آذرسیس

معرفی بهترین ابزارهای آنالیز بک لینک سایت: تکنیک های مخفی
5/5 - (2 امتیاز)

لینک های شما از کجا می آیند؟! اگر نمی دانید منظورم کدام لینک ها است به خواندن ادامه دهید! ابزارهای آنالیز بک لینک سایتی که در این عنوان معرفی خواهیم کرد قرار است به شما بگویند در بازی بک لینک سایت های رقیب در کجا قرار دارید؟ با توجه به آن که کمک زیادی به روند SEO سایت شما در پی خواهد داشت، توصیه می کنیم ابزارهای سلاح مخفی برای جاسوسی از رقبای خود را از دست ندهید! برای شروع اطلاعات کاملی از مفهوم بک لینک های سایت و مزایا و معایب هر ابزار را به سبک آذرسیس معرفی خواهیم کرد. پس بیایید این سفر علمی بی نظیر را شروع کنیم …

برترین ابزارهای آنالیز بک لینک در وب سایت

Introducing the best site backlink analysis tools secret techniques GIF

بک لینک سایت چیست؟

بک لینک به معنی ایجاد یک پیوند از یک سایت دیگر به سایت شما است که یک استراتژی جذاب برای بالا بردن رتبه بندی و سئو وب سایت شمرده می شود. وجود بک لینک در هر وب سایت به عنوان سنگ بنای رای مثبت اعتماد و اعتبار آن منبع در چشم موتور های جستجو در نظر گرفته می شود که احتمال دیده شدن محتوای منتشر شده در سایت شما را افزایش می دهد. حتی با توجه به تغییرات الگوریتم های مختلف در Google اهمیت بک لینک گیری همچنان سیگنال اصلی رتبه بندی نتایج باقی مانده است.

برترین ابزارهای آنالیز بک لینک سایت در سال 2024

با توجه به اهمیت حیاتی این موضوع ابزارهایی برای ایجاد بک لینک های با کیفیت وارد عرصه شده است که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد:

1- Ubersuggest

زمانی که حرف از رسیدن به صفحه اول گوگل با استفاده از ابزارهای آنالیز بک لینک به میان می آید و می خواهید بهترین بک لینک ها را ایجاد کنید، یکی از بهترین ابزارهای حفظ امتیاز در پروفایل بک لینک Ubersuggest است که پس ازجستجو در سایت نتایج به صورت زیر نمایش داده می شود:

ابزارهای بک لینک: Ubersuggest

اطلاعاتی که با استفاده کردن از نمودارهای ابزار Ubersuggest می توانید بدست بیاورید را به ترتیب زیر مطالعه کنید:

 1. Domain Authority
 2. میزان احتمال رتبه وب سایت
 3. تعداد کلی بک لینک ها
 4. تعداد بک لینک های Nofollow
 5. تعداد دامنه‌های ارجاع‌دهنده
 6. تعداد دامنه‌های .gov و .edu
 7. نمودار رشد بک لینک ها در طول زمان
 8. عنوان صفحه منبع و URL

ابزارهای بک لینک: Ubersuggest

2- Semrush Backlink Gap Tool

اگر یک ابزار ضروری برای تجزیه و تحلیل پروفایل بک لینک وجود داشته باشد، آن هم استفاده از Semrush Backlink Gap برای یافتن فرصت های جدید لینک سازی در وب سایت ها می باشد. پس اگر می خواهید رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید و بدانید که کجای کار را اشتباه رفته و یا عقب افتاده اید؟ این نمونه از ابزارهای آنالیز بک لینک را تست کنید.

ابزارهای بک لینک: Semrush Backlink Gap Tool

ابزار Semrush Backlink Gap در بدست آوردن اطلاعاتی مانند موارد زیر در میان ابزارهای آنالیز بک لینک دیگر به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد:

 1. اطلاعات کامل در مورد پروفایل بک لینک
 2. تعداد بک لینک ها
 3. دامنه های ارجاع دهنده بک لینک ها
 4. فیلتر داده ها بر اساس Including Link Type ,Anchor Text و تاریخ
 5.  و امکان ایجاد استراتژی های موفق در بک لینک ها

ابزارهای بک لینک: Semrush Backlink Gap Tool

3- Ahrefs

از دیگر ابزارهای آنالیز بک لینک مورد علاقه مطلق در بین متخصصان بازاریابی آنلاین Ahrefs است که تمام آنچه که از ردیابی بک لینک ها و کلمات کلیدی نیاز دارید را در اختیار شما قرار خواهد داد و از طرفی می توانید رقبای خود را بررسی کرده و نکات مثبت آن ها را در وب سایت خود اعمال نمایید. همچنین دیگر نیازی به نگرانی در مورد بروز بودن اطلاعات خود در این ابزار نخواهید داشت. به همین دلیل است که جایگاه خود را همچنین در ابزارهای بک لینک حفظ کرده است.

ابزارهای بک لینک: Ahrefs

4- BuzzSumo

به دنبال راهی برای ایجاد محتوای با کیفیت بالا توسط ابزارهای آنالیز بک لینک هستید؟ به احتمال زیاد شما به ابزار بک لینک BuzzSumo نیاز دارید. زیرا این ابزار اسم و رسم شما را در میان مخاطبان خود طنین انداز خواهد کرد. همچنین می توانید با استفاده کردن از این ابزار محبوب ترین محتوای کاربران خودتان را در صنعت پیدا کنید و فرصت های بالقوه لینک سازی برای سایت تان را ارتقا دهید. ابزار BuzzSumo می تواند در مراحل زیر شما را به یک متخصص تبدیل کند و راهنمایی های جامع ای را به شما ارئه دهد:

 1. معرفی پلتفرم بیشترین اشتراک گذاری مقالات در کلمه کلیدی مورد نظر
 2. تب Backlinks افرادی که به مقالات شما لینک داده را نشان می دهد
 3. امکان نظارت بر نام های تجاری
 4. ردیابی محتواهای رقبا
 5. تجزیه و تحلیل عملکرد محتوای خود

ابزارهای بک لینک: BuzzSumo

5- AIOSEO

نمونه دیگری از ابزارهای آنالیز بک لینک ضروری در این زمینه AIOSEO می باشد که یک راه حل جامع برای سئو بک لینک های وب سایت شما در نظر گرفته است. حتی با توجه به تجاربی که نشان می دهد ابزار Link Assistant AIOSEO بیشتر یک ابزار تجزیه و تحلیل لینک داخلی است تا یک ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک، باز هم در ابزارهای آنالیز بک لینک حرفی برای گفتن دارد.

ابزارهای بک لینک: AIOSEO

با ابزار AIOSEO قطعاً تجربه های بسیار زیادی در زمینه های اشاره شده در این فهرست ابزارهای آنالیز بک لینک کسب خواهید کرد:

 1. امکان سفارش سازی Meta Tags و Descriptions
 2. دسترسی به چک لیست ممیزی SEO برای ایجاد تغیرات سریع
 3. امکانات Schema Markup
 4. ادغام با رسانه های اجتماعی
 5. امکان ردیابی پیشرفت

ابزارهای بک لینک: AIOSEO

6- Linkody

در میان ابزارهای آنالیز بک لینک معرفی شده در این لیست، ساده ترین راه برای ردیابی کمپین های لینک بیلدینگ استفاده از ابزار Linkody می باشد. محبوبیت Linkody در میان ابزارهای آنالیز بک لینک سایت بر کسی پوشیده نیست و این به دلیل خودکار بودن نمایش آنچه که مورد نیاز شما است می باشد. همچنین می توانید اگر پیوندی را گم کرده اید و به داده هایی در مورد آن نیاز دارید می توانید برای کسب درک منبع و تأثیر بالقوه آن بر رتبه بندی از این ابزار بهره ببرید. کمک گرفتن از ابزار Linkody شما در امور زیر خبره خواهد کرد و با خیالی آسوده می توانید نقشه های خود را برای ادامه راه بچینید:

 1. ارسال اعلان در هنگام به دست آوردن و از دست دادن لینک
 2. امکان شناسایی کردن و رد لینک های هرزنامه
 3. تجزیه و تحلیل رقبا
 4. امکان دریافت گزارشات روزانه به صورت ایمیل در مرد وضعیت لینک ها

ابزارهای بک لینک: Linkody

7- Cognitive SEO

انواع ابزارهای بازاریابی اینترنتی که برای کسب و کار شما مورد نیاز است را می توانید با استفاده کردن از ابزار Cognitive SEO در اختیار داشته باشید. همچنین این ابزار در میان ابزارهای بک لینک دیگر با قدرت بالای خود در یافتن اطلاعاتی مانند صرفه جویی در زمان پیدا کردن، ایجاد محرک‌ها و اعلان‌هایی در مورد داده‌های بک لینک وب سایت های دیگر شهرت بسیار زیادی دارد. از ابزار Conitive SEO برای دسترسی به اطلاعاتی مانند موارد زیر می توانید کمک بگیرید و لذت استفاده از یک ابزار حرفه ای را درک کنید:

 1. در پیدا کردن بک لینک ها، Real-Time Data ,Historical Information و روند رشد
 2. سرعت لینک های مورد نظر
 3. رابط کاربردی مشخص و آسان
 4. امکان تفکیک هر لینک، از جمله تأثیر لینک و دامنه

اابزارهای بک لینک: Cognitive SEO

8- Link Research Tools

همان طور که از نام این ابزار نیز مشخص است یک ابزار همه کاره در جهت تجزیه و تحلیل بک لینک های وب سایت می باشد که در ادامه با معرفی بیشتر از ویژگی های آن به راحتی متوجه خواهید شده که آیا برای رویکرد شما مناسب است یا خیر؟ یکی از شگفتی های ابزار Link Research Tools یکپارچه سازی آن با داده های 24 Link Backends شمرده می شود. با داشتن این ابزار از لیست ابزارهای آنالیز بک لینک می توانید مطمئن شوید که از دقیق ترین بررسی های بک لینک بهره مند خواهید بود. در ادامه به چند نکته دیگر در خصوص این ابزار اشاره خواهیم کرد که دانستن آن ها به نفع شما خواهد بود:

 1. ابزاری برای کامل ترین نما پروفایل بک لینک
 2. داشتن فیلترها و معیارهای شخصی سازی در تجزیه و تحلیل
 3. امکان ایجاد Nclude Power ,Trust ,Buzz ,Contact Data و Impact
 4. حذف Google penalty
 5. امکان نظارت بر لینک های ورودی
 6. امکان بهبود بک لینک های موجود در وب سایت
 7. کشف فرصت های لینک سازی
 8. شناسایی گرایش های مناسب برای لینک سازی

ابزارهای بک لینک: Link Research Tools

9- Majestic SEO

در نهمین مورد از ابزارهای آنالیز بک لینک وب سایت می توان به ابزار Majestic SEO اشاره کرد، این ابزار یکی از برند های بزرگ در فضا بازاریابی آنلاین وبهبود رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو است که به سادگی از طریق وارد کردن URL در قسمت جستجو شروع به کار می کند که در ادامه نمونه ای از جستجو ها در وب سایت NeilPatel.com برای درک دقیق تر برای شما کاربران گرامی آورده شده است:

ابزارهای بک لینک: Majestic SEO

برای بررسی اعداد بالا باید کمی زمان بگذارید، اما توصیه می کنم با دقت به اعداد نمایشگر جزئیات زیر را در استفاده از این ابزارهای آنالیز بک لینک فراموش نکنید:

 1. Referring Domains
 2. IP های ارجاع دهنده
 3. امکان ارجاع به Subnets

تمام این داده ها به درک دقیق شما از لینک های مختلف کمک خواهد کرد. همچنین می توانید با استفاده از تاریخچه بک لینک های موجود اطلاعاتی در زمینه ایجاد لینک و بدست آوردن قدرت کسب کنید.

ابزارهای بک لینک: Majestic SEO

می توانید یک قدم جلوتر بروید و نمودارهای Anchor Text را نیز مطالعه کنید.

ابزارهای بک لینک: Majestic SEO

10- Monitor Backlinks

در واقع هیچ چیز مهم تر از Link Profile شما در اطلاعات کسب شده از ابزارهای آنالیز بک لینک نخواهد بود! به همین دلیل است که ابزار Monitor Backlinks به شما کمک خواهد کرد تا در این رقابت از جایگاه خود مطلع باشید. امکان اتصال آن به حساب Google Analytics یکی از بهترین ویژگی های این ابزار است و در دریافت هشدارهای ایمیل به شما کمک بزرگی خواهد کرد. برخی دیگر از ویژگی های منحصر بفرد این ابزار در ادامه برای شما بازگو شده است که نوصیه می کنیم نگاهی کوتاه به این دسته بیندازید:

 1. امکان بررسی Backlink Status
 2. تعداد لینک های External Link
 3. امکان ارجاع ترافیک در هر Backlink
 4. دسترسی به MozRank
 5. Authority صفحه
 6. دسترسی به اطلاعات Domain Authority

ابزارهای بک لینک: Monitor Backlinks

11- SEO PowerSuite

Marketing Tool Box شما تا چه حد قدرتمند است؟ SEO Power Suite یک گزینه عالی برای افزایش قدرت جعبه ابزار شما خواهد بود. این ابزار با بررسی بیش از 50 فاکتور به شما می گوید که ضعف شما در کدام یک از موارد اساسی قرار دارد.

ابزارهای بک لینک: SEO PowerSuite

 ابزار مذکور از تعداد پیوندها و وضعیت بک لینک گرفته تا Link-Prospecting Data همه موارد را با نگاهی عمیق همراه با اطلاعات سطح بالا به شما عرضه خواهد کرد، بنابراین توصیه من را جدی بگیرید و حتی یک بار هم که شده این ابزار را امتحان کنید.

ابزارهای بک لینک: SEO PowerSuite

12- Moz Link Explorer

اکنون که دوازدهمین مورد از دسته ابزارهای آنالیز بک لینک در این محتوا رسیده ایم اطمینان دارم که توانسته ایم اطلاعات شما را در این موارد به سطح قابل توجه ای رسانده باشیم. اما بدون اطلاع از ابزار Moz Link Explorer قطعاً ویژگی های زیادی را از دست خواهید داد. این ابزار به دلیل توانایی آن در ارائه بینش های ارزشمند در مورد پروفایل پیوند هر وب سایت به عنوان یکی از بهترین ابزارهای آنالیز بک لینک در نظر گرفته می شود.

ابزارهای بک لینک: Moz Link Explorer

اطلاعات بیشتری که در این ابزار از لیست ابزارهای آنالیز بک لینک قابل ارائه برای شما می باشد، موارد زیر است که برای شما یاد آوری شده است:

 1. اطلاعات Anchor Text
 2. Spam score
 3. Page Authority
 4. Domain Authority

ابزارهای بک لینک: Moz Link Explorer

13- Check My Links

یکی دیگر از ابزارهای آنالیز بک لینک، افزونه رایگان Check My Links است که تاثیر فوق العاده زیادی بر روی روند تجزیه و تحلیل نحوه لینک گذاری شما خواهد داشت. در این ابزار تنها کاری که باید انجام دهید این است که صفحه مورد نظر را باز کرده و نماد Check My Links را انتخاب کنید. اکنون ابزار به صورت کاملاً خودکار تمام لینک های موجود را اسکن می کند و اطلاعات کاملی از لینک های خراب را به شما ارائه می دهد.

ابزارهای بک لینک: Check My Links

همان طور که در تصویر بالا نیز مشاهده کردید، این ابزار لینک های خراب را به صورت رنگ قرمز برای شما نمایش داده است. به همین دلیل است این ابزار یکی از سریع ترین راه های شناخت و تصحیح بک لینک های مخرب سئو شناحته می شود. همچنین می توانید برای تحلیل رقبا و امکان لینگ گرفتن از پلتفرم های مختلف را بررسی کنید.

14- Pitch Box

از دیگر ابزارهای عالی در لیست ابزارهای آنالیز بک لینک را می توان Pitch Box نامید. این ابزار به ساده سازی تلاش های در جهت بهینه سازی بک لینک های موجود کمک می کند و می تواند بر اساس معیارهای شما مشتریان بالقوه شما را پیدا کرده و در یک لیست طبقه بندی خواهد کرد. این ویژگی منحصر بفرد به خودی خود می تواند از جستجوی دستی شما در طی ساعت های طاقت فرسا جلوگیری کند.

ابزارهای بک لینک: Pitch Box

پس از بررسی مشتریان بالقوه خود از طریق ماژول توسعه Pitch Box می توانید به آن ها ایمیل ارسال کنید و تکنیک های بازاریابی خود را در جهت افزایش کسب درآمد اجرا کنید. همچنین از جذابیت های این ابزار در بررسی و پیگری پیام های ارسال شده پس از ارسال آن ها می باشد که می توانید حتی تحقیق کنید که کدام مشتری شما محتوای شما را باز کرده و یا بر روی لینک های موجود کلیک کرده است! این یکی از شگفتی های ابزارهای بک لیک است که شما را به استفاده از آن ها دعوت می کند. همچنین این ابزار یک سری بینش های شگفت انگیز در مورد عملکرد فراگیر و کیفیت بک لینک‌ های ایجاد شده در وب سایت را به شما خواهد داد.

15- WhitesPark

در برخی دیگر از ابزارهای آنالیز بک لینک مانند WhitesPark خصوصیاتی وجود دارد که امکان بروز خطای شما در مراحل تست کیفیت بک لینک ها را به حداقل خواهند رساند. به خصوص در صورتی که local SEO تمرکز اصلی شما در بهینه سازی باشد، می توانید از این ابزار استفاده های بسیار زیادی داشته باشید. این ابزار از دسته ابزارهای آنالیز بک لینک شما را به دنیای منابع بک لینک خود برده و سعی می کند تا بتوانید پیشرفت خود را پیگری نمایید. این ابزار یک رابط کاربر پسند برای اقدامات شما دارد که توانایی آن در دسته بندی خودکار بک لینک های شما غیر قابل وصف است. 

ابزارهای بک لینک: WhitesPark

علاوه بر این، ابزار Whitespark’s Local Citation Finder نیز در این ابزارهای بک لینک حرفی برای گفتن دارد! زیرا چه صاحب یک برند و کسب و کار کوچک چه مسئول ارتقا برندهای سطح بالا باشید، این ابزار می تواند در میان ابزارهای آنالیز بک لینک، با استفاده از تکنیک های خود در زمینه شناسایی فرصت های استناد Local و بهبود سئوی Local شما اطلاعات بسیاری را عرضه کند.

16- Linkstant

این ابزار از ابزارهای آنالیز بک لینک به شعار ایجاد لینک های طبیعی با کیفیت بالا تا حد امکان شهرت دارد که می تواند در حالت حفظ کیفیت، کمیت بک لینک های شما را افزایش دهد و به شما اطلاع دهد که چه زمانی می توانید یک لینک ورودی جدید را ایمن کنید. با این ابزار اعلان های مورد نیاز خود را در بهترین زمان ممکن و با استفاده از اطلاعات جامع دریافت خواهید کرد. همان طور که شما نیز حدس می زنید هیچ چیز هیجان انگیزتر از این نیست که بدانید یک بک لینک با کیفیت و رایگان را تضمین کرده‌اید! در ادامه می توانید موارد دیگری از اطلاعات دریافتی توسط این ابزار در دسته ابزارهای آنالیز بک لینک را مطالعه نمایید:

 1. امکان اطلاع از اینکه چرا دیگران به وب سایت شما لینک می دهند؟!
 2. اقدام های سریع در صورت دریافت بررسی های منفی در لینک ها
 3. امکان ارائه استراتژی های جدید در نحوه ایجاد بک لینک های جدید

ابزارهای بک لینک: Linkstant

17- Buzz Stream

و اما آخرین مورد از ابزارهای آنالیز بک لینک در این راهنما Buzz Stream است که با کاملاً متناسب با اهداف افرادی می باشد که در دنیای سئو به دنبال ارتباط با صاحبان وب سایت برای ارائه چیزی ارزشمند حتی در ازای یک بک لینک رایگان هستند! اگر شما نیز از اهمیت واژه Outreach در نحوه سئو و بهینه سازی آشنا هستید، از این ابزار غافل نشوید! همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال به دنبال تقویت تلاش های خود برای ایجاد لینک و بهبود رتبه بندی کلی موتور های جستجو مانند گوگل می گردید، ابزار Buzz Stream را امتحان کنید. از موارد دیگر برای کسب اطلاعات بیشتر در این ابزار گزینه های زیر می باشد:

 1. گزارش های دقیقی در مورد عملکرد بک لینک
 2. امکان ایجاد تغییرات لازم را برای بهبود استراتژی
 3. امکان تجزیه تحلیل درست رقبا

ابزارهای بک لینک: Buzz Stream

Introducing the best site backlink analysis tools secret techniques GIIIF

پیشنهاد کارشناس! تصور کنید با زحمات فراوان به یک استراتژی درست در SEO وب سایت خود رسیده اید. آیا بدون داشتن یک بستر میزبانی درست پیاده سازی آن میسر است؟ خیر! پس برای کسب اطلاعات در خصوص انواع سرور های اختصاصی و سرور های مجازی وارد وب سایت آذرسیس شده و از گزینه ارسال تیکت بهره ببرید …

سخن آخر

هچ قرص جادویی برای موفقیت وجود ندارد! اما روش های میانبری مانند ابزارهای آنالیز بک لینک وجود دارد که می توانید برای تسریع موفقیت تان در SEO از آن ها استفاده کنید. تجزیه و تحلیل پروفایل لینک های موجود بدون ابزارهای آنالیز بک لینک قطعاً استرس زا، خسته کننده و زمان بر خواهد بود! اما با به کار گیری ابزارهای بالا می توانید فاکتورهای کیفی بسیاری را در وب سایت خود اجرا کنید. شما چه ابزارهای بک لینک دیگری می شناسید؟ آیا این راهنما یکی از کامل ترین لیست های ابزارهای بک لینک نبود؟! پس فراموش نکنید که ستاره های بالای مقاله را رنگی کنید! و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

Introducing the best site backlink analysis tools secret techniques GIF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *