آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
دارک ورس؛ بُعدی ناشناخته از متاورس
5/5 - (15 امتیاز)

دارک ورس (Dark verse) از مفاهیم جذاب موضوع متاورس است، و شبیه به وب دارک می باشد. با این وجود یک عصر فرا جهان برای حریم خصوصی و امنیت ما در انتظار ماست.

در این مقاله به توضیح کامل دارک ورس و مفهوم آن خواهیم پرداخت، بنابراین از شما دعوت می کنیم تا پایان این آموزش جذاب و متفاوت با ما همراه باشید.دارک ورس

مقاله مفید: متاورس؛ یک ترفند بازاریابی یا آینده اینترنت امروزی

دارک ورس چیست؟

فناوری متاورس یک جهان بی نهایت جذاب با مزایا بی شماری است، که راه های جدیدی را برای افراد یا بازیگران مخرب و همچنین کاربران قانونی باز کرده است.

افراد فضا های خصوصی برای تسهیل فعالیت های غیر قانونی و یا برقراری ارتباط با مجرمان دیگر ایجاد می کنند، که دارک ورس نام دارند.

دارک ورس تقریبا مشابه دارک وب است، اما با این تفاوت که در داخل متاورس جا گرفته و فهرست نشده است. همچنین از جهاتی نیز به دلیل حضور شبه فیزیکی کاربران، از دارک وب خطرناک تر است.

این جلسات فیزیکی مخفی با موضوعات بحث آزاد صرفاً به صورت آنلاین می باشد، و انجمن های جنایی دارک وب را تقلید می کند.

هدف اصلی دارک ورس

انتظار داریم که بازار های زیرزمینی در دارک ورس رشد کند. به علاوه کاربران این بازار ها از نشانه های احراز هویت برای دسترسی خود استفاده می کنند.

و کاربران سعی می کنند ارتباطات را از طریق پیام رسانی Proximity-Base یا روش های دیگر پنهان کنند. حتی اگر سازمان های مجری قانون (LEA) از این فضا ها آگاه باشند، بدون داشتن نشانه های مناسب قادر به نفوذ به آنها نیستند. و رهگیری ارتباطات انجام شده برای این مجاری قانون بسیار دشوار خواهد بود.

بنابراین، هدف اصلی این پلتفرم انجام عملیات غیر قانونی و مجرمانه است، ولی می توان از این فضا مجازی علیه نهاد های زورگو نیز استفاده کرد.

گزارش مدیران و رهبران مختلف درباره دارک ورس

Trend Micro Incorporated یکی از رهبران امنیت سایبری، گزارش جدیدی را منتشر کرد که هشدار دهنده بعد مجرمانه DarkVerse است که از مجریان قانون مخفی شده است.

همچنین می تواند به سرعت تکامل یافته و صنعت جدیدی از جرایم سایبری ایجاد کند. علاوه بر آن NFT از طریق فیشینگ، کلاهبرداری، باج گیری و دیگر موارد مورد حمله قرار می گیرند. زیرا، آن ها به یک کالا متاورسی مهم تبدیل شده اند.

پنج تهدید مهم متاورس که در این گزارش ذکر شده عبارتند از:

  • دارک ورس به مکانی مناسب برای انجام فعالیت های غیر قانونی و جنایی تبدیل خواهد شد زیرا، قابل ردیابی نیست و نظارت و نفوذ مجریان قانون بر آن دشوار است.
  • پول شویی با استفاده از املاک مستغلات متاورس گران قیمت و NFT ها راه جدید و راحتی برای مجرمان فراهم می کند.
  • مهندسی اجتماعی، تبلیغات و اخبار جعلی عمیقا بر این دنیا مجازی سایبری تاثیر می گذارد.
  • داستان های تاثیر گذار در این جهان توسط جنایت کاران و بازیگران دولت بکار گرفته می شود، تا گروه های آسیب پذیری را که به موضوعات خاص حساس هستند، هدف قرار دهند.
  • از آن جایی که اپراتور های فضا متاورس دید کاملی بر اقدامات کاربر خواهند داشت، اساساً هنگام استفاده از دنیای آنها، حریم خصوصی برای کاربران در حد صفر خواهد بود.

Bill Malik معاون استراتژی های زیرساخت Trend Micro اشاره می کند: متاورس یک چشم انداز چند میلیارد دلاری فناوری پیشرفته است که آینده اینترنت را تعریف می کند.

با اینکه ما نمی دانیم چگونه توسعه می یابد، باید به این فکر کنیم که چگونه توسط عوامل تهدید آمیز مورد سو استفاده قرار می گیرد.

با توجه به هزینه های بالا و چالش های قضایی، مجریان قانون در سال های اول به کل برای کنترل متاورس تلاش کردند.

جامعه امنیتی یا باید وارد این جریان شده و آن را کنترل کند، و یا یک غرب وحشی جدیدی در آستانه ایجاد شدن در یک دنیا دیجیتال است.

او اظهار دارد که دارک ورس یک نسخه متاورسی از دارک وب است که عامل تهدید را قادر می سازد تا فعالیت های غیر قانونی را بدون اعمال مجازات انجام دهند.

روند کار در دارک ورس چگونه است؟

نفوذ پلیس در این دنیای تاریک به بازار های تاریک، بدون داشتن توکن مناسب برای احراز هویت امکان پذیر نیست. از آن جایی که کاربران فقط در صورتی به دارک ورس دسترسی دارند که در یک مکان فیزیکی مشخص باشند، سطح حفاظت شده بیشتری برای جنایت کاران و مجرمان در این پلتفرم فراهم شده است.

این حالت در دنیا دارک ورس یک بستر مخفی برای شکوفایی تهدید های متنوع از کلاهبرداری مالی و کلاهبرداری در تجارت الکترونیک گرفته تا سرقت NFT و باج گیری ایجاد کرده است.

ماهیت فیزیکی و سایبری متاورس در های جدیدی را بر روی عوامل تهدید باز خواهد کرد. مجرمان سایبری ممکن است به دنبال به خطر انداختن فضا های “دوقلو دیجیتال” باشند.

که توسط اپراتور های زیر ساخت برای خراب کاری یا اخاذی از سیستم صنعتی اداره می شوند. همچنین، این مجرمان می توانند بد افزار ها را برای ایجاد آسیب فیزیکی در لباس های کاربران ایجاد کنند.

برای مثال حمله به آواتار در موارد متعددی که قبلاً گزارش شده است. با اینکه هنوز چند سال به کامل شدن متاورس باقی مانده ولی این فضا مرموز و جذاب بزودی رواج پیدا کرده است.

مقاله مفید: CPanel چیست؟ بررسی مزایا و معایب این کنترل پنل محبوب

همان طور که بالاتر نیز اشاره شد، امنیت اطلاعات مهم ترین دغدغه مردم در جهان امروزی است، شما نیز با استفاده از سرور اختصاصی آذرسیس می توانید حفاظت اطلاعات خود را به دست بگیرید.

سخن آخر

با توجه به اینکه قبل تر با مبحث دنیا متاورس آشنا شده اید، در این مقاله سعی در توضیح دارک ورس و نکات مهم درباره آن را برای شما عزیزان داشتیم.

همان طور که بالاتر نیز اشاره شد، دارک ورس یک فضا شبیه به دارک وب دارد و بنابه گزارش های آمده اخیراً، تهدیدی بزرگ برای جوامع امروزی به حساب می آید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله نهایت لذت را برده باشید، در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل می توانید از قسمت ارسال نظرات با کارشناسان آذرسیس همراه باشید.


3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *