آذرسیس

معرفی سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن - آذرسیس

در این مقاله قصد داریم به معرفی سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن بپردازیم. سئو کلاه سیاه به عملیات هایی که با زیر پا گذاشتن قوانین موتورهای جستجوگر، سعی در افزایش رتبه سایت داشته باشد، اشاره می‌کند.

 در این مقاله قرار است با بررسی عناوین زیر، با این اصطلاح دنیای سئو، بیشتر آشنا شویم:

 • سئو کلاه سیاه چیست؟
 • تکنیک هایی که با انجام آنها، تبدیل به یک سئوکار کلاه سیاه خواهید شد
 • چرا باید سئو کلاه سیاه را نادیده گرفت؟
 • آیا تکنیک های سئو کلاه سیاه برای شما کاربردی دارد؟

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که تاکید بر تکنیک های کلاه سیاه می‌تواند دلیلی برای مسدود شدن سایت شما از موتورهای جستجوگر باشد. باید پیش از استفاده، آگاهی کاملی نسبت به عواقب استفاده از سئو کلاه سیاه بدست آورید.

سئو کلاه سیاه چیست-1

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه غالبا بعنوان یک عمل تائید نشده تعریف می‌شود اما با این وجود می‌تواند ربته سایت شما در موتورهای جستجوگر ها را افزایش دهد. انجام این اعمال برخلاف قوانین موتورهای جستجوگر هاست و می‌تواند به مسدود شدن سایت بیانجامد. لیستی از اعمال تشکیل دهنده این شیوه، در Google’s Webmaster Guidlines و Bing’s Webmaster Guidlines بصورت کاملا علنی، محکوم شده.

آیا کاری که انجام می‌دهید دارای ارزش است و این ارزش را به مخاطب انتقال می‌دهد یا تنها برای دیده شدن توسط موتور های جستو جو دست به این کار می‌زنید؟ پاسخ به این سوال، یک معیار برای تشخیص اینکه آیا یک تکنیک سئو برخلاف قوانین عمل می‌کند یا نه، به شمار می‌رود.

اگر هیچ ارزشی به کاربرتان اضافه نمی‌کنید و در عین حال رتبه سایت شما در حال افزایش است پس به احتمال زیاد در حال بکار بردن تکنیک های کلاه سیاه هستید.

تکنیک هایی که با انجام آنها، تبدیل به یک سئوکار کلاه سیاه می‌شوید

تکنیک هایی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، بعنوان تکنیک های سئو کلاه سیاه شناخته می‌شوند و اگر بدنبال باقی ماندن در ربته های بالا در گوگل و یا باقی موتورهای جستجوگر هستید، نباید از آنها استفاده کنید.

 • استفاده از محتوای اتوماتیک
 • سایت های doorway
 • لینک و یا نوشته های مخفی شده
 • استفاده بیش از اندازه از کلمه کلیدی اصلی
 • گزارش رقیب
 • redirect های مشکوک
 • پنهان کاری
 • دستکاری لینک ها و یا خرید لینک زیاد
 • ایجاد link from  ها یا link networks
 • تولید سایت ها با محتوای کپی شده
 • سایت هایی با رفتار های مخرب، مثل کلاه‌برداری، حامل فایل های ویروس یا تروجان ها

سئو کلاه سیاه چیست-2

چرا باید سئو کلاه سیاه را نادیده گرفت؟

تکنیک های سئو کلاه سیاه می‌تواند به ارتقا ربته سایت شما کمک کند اما احتمال این واقعیت که ممکن است باعث مسدود شدن سایت شما از دید گوگل یا سایر موتور های جستو جو هم بشود را به مراتب افزایش می‌دهد.

هرچند ممکن است با استفاده از این روش موفقیت های کوتاه مدتی برای سایتتان بدست آورید، اما باید در نظر داشته باشید قوانین و امکانات تشخیص گوگل هر روز پیچیده تر از قبل می‌شود و می‌تواند تاثیر فاجعه باری بر رتبه و ترافیک بازدید شما بگذارد. با هزاران و میلیون ها مراجعه از سمت گوگل، آیا واقعا می‌توانید بهای خارج شدن از معرض دید و بازخورد منقی را بپردازید؟

سئو کلاه سیاه چیست-3

آیا تکنیک های سئو کلاه سیاه برای شما کاربردی دارد؟

پاسخ این سوال به این بستگی دارد که آیا تصمیم دارید یک کسب و کار و سایت ماندگار و طولانی مدت ایجاد کنید ؟

اگر پاسخ شما به این سوال بله است، بنابراین بهترین پیشنهاد این است که در هر شرایطی از انجام این تکنیک ها پیشگیری کنید. در عوض باید بدنبال جایگزین های مناسب برای افزایش رتبه سایت خود باشید. مطمئن باشید شیوه های صحیح و موثر هم برای ارتقا رتبه پیج وجود دارند که می‌توانند شما را به نتیجه دلخواه خود برسانند.

در قدم اول اصول اولیه سئو را مطالعه کنید. با مطالعه این اصول، تمام نکات مرتبط با تکنیک های بهینه سازی موتورهای جستجوگر که باعث جذب مخاطب هستند را فرا می‌گیرید.

و اگر می خواهید در کمترین فرصت به نتیجه برسید و پاسختان به سوال بالا نه بود، می‌توانید از این تکنیک ها برای بهتر شدن عملکرد سایت خود استفاده کنید اما سعی کنید نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره شد، از یاد نبرید.

نتیجه گیری:

رسیدن به نتیجه از راه درست همواره زمان و تلاش بیشتری می‌طلبد. اما می‌تواند اطمینان بدست آوردن یک نتیجه درست و مطلوب را به شما بدهد. سئو کلاه سیاه با اینکه سریع تر نتیجه می‌دهد اما از طرف هیچکس مورد تائید نیست. پس نسبت به کاربردی که برای کسب و کار و سایت خود در نظر میگیرید، تصمیم گیری کنید.

شرکت آذرسیس ارائه دهنده خدمات در زمینه سرور مجازی و سرور اختصاصی با سرعت بالا، کیفیت بی‌‍نظیر و پشتیبانی 24 ساعته، می‌باشد. برای خرید سرور مجازی و اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه سرور مجازی مراجعه فرمایید.

سخن آخر:

در این مقاله سعی کردیم تا حدودی با سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن آشنا شویم. امیدواریم این نوشته برای معرفی کلی از سئو کلاه سیاه مفید واقع شده باشد. سپاسگزاریم که تا پایان نوشته با تیم آذرسیس همراه شدید. هرگونه نظر و پیشنهاد را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

  سوالات متداول:

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه، عملیاتی است که سعی دارد با نقض کردن قوانین موتورهای جستجوگر، رتبه سایت را افزایش دهد.

تکنیک های سئو کلاه سیاه کدام ها هستند؟

سئو کلاه سیاه از تکنیک های مختلفی مثل: استفاده از محتوای اوتوماتیک، پنهان کاری، استفاده بیش از اندازه از کلمه کلیدی اصلی و … استفاده می‌کند.

آیا می‌توانم از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کنم؟

بستگی به حوزه فعالیت و هدف گذاریتان برای کسب و کار و سایتتان دارد. اگر به دنبال یک موفقیت سریع هستید میتوانید از این تکنیک ها بهره‌مند شوید. اما اگر بدنبال یک نتیجه پایا و بلند مدت باشید بهتر است از این تکنیک ها چشم پوشی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *