آذرسیس

دلیل اهمیت Varnish Cache برای وب سایت
5/5 - (1 امتیاز)

در ادامه آموزش های بهینه سازی وب سایت، در این بخش با مقاله کاربردی چرا Varnish Cache برای وب سایت شما مهم است در خدمت شما کاربران عزیز هستیم. تا آخر مقاله دلایل اهمیت وارنیش کش برای وب سایت همراه ما باشید.

Varnish Cache چیست؟

varnish یک پروکسی ذخیره معکوس است. یعنی، در اصل کاری که می کند افزایش سرعت بارگیری سرور و بهبود سرعت وب سایت، با ارائه یک نسخه cache از صفحات سایت شما می باشد. varnish معمولا برای سایت های دارای ترافیک سنگین، که دست و پا گیر هم هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای انجام caching در برنامه نویسی

cache کردن، یک روش رایج در محاسبات است که برای استفاده مجدد، فایل ها را ذخیره می کند. ذخیره این فایل ها در حافظه یا در درایو دیسک کاربر، می تواند بدون نیاز به بارگیری مجدد، سرعت را افزایش دهد. زمانی که ما در وب جستجو می کنیم، مواردی مانند: تصاویر، شیوه نامه ها و جاوا اسکریت در حافظه پنهان مرورگر ما ذخیره می شوند. علتش این است که مجبور نباشیم دوباره آنها را دانلود کنیم. این روند باعث تسریع بارگذاری وب سایت می شود و استفاده از پهنای باند و بارگیری سرور کاهش می یابد. varnish می تواند حافظه پنهان را در وب سایت شما به سطح دیگری برساند.

هنگامی که کاربری از سایت شما بازدید می کند، مجموعه درخواست هایی به سرور ارسال می شود تا صفحه بارگذاری شود. سپس سرور باید فایل های مرتبط با آن درخواست ها را پیدا کند و هر کد مرتبط با سرور و مرتبط با درخواست ها را اجرا کند و به صفحه وب کاربر، بازگردد. اگر varnish را روی دستگاه میزبانی وب خود نصب کنیم، بین درخواست های کاربر و سرور وب ما قرار می گیرد و درخواست های تکراری که قبلا دریافت شده است را می پذیرد. برای مثال اگر کسی موضوعی را در وب سایت شما جستجو کند، varnish آن را ذخیره می کند و در دفعات بعد اگر کسی آن موضوع را جستجو کند، بدون اتلاف وقت اطلاعات مربوطه را در اختیار کاربر قرار می دهد. در اینجا ما با افزایش سرعت 300 الی 1000 برابری مواجه خواهیم بود. حال به صورت اختصاصی مزایای آن را توضیح می دهیم:

تبدیل سریع و افزایش ارزش سئو

سرعت بالای بارگذاری صفحات، مرور سایت های مختلف را برای کاربران آسان می کند. بنابراین، اگر سایتی زمان بارگذاری سریعتری داشته باشد، این روند به افزایش نرخ تبدیل کمک می کند. چون بارگذاری صفحات یک پروسه وقت گیر است در نتیجه کاربران به صفحاتی روی می آورند که سرعت بارگیری سریعتری دارند تا بتوانند سریع تر به محتوای مورد نظر دست پیدا کنند. برای مثال در تجارت جهانی Walmart با کاهش سرعت 1% بارگیری صفحه خود، باعث افزایش 2% تبدیل شد. مثال دیگر در این زمینه سایت آمازون است که با افزایش 0.1 ثانیه در سرعت بارگذاری، موجب کاهش 1% فروش سایت خود شد. هدف اصلی گوگل نشان دادن مفیدترین سایت ها برای رفاه کاربران در بالاترین رتبه لیست خود است. حتی اگر شما در یک سایت تجاری، بهترین کیفیت و کمترین قیمت را ارائه کنید، ولی سرعت بارگیری سایت شما کم باشد، گوگل به طور منفی رتبه شما را مختل می کند.

سئو سبب ظاهر شدن سایت شما در لیست ها می شود. اما به شرطی که سرعت بارگذاری و میزان کارآمدی سایت شما بسیار بالا باشد. وقتی سرعت بارگذاری بیشتر باشد سبب افزایش واکنش ها و ترافیک ها می شود که در نهایت همین باعث افزایش ارزش سئو خواهد شد.

نصب varnish یک بار برای همیشه

بدون نیاز به بروز رسانی یا بررسی بیشتر، varnish را نصب کنید. یک بار varnish را به آسانی نصب می کنید و تا آخر عمر در وب سایت خود از آن استفاده می کنید. بسیاری از اپلیکیشن ها و افزونه های Magento به بروز رسانی مکرر نیاز دارند، تا عملکرد بهتر و سریعتری داشته باشند. اما برای varnish نیازی به انجام کار اضافی برای راه اندازی پروکسی نیست.

بهبود تجربه کاربری

کاربران سعی می کنند هنگامی که به مرور نتایج جستجویشان می پردازند، سریع تر بالا بیاید. تعداد بازدید از سایتی که بارگذاری سریع تری دارد، بیشتر است. اگر کاربری هنگام بازدید از یک سایت، با کاهش 5 ثانیه ای بارگذاری مواجه شود، آن کاربر به صفحه جستجو باز خواهد گشت و طبیعتا وب سایتی با سرعت بالا را ترجیح خواهد داد.

عملکرد و انعطاف پذیری

varnish به نرم افزار امکان سفارشی سازی می دهد، که درنهایت کارایی را افزایش می دهد، و سرعت انتقال اطلاعات آن نیز افزایش می یابد. با varnish می توان به 1000 برابر بهبودی در حفظ تراکنش ها در هر ثانیه، رسید. میزان انتقال داده، عملکرد varnish را مشخص می کند. بنابراین می توان تمرکز اصلی را روی محتوا قرار داد و نگاهی حرفه ای روی عملکرد و مقیاس پذیری داشت. varnish cache به ویژگی های پیشرفته مانند زبان پیکربندی دامنه خاص (domain-specific) ، VSL دسترسی می دهد. VSL قوانین ذخیره اسناد، نحوه رسیدگی به درخواست های ورودی و پاسخ های خروجی را تعریف می کند. در بخش قوانین می توانید اعلام کنید که چه محتوایی می تواند تحویل داده شود، محتوا از کجا به دست می آید و درخواست ها چگونه تغییر می کنند.

varnish ابزار شتاب دهنده تجارت الکترونیک

دلیل اهمیت Varnish Cache برای وب سایت

هنگامی که از شتاب دهنده محتوا صحبت می شود، راه حل مناسب، شتاب دهنده تجارت الکترونیک varnish است. این شتاب دهنده باعث می شود که محتواهای Magento که از قبل ذخیره نشده بود، را بتوان با varnish ذخیره کرد. اگر کاربر Magento هستید و به دنبال چیزی برای افزایش عملکرد خود می گردید، شتاب دهنده تجارت الکترونیک varnish باید اولین انتخاب شما باشد.

نتیجه گیری

varnish caching بهترین پروکسی برای افزایش سرعت بارگذاری وب سایت ها است. افزایش سرعت بارگذاری نه تنها برای صاحبان وب سایت ها بلکه برای کاربرانی که وارد آن وب سایت ها می شوند، مهم است. حتی باعث افزایش یا کاهش سود تجاری در سایت ها می شود اگر صاحب یک وب سایت هستید و دیده شدن در اجتماع مجازی برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، حتما varnish caching بهترین انتخاب برای شماست. امیدوارم با این آموزش کمکی به ارتقا وب سایت شما کرده باشیم.

Share this Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *