آذرسیس

دارک ورس؛ بُعدی ناشناخته از متاورس
5/5 - (16 امتیاز)

دارک ورس (Dark verse) از مفاهیم جذاب موضوع متاورس است که می توان گفت شبیه به وب دارک می باشد. دارک ورس در دنیای متاورس درحقیقت اشباحی هستند که به طور عمده تشکیل دهنده موضوعات بازی بوده و قابل دسترس در چالش ها و مراحل بازی هستند. این موجودات می توانند در کنار اشیا قرار گرفته و اطلاعات مخفی در بازی را کشف کنند. اشکال و ظاهر دارک ورس متنوع بوده و می توانند به صورت شبه و یا سایر موجودات ظاهر شوند. در این مقاله به توضیح کامل دارک ورس و مفهوم آن خواهیم پرداخت، بنابراین از شما دعوت می کنیم تا پایان این آموزش جذاب و متفاوت با ما همراه باشید.

دارک ورس چیست؟ 

فناوری متاورس یک جهان بی نهایت جذاب با مزایا بی شماری است که راه های مختلفی را برای افراد یا بازیگران مخرب و همچنین کاربران قانونی باز کرده است. فضاهای خصوصی برای فعالیت های غیر قانونی و یا برقراری ارتباط با مجرمان دیگر ایجاد می کنند، که دارک ورس نام دارند. دارک ورس مشابه دارک وب است، اما با این تفاوت که در داخل متورس ها گرفته شده و فهرست نشده است. همچنین به دلیل حضور شبه‌های کاربران، از دارک وب خطرناک تر است.

دارک ورس چیست؟

هدف اصلی دارک ورس

انتظار داریم که بازار های زیرزمینی در دارک ورس رشد کند. به علاوه کاربران این بازار ها از نشانه های احراز هویت برای دسترسی خود استفاده می کنند. کاربران سعی می کنند ارتباطات را از طریق پیام رسانی Proximity-Base یا روش های دیگر پنهان کنند. حتی اگر سازمان های مجری قانون (LEA) از این فضا ها آگاه باشند، بدون داشتن نشانه های مناسب قادر به نفوذ به آنها نیستند. و رهگیری ارتباطات انجام شده برای این مجاری قانون بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین، هدف اصلی این پلتفرم انجام عملیات غیر قانونی و مجرمانه است، ولی می توان از این فضا مجازی علیه نهاد های زورگو نیز استفاده کرد.

گزارش مدیران و رهبران مختلف درباره دارک ورس 

Trend Micro Incorporated یکی از رهبران امنیت سایبری، گزارشی را منتشر کرد که هشدار دهنده بعد از مجرمانه DarkVerse است که از مجریان قانون مخفی شده است. همچنین می تواند به سرعت توسعه یافته و صنعت رشد از جرایم سایبری ایجاد کند. علاوه بر آن NFT از طریق فیشینگ، کلاهبرداری، باج گیری و موارد دیگر مورد حمله قرار می گیرند. زیرا، آن ها به یک کالا متاورسی تبدیل شده اند.

دارک ورس چیست؟

بررسی تهدید های مهم متاورس

دارک ورس به مکانی مناسب برای انجام فعالیت های غیر قانونی و جنایی تبدیل خواهد شد! دلیل این حرف در این است که قابل ردیابی نبوده و عدم نظارت و نفوذ مجریان قانون بر آن است. در این میان Money Laundering یا همان پول شویی، با استفاده از املاک مستغلات متاورس گران قیمت و NFT ها راه جدید و راحتی را برای مجرمان ارائه می کند. مهندسی اجتماعی، تبلیغات و اخبار جعلی عمیقا بر این دنیای مجازی سایبری تاثیر می گذارد.
داستان های تاثیر گذار در این جهان توسط جنایتکاران و بازیگران دولت بکار گرفته می شود، تا گروه های آسیب پذیری را که به موضوعات خاص حساس هستند، هدف قرار دهند. از آن جایی که اپراتورهای فضاهای متعارف کاملی برای کاربران خواهند داشت، اساساً هنگام استفاده از دنیای آنها، حریم خصوصی برای کاربران در حد صفر خواهد بود.

Bill Malik معاون استراتژی های زیرساخت Trend Micro اشاره می کند: متاورس یک چشم انداز چند دلاری فناوری پیشرفته است که اینترنت اینترنت را تعریف کند. با ما نمی دانیم چگونه توسعه می یابد، باید به این فکر کنیم که چگونه توسط عوامل خطر آمیز سو استفاده می شود. با توجه به هزینه های بالا و چالش های قضایی، مجریان قانون در سال اول به کل برای کنترل متورس تلاش کردند. جامعه امنیت یا باید وارد این جریان شود و آن را کنترل کند، و یا یک غرب وحشی در ایجاد شدن در یک دنیا دیجیتال است. او می گوید که دارک ورس یک نسخه متورسی از دارک وب است که عامل تهدید را قادر می سازد تا فعالیت های غیر قانونی را بدون اعمال مجازات انجام دهند.

روند کار در دارک ورس چگونه است؟ 

روند کار در دارک ورس

نفوذ پلیس در این دنیای تاریک به بازارهای تاریک، بدون داشتن توکن مناسب برای احراز هویت امکان پذیر نیست. از آن جایی که کاربران فقط در صورتی به دارک ورس دسترسی دارند که در یک مکان مشخص مشخص باشد، سطح بیشتری برای جنایتکاران و مجرمان در این پلتفرم فراهم شده است. این در دنیا دارک ورس یک تخت مخفی برای حالت شکوفایی است که از کلاهبرداری مالی و کلاهبرداری در تجارت الکترونیک گرفته تا سرقت NFT و باج گیری ایجاد کرده است. ماهیت فیزیکی و سایبری متورز در آن ها را بر روی عوامل تهدید باز خواهد کرد. مجرمان سایبری ممکن است به دنبال خطر انداختن فضاهای “دوقلوی دیجیتال” باشند. که توسط اپراتورهای زیر ساخت برای خراب کاری یا اخاذی از سیستم صنعتی صنعت می شوند. همچنین، این مجرمان می‌افزاید، را برای ایجاد آسیب در لباس‌های کاربران ایجاد می‌کنند. برای مثال حمله به آواتار در موارد متعددی که قبلاً گزارش شده است. با اینکه هنوز چند سال به کامل شدن متورس باقی مانده ولی این فضای مرموز و جذاب بزودی رواج پیدا کرده است. همانطور که بالاترین اشاره می شود، امنیت مهم ترین دغدغه مردم در جهان امروز است، شما نیز با استفاده از سرور اختصاصی آذرسیس می توانید اطلاعات خود را حفظ کنید.

سخن آخر

با توجه به اینکه قبل با مبحث دنیا متورس آشنا شده اید، در این مقاله سعی کنید در توضیح دارک ورس و نکات مهم درباره آن را برای شما عزیزان داشته باشید. همان طور که بالاترین اشاره شده است، دارک ورس یک فضای شبیه به دارک وب دارد و بنابه گزارش های رسیده اخیراً، به بزرگی برای جوامع امروزی حساب می آید. امیدواریم از مطالعه این مقاله نهایت لذت را ببرید، در صورت وجود سوال یا مشکل می توانید از قسمت ارسال نظرات با نقشه های آذرسیس همراه باشید.


3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *