمت تغییر دهید. این مکان برای کاربرانی که برای اولین بار مکان خود را ثبت می کنند، اجباری نخواهد بود.

8- در فیلد بعدی می توانید اطلاعات اضافی در مورد کسب و کار خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل شماره تماس، آدرس وبسایت و … است.

9- شما می توانید در فیلد بعدی در صورت تمایل زمان شروع و پایان فعالیت بیزینس خود را وارد کنید.

10- پس از وارد کردن اطلاعات گزینه Send را بزنید.

ثبت کسب و کار در نقشه گوگل با گوشی 

این روش هم مانند روشش قبلی طی انجام چند مرحله ساده انجام می شود:

1- وارد اپلیکیشن Google Map که جز برنامه های اصلی تلفن همراه است شوید.

2- مکان خود را در نقشه پیدا کنید:

افزودن کسب و کار به گوگل مپ با گوشی

3- در پایین صفحه گزینه contribute را بزنید.

4- مجددا در نوار پایینی آیکون Add a Place را کلیک کنید.

5- در صفحه باز شده، اطلاعات کسب و کار خود را وارد کنید:

افزودن کسب و کار به گوگل مپ با گوشی

6- در پایین صفحه می توانید با زدن گزینه Add More Details اطلاعات زیادی درمورد کسب و کار خود مانند نام وبسایت، زمان شروع و پایان ساعت کاری و… را ثبت کنید:

افزودن کسب و کار به گوگل مپ با گوشی

7- می توانید برای جلب توجه تعدادی عکس از شرکت یا محل کسب و کار خود را نیز قرار دهید.

اگر برای انجام این مراحل با محدودیت رو به رو بودید می توانید از سرور مجازی ویندوز به این منظور استفاده کنید. برای خرید سرور مجازی ویندوز با کانفیگ و کیفیت بالا می توانید از وبسایت آذرسیس اقدام کنید!

سخن آخر

ثبت آدرس در نقشه گوگل می تواند یکی از راه های برند سازی و اعتبار بخشیدن به کسب و کارتان باشد. با وارد کردن اطلاعات و قرار دادن تصاویر از وضعیت کسب و کار خود می توانید نظر مشتریان را به خود جلب کرده و از این راه میزان فروش خود را چند برابر کنید. شما می توانید این کار را هم از طریق گوشی و هم از طریق تلفن همراه انجام دهید. ما در این آموزش دو روش را مورد بررسی قرار دادیم. اگر همچنان در انجام مراخل با مشکل رو به رو هستید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *