آذرسیس

What is NFT and how to make money from it
4.4/5 - (9 امتیاز)

موضوعی که امروز مورد بررسی قرار خواهیم داد، در مورد این است که NFT چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد. حتما شما هم قبلا درباره موضوع جنجال برانگیز NFT شنیده اید. امروزه بسیاری از مردم توجه خاصی به این فناوری پول ساز دارند تا دریابند که چگونه می توان از این راه کسب درآمد کرد. پس ما هم در این راه پیش رفته و به بررسی NTF ها خواهیم پرداخت. همچنین، شما را با راه های مختلف کسب درآمد از این طریق آشنا خواهیم کرد.

NFT چیست و چه کاربردی دارد؟

همان توکن های غیر قابل تعویض یا دارایی رمزنگاری است. اگر بخواهیم مثالی برای این دارایی های با ارزش بزنیم، می توان این توکن ها را معادل دیجیتالی آثار هنری در یک مجموعه خصوصی در نظر گرفت. هر اثر هنری در مجموعه منحصر به فرد است و نسبت به خود ارزش متفاوتی دارد. این NFT ها را می توان با پول یا ارز دیجیتال فروخت. با این حال، انتقال دارایی به صورت توکن دقیقا مانند ارز دیجیتال در بلاک چین ثبت می شود. به این صورت مشخص می شود که در حال حاضر چه کسی مالک NFT است. از لحاظ فنی، هر چیزی به شکل دیجیتال را می توان به NFT تبدیل کرد. مثل: پست های فیس بوک، تصاویر اینستاگرام، توییت ها و غیره، که می توانند به NFT تبدیل شده و به فروش روند. این توکن ها دارای گواهی می باشند. گواهی، اصالت دارایی را نشان می دهد و تایید می کند که این دارایی منحصر به فرد و متفاوت از هر توکن دیگری است. مالکیت توکن هم از طریق فناوری بلاک چین ثبت می شود. تا زمانی که شما مالک باشید می توانید در آمد غیر فعال از طریق NFT کسب کنید.

روش های برتر کسب درآمد از طریق NFT

با گذشت زمان NFT ها خود را کاملا در دنیای فناوری جای دادند و به عنوان راهی شناخته شده برای کسب درآمد به حساب می آیند. حال در این قسمت به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

NFT چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد؟

فروش NFT

محبوب ترین راه برای کسب درآمد از NFT فروش آن است و این کار در بازارهای مخصوص ان اف تی انجام می شود. در حال حاضر، بازارها و پلتفرم های مختلفی وجود دارد که می توانید در آنها ان اف تی را ایجاد کرده، فهرست بندی و مبادله کنید که این پلتفرم ها عبارتند از: Opensea, Mintable, SuperRare, Rarible, CryptoPunks و Axie Marketplace.

 تجارت NFT

جدا از فروش NFT، می توان آنها را معامله کرد. برخی از سرمایه گذاران و کارآفرینان NFT ها را مانند سهام می بینند و آنها را برای کسب درآمد خرید و فروش می کنند. اگر در حال حاضر، صاحب مجموعه ای از ان اف تی هستید ولی به آنها نیازی ندارید می توانید آنها را به همان روشی بفروشید که انگار خودتان آنها را ساخته اید. فرآیند ضرب تنها مرحله ای است که از آن رد خواهید شد.

با خرید و فروش این NFT ها می توانید سود خوبی بدست آورید و سرمایه گذاری کنید. ان اف تی ها همه به صورت یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از آنها میلیون ها دلار ارزش دارند در حالی که برخی دیگر تقریبا بی ارزش هستند. برای مثال، رودریگز فریل، کلکسیونر آثار هنری، یک اثر هنری دیجیتال را به قیمتی 1000 برابر بالاتر از قیمت اصلی برگرداند. به عنوان کلکسیونر شما باید یک کالا را از نظر درجه سود دهی در آینده کاملا بررسی کنید. در معاملات ان اف تی دانستن زمان معامله بسیار مهم است. برای قسمتی از مردم این کار امری مخاطره آمیز است ولی ارزش آن را دارد.

اجاره NFT

در واقع، NFT ها دارایی های دیجیتالی هستند که منحصر به فرد بوده و نسخه دیگری ندارند. ولی می توان آنها را اجاره داد. فرآیند اجاره امری پیچیده نیست و دقیقا مانند این است که بخواهید ملکی را اجاره بدهید و از آن کسب درآمد کنید. اجاره ان اف تی مستلزم قرض دادن آن به شخصی برای مدت معینی به ازای پول است. این روش راهی موثر برای کسب درآمد بدون از دست دادن مالکیت دارایی است.

4. بازی های NFT

ما در عصری هستیم که با شرکت در بازی های کامپیوتری می توان کسب درآمد کرد. ان اف تی ها نیز نوعی ارز دیجیتال هستند که می توانند برای خرید و مبادله آیتم های درون بازی البته در بازی های بلاک چینی استفاده شوند. در حال حاضر، برخی از کلکسیون های بسیار گران قیمت در بازار وجود دارد. برای مثال، مواردی که در بازی Cryptokitties یافت می شوند که یافتن آنها بسیار دشوار است.

 گرفتن حق امتیاز در NFT

آیا می توان از چیزی ناملموس به نام NFT امتیاز کسب کرد؟ بله! این کار ممکن است. یعنی حتی پس از فروش یک دارایی دیجیتالی به شخص دیگری، سازنده می تواند حق امتیاز مادام العمر آن را داشته باشد. سازنده باید شرایطی را حفظ کند و اگر کسی دارایی که شما بوجود آورده اید، بخرد، تا پایان عمر حق امتیاز آن را دریافت خواهید کرد. برای هنرمندان، حق امتیاز مالکیت یک راه عالی برای درآمد غیرفعال است. اگر چه ممکن است در ابتدا گیج کننده به نظر آید ولی در زمینه کسب درآمد این روش موثر است:

 گرفتن حق امتیاز در NFT

روش Yield Farming در NFT

بازارسازی های خودکار (AMM) که توسط ان اف تی ها هدایت می شوند، اکنون در دسترس کاربران قرار دارند تا به وسیله روش مزرعه بازدهی داشته باشند. زیرا، ان اف تی ها بزودی به یک جزء کلیدی از این بازارسازی ها تبدیل می شوند. وقتی پروتکل های مختلف DeFi را ترکیب کنید، می توانید بالاترین بازده ممکن از داریی های دیجیتال خود ایجاد کنید. این عمل به عنوان return farming شناخته می شود.

همچنین، برای نشان دادن اینکه چگونه توکن های LP-NFT به عنوان توکن های ارائه دهنده نقدینگی در Uniswap می توانند به عنوان وثیقه استفاده شوند یا روی پروتکل های دیگر برای کسب بازدهی اضافی قرار بگیرند، از نمونه پلتفرم Uniswap استفاده می کنیم. این روش را به عنوان وسیله ای برای کسب بازدهی فرآیندی در نظر بگیرید که به خودی خود بازدهی ایجاد می کند. این روش یک راه عالی برای کسب درآمد از ان اف تی است.

 سرمایه گذاری در استارتاپ های NFT

وقتی صحبت از نحوه کسب درآمد از NFT به میان می آید، سرمایه گذاری در این شرکت های یک استراتژی عالی به حساب می آید. هنگام سرمایه گذاری در شرکت های NFT می توان به طور غیر مستقیم با آنها درآمد کسب کرد. اگر فقط یک مورد درباره ان اف تی وجود داشته باشد، این موضوع است که آنها در دنیای رمزنگاری کم رنگ نیستند. بلکه طیف گسترده ای از کاربردها را در چندین صنعت دارند که پتانسیل تغییر جهان را داراست.

بسیاری از استارتاپ های امیدوارکننده ان اف تی در بازار کریپتو وجود دارند که پیشرفت های بسیار خوبی را نشان می دهند و اگر شما بتوانید در این دنیای موفق و نوپا قدم بردارید، بسیار موفق خواهی بود. این استارتاپ ها روشی فوق العاده برای کسب درآمد بدون قرار گرفتن در معرض مستقیم بازارهای پرنوسان هستند.

سهام و NFT

قابلیت سهامداری در NFT ها یکی از مزایای پیوند NFT و پروتکل های مالی غیر متمرکز (DeFi) است. سپرده گذاری یا قفل دارایی های دیجیتال در یک قرارداد هوشمند پروتکل DeFi برای ایجاد بازدهی، به عنوان سهام نامیده می شود، که راهی دیگر برای کسب درآمد از NFT است.

سهام و NFT

شما کاربران عزیز در صورت تمایل به سرمایه گذاری از طریق ان اف تی ها می توانید این کار را در سرورهای مجازی انجام دهید، زیرا که اولین قدم در سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال و یا ان اف تی ها یا هر کسب و کار اینترنتی، تامین امنیت آن می باشد که می توانید این کار را با خرید سرور مجازی لینوکس و یا سرور مجازی ویندوز انجام دهید. آذرسیس، ارائه دهنده با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین سرور مجازی لینوکس و ویندوز می باشد. جهت خرید به وبسایت مراجعه کنید.

سخن آخر

توکن های غیر قابل تعویض یا NFTها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و ما در این مقاله سعی کردیم شما را با این دارایی های دیجیتال و روش های کسب درآمد با آنها آشنا کنیم. اکنون می توانید به زمینه های سرمایه گذاری از این طریق فکر کنید زیرا بسیار برای شما سودآور خواهد بود. امیدواریم از بررسی این مقاله لذت برده باشید. از همراهی شما نهایت تشکر و قدردانی را داریم.


3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *