آذرسیس

آپتایم سرور چیست؟
5/5 - (2 امتیاز)

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که کلمه آپتایم 99 درصد را شنیده باشد؟ مقدار آپتایم با درصد نشان داده می شود و مخصوص زمانی است که یک سرور کار می کند و در دسترس مخاطبان خود قرار دارد.

از بزرگ ترین ومهم ترین دغدغه های هر فردی که مدیریت یک وب سایت را در دست دارد، می توان به همیشه آنلاین و در دسترس بودن وب سایت اشاره کرد.

چرا که هر گونه خطا و عدم دسترسی، می تواند دردسر های بزرگی مثل کاهش بازدید سایت و از دست دادن مخاطب را برای صاحبان وب سایت به وجود آورد.

از آنجایی که بالا بودن مدت آپتام سرور برای هر کسب و کار آنلاینی اهمیت دارد، رقابت شدیدی بین ارائه دهندگان سرویس نیز به وجود آمده است اما برای پیروزی در این رقابت، ارائه آپتایم سرور با در نظر گرفتن نیازهای هر وب سایت، مهم ترین ویژگی به شماره می رود.

برای جلوگیری از این اتفاق، بالا بودن مدت آپتایم سرور، از اهمیت ویژه ای بر خوردار می باشد که در این آموزش قصد داریم به موضوع آپتایم سرور چیست؟ و چه سودی برای وب سایت کاربر دارد؟ بپردازیم.

بنابراین در این قسمت از وبلاگ های آذرسیس می توانید با آپتایم سرور به صورت کامل آشنا شوید و در صورتی که هرگونه سوال برای شما پیش آمده باشد کارشناسان فنی ما به صورت 24 ساعته پاسخگو شما هستند.

یک تعریف کلی از آپتایم سرور!

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از آپتایم سرور بیان کنیم، همان طور که در مقدمه متن نیز اشاره شد، مدت زمان در دسترس و فعال بودن یک وب سایت است که بدون خاموش شدن و یا راه اندازی مجدد در حال اجرا می باشد.

آپتایم وب سایت، زمانی است که یک وب سایت یا یک  سرویس وب در یک دوره معین در دسترس کاربران قرار می گیرد، این نسبت می تواند به صورت ماهانه و سالانه محاسبه شود.

همچنین آپتایم سرور، مدت زمان در حال اجرا بودن یک سیستم است که ایده آل ترین میزان آن %100 می باشد، ولی عموماً میزان %99.9 نیز قابل قبول و دسترسی بالا در نظر گرفته می شود.

آپتایم سرور چیست؟

مزایای نظارت بر آپتایم سرور

سرویس های مانیتورینگ آپتایم می توانند هر نوع سروری مانند وب سرور ها، سرور های ایمیل، پایگاه های داده و … را نظارت کنند، برخی از ویژگی های مانیتورینگ آپتایم عبارتند از :

  • آگاه شدن از زمانی که سرور در آن مدت از کار افتاده است
  • دریافت نوتیفیکیشن به هنگام قرار گرفتن سایت در Blacklist یا در پایگاه داده بد افزار
  • دریافت پیام هشدار از نظارت آپتایم سرور به هنگام به وجود آمدن مشکل در سرور
  • قابلیت اندازه گیری عملکرد سرور در برابر یک SLA یا Baseline
  • بررسی کد های وضعیت خاص در حین و پس از وقوع یک اتفاق
  • امکان پیگیری زمان کار سرور و کسب اطلاعات مهمی در مورد میزان دسترسی آن

آظتایم سرور چیست؟

آپتایم بالا چه مزایایی برای سرور دارد؟

صاحبان وب سایت و افرادی که کسب و کار آنلاین راه اندازی کرده اند، به هنگام خرید هاست از شرکت های ارائه دهنده، بالا بودن آپتایم سرور را از اولین اولویت های انتخاب خود قرار می دهند.

چرا که با ایجاد امکان دسترسی 24 ساعته هر کاربری به وب سایت، احتمال میزان فروش آنلاین محصولات افزایش می یابد و این امر برای هر فعال کسب و کار آنلاین مهم ترین است.

اگر اختلالی در این دسترسی به وجود بیاید یا قطعی مکرر و طولانی مدت نیز در وب سایت وجود داشته باشد، احتمال از دست دادن مشتری و خرید از وب سایت رقبا افزایش می یابد و این می تواند بر سئو سایت تاثیر منفی بگذارد.

از مزایای دیگر بالا بودن آپتایم سرور می توان به چند مورد دیگر نیز اشاره کرد:

  • عدم وجود وقفه در سرویس
  • راه اندازی مجدد در صورت از کار افتادن سرور
  • عدم وجود نشتی حافظه

اگر نیاز به خرید سرور مجازی و یا سرور اختصاصی برای کسب و کار خود دارید تا همیشه آنلاین و در دسترس باشد، پیشنهاد می کنیم از سرویس های آذرسیس که با %99.9 گارانتی آپتایم ارائه می شود خریداری کنید.

به یاد داشته باشید که به روز بودن آپتایم سرور یک شرکت میزبانی نشانگر این است که آن شرکت هاستینگ چه مقدار برای حفظ خدمات و کاربران خودش ارزش قائل می شود و تلاش می کند تا سطح محصولات خود را بالا نگه دارد.

پس به زمان کاربران خود اهمیت بدهید و آپتایم تان را بالا نگه دارید، قطعاً نتیجه کیفیت بالای وب سایت تان را در کمترین زمان خواهید دید.

سخن آخر

همان طور که در این آموزش نیز اشاره شد، بالا بودن آپتایم سرور مهم ترین اولویت انتخاب کاربران برای خرید هاست از یک شرکت ارائه دهنده به شمار می رود.

بالا بودن آپتایم، برای رشد سئو وب سایت آن ها در نتیجه افزایش میزان فروش محصولات کاربران کمک بزرگی خواهد کرد، اگر برای کسب و کار خود نیازمند سرور با آپتایم بالا هستید، پیشنهاد می کنیم از سرور های مجازی و اختصاصی آذرسیس خریداری کنید.

ممنون از اینکه تا آخر یک آموزش دیگر از وبلاگ های آذرسیس ما را همراهی کردید، برای مشاهده آموزش های بیشتر به آدرس یوتیوب Azarsys سر بزنید، برای داشتن یک وب سایت قوی به ما اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *