آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
نحوه اتصال به وای فای در کالی لینوکس
4.7/5 - (3 امتیاز)

در این آموزش می خواهیم بدانیم چگونه با استفاده از ابزارهای nmtui و mncli از محیط گرافیکی و کنسول خود به شبکه بی‌ سیم خود متصل شویم. با ما تا آخر آموزش نحوه اتصال به وای فای در کالی لینوکس همراه باشید. شما همچنین می توانید این موارد را روی سرور مجازی انجام دهید.

مقاله مفید: نحوه نصب Magento در CentOS 7

آموزش اتصال به وای فای در کالی لینوکس

اتصال به Wi-Fi در Kali (حالت گرافیکی):

اتصال به Wi-Fi از Kali Linux مانند اتصال از هر توزیع لینوکس دیگر است. برای این کار، برخی از کاربران ممکن است کارت بی سیم خود را غیرفعال کنند.

برای شروع، نماد شبکه را در نوار وظیفه خود شناسایی کنید که به صورت زیر نمایش داده می شود:

How-to-Connect-to-Wi-Fi-on-Kali-Linux

همانطور که می بینید، نماد شبکه در کنار ساعت قرار دارد. مطابق تصویر زیر، پس از شناسایی، روی آن کلیک راست کنید تا تمام گزینه های موجود از جمله فعال کردن Wi-Fi نشان داده شود. مطمئن شوید که گزینه Enable Wi-Fi علامت گذاری شده است:

How-to-Connect-to-Wi-Fi-on-Kali-Linux

پس از فعال شدن، دوباره روی نماد شبکه چپ کلیک کنید تا به این صورت همه شبکه های موجود برای اتصال را مشاهده کنید. سپس، شبکه‌ای را که می خواهید به آن وصل شوید انتخاب کنید:

How-to-Connect-to-Wi-Fi-on-Kali-Linux

پس از کلیک روی شبکه، باید بدون مشکل متصل شوید.

اتصال به Wi-Fi با Kali (حالت متنی):

قبل از اتصال به شبکه با استفاده از ترمینال، بیایید ببینیم که چگونه همه شبکه‌های موجود را شناسایی کنیم. برای اسکن شبکه ها می توانید از دستور iwlist و سپس دستگاه بی سیم خود و اسکن عملکرد زیر استفاده کنید:

iwlist wlan0 scan

How-to-Connect-to-Wi-Fi-on-Kali-Linux

همانطور که می بینید، بسته به تعداد شبکه های موجود، خروجی لیست طولانی از داده های مربوط به هر شبکه را نمایش می دهد، اما ما فقط بر روی ESSID تمرکز می کنیم.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، می توانید با اجرای grep خروجی بهتری دریافت کنید. به این ترتیب، iwlist فقط شبکه های ESSID را چاپ می کند:

iwlist wlan0 scan | grep ESSID

How-to-Connect-to-Wi-Fi-on-Kali-Linux

هنگامی که همه شبکه‌ها را اسکن کردید و شبکه‌ای را که می‌خواهید به آن متصل شوید شناسایی کردید، می‌توانید از روش‌های مختلف حالت متنی برای ایجاد اتصال استفاده کنید.

اتصال به Wi-Fi با Kali با استفاده از nmcli:

دستور nmcli به ما اجازه می دهد تا NetworkManager را از خط فرمان کنترل کنیم که استفاده از آن بسیار ساده است. مثال زیر نحوه اتصال به شبکه ای به نام adminkali را نشان می دهد که رمز عبور آن adminpass است.

پس از اسکن و شناسایی شبکه خود با دستور iwlist که قبلا توضیح داده شد، دستور زیر را اجرا کنید و adminkali را با ESSID شبکه ای که می خواهید به آن متصل شوید جایگزین کنید و adminpass را با رمز عبور آن جایگزین کنید:

nmcli d wifi connect adminkali password adminpass

How-to-Connect-to-Wi-Fi

همانطور که می بینید، اتصال به درستی برقرار شد.

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد nmcli با استفاده از man page ، https://linux.die.net/man/1/nmcli دریافت کنید.

اتصال به Wi-Fi با Kali با استفاده از nmtui:

دستور nmtui یک ابزار curses-based است که به شما امکان می دهد NetworkManager را در حالت تعاملی کنترل کنید.

برای اجرای آن کافیست دستور زیر را اجرا کنید:

nmtui

How-to-Connect-to-Wi-Fi-on-Kali-Linux

به این صورت منوی زیر نمایش داده می شود. از فلش های صفحه کلید خود برای انتخاب «Activate a connection» استفاده کنید و ENTER را فشار دهید:

How-to-Connect

صفحه بعدی تمام شبکه های موجود را نشان می دهد. مجددا از فلش های صفحه کلید خود برای انتخاب شبکه ای که می خواهید به آن متصل شوید استفاده کنید و ENTER را بزنید:

اتصال به وای فای در کالی

در نهایت، ارتباط برقرار خواهد شد. این را مدنظر داشته باشید که از قبل باید به اینترنت دسترسی داشته باشید:

اتصال به وای فای در کالی

پس از اتصال، Back را انتخاب کنید و ENTER را فشار دهید:

اتصال به وای فای در کالی

در مرحله بعدی Quit را انتخاب کنید و Enter را فشار دهید تا از nmtui بیرون بیاید:

اتصال به وای فای در کالی

دستورات عیب یابی:

دستورات زیر تست و بررسی نشدند، زیرا کارت شبکه به درستی شناسایی شد. اولین دستور نشان داده شده در زیر ممکن است در صورتی مفید باشد که درایورهای دستگاه Wi-Fi شما به درستی شناسایی نشده باشند. هنگام استفاده از Kali، این مورد یک سناریوی معمولی نیست:

sudo apt install kali-linux-wireless

احتمالا بیش از دستور نشان داده شده در بالا برای نصب درایورها، کارت بی سیم شما ممکن است خراب باشد. برای تنظیم آن، ابتدا نام دستگاه شبکه خود را شناسایی کنید:

iwconfig

How-to-Connect-to-Wi-Fi-on-Kali-Linux

همانطور که در خروجی بالا مشاهده می کنید، دستگاه شبکه من wlp3s0 نام دارد. برای تنظیم آن، دستور زیر را اجرا می کنم:

ifconfig wlp3s0 up

به یاد داشته باشید که نام کارت بی سیم خود را جایگزین wlp3s0 کنید.

مقاله مفید: نحوه افزودن و حذف کاربران در اوبونتو 18.04

نتیجه گیری

همانطور که می بینید، اتصال به وای فای در کالی لینوکس حتی برای کاربران اصلی لینوکس نیز نباید مشکلی ایجاد کند. لینوکس، نه تنها کالی، بلکه روش‌های مختلفی را برای برقراری ارتباط ارائه می‌کند. این آموزش پس از مشاهده بسیاری از کاربران کالی که مشکلات اتصال را گزارش کرده اند نوشته شده است. در اکثر موارد، آداپتور وای فای آن‌ها غیرفعال بود و فعال کردن آن از نوار وظیفه، همانطور که در اولین مراحل این آموزش نشان داده شده است، مشکل را حل کرد. یادگیری تکنیک های حالت متنی توضیح داده شده در این مقاله از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا آن‌ها تقریبا برای همه توزیع های لینوکس جهانی هستند و مستقل از محیط گرافیکی آن‌ها هستند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

Share this Post

9 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *