آذرسیس

10 روش اصلی جهت حذف بک لینک های اسپم سایت - آذرسیس
4.5/5 - (2 امتیاز)

امروزه صاحبان وب سایت و متخصصان سئو تلاش خود را می کنند تا وب سایت خود را در صفحات اول Google و سایر موتورهای جستجو رتبه بندی کرده و بهبود بخشند. در حالی که بعضی از رقبا حملاتی منفی از جمله ارسال بک لینک های اسپم برای کاهش رتبه بندی صفحات وب سایت شما انجام می هند. این حملات زیاد مخرب نبوده و در صورتی که به درستی انجام شوند، می‌توانند پیامدهای منفی برای رتبه بندی وب سایت داشته باشند. در ادامه نحوه حذف بک لینک های اسپم را به شما آموزش خواهیم داد، با ما همراه باشید.

چگونه بک لینک های اسپم را حذف کنیم؟

بک لینک اسپم چیست؟

لینک اسپم به بک لینک هایی اشاره دارد که بدون توجه به زمینه وب یا تجربه کاربر در صفحات وب سایت ها قرار     می گیرند تا تلاشی برای کاهش رتبه و تاثیر گذاری منفی در جستجو شود. موتورهای جستجو دستورالعمل‌هایی دارند که در مورد لینک اسپم ها هشدار داده و آن ها را حذف کرده یا کاهش می‌دهند.

ارسال بک لینک اسپم در مواقعی است که رقبا بدون توجه به زمینه محتوا، کیفیت پیوند و صفحه، یا شیوه‌های ایجاد پیوند می‌خواهند وب سایت خود را تبلیغ کنند. این روش تلاشی است برای افزایش موقعیت SERP صفحه (نتایج موتور جستجو) که انجام می شود. در واقع پیوندهای هرزنامه هیچ ارزش و تاثیری برای صفحاتی که اشغال می‌کنند، ندارد و کیفیت صفحه همانطور که توسط الگوریتم‌های موتور جستجو و کاربران به طور یکسان بررسی می‌شود، می باشد.

نحوه پیدا کردن و حذف بک لینک های اسپم

اکنون که تا حدودی با بک لینک های اسپم آشنا شدید، در ادامه به روش هایی برای حذف بک لینک اسپم می پردازیم. برای اینکه بتوانید این کار را به صورت دستی انجام دهید، چند مرحله باید انجام شود.

پیدا کردن بک لینک های اسپم

در ابتدا باید با نحوه پیدا کردن بک لینک های اسپم را آشنایی داشته باشید. حتی اگر وب سایت شما تحت تاثیر به‌روزرسانی‌های موتور جستجو قرار نگرفته باشد، باید به طور دقیق اسکن یا بررسی کامل بک لینک را انجام دهید تا بدانید که چه کسی به شما بک لینک اسپم ارسال کرده است.

لینک هایی که کیفیتی ندارند با چندبار به‌روزرسانی Google، از جمله Google SpamBrain، مورد بررسی قرار گرفته‌اند، شامل موارد زیر است:

  • صفحاتی با تعداد زیادی لینک خارجی
  • دامنه های جدید
  • دامنه های کم ترافیک
  • وب سایت های گسترده
  • سایت هایی با رتبه صفحه (PR) 0 or n/a
  • هرزنامه نظرات، از جمله هرزنامه نظر Scrapebox

اگر هریک از بک لینک هایی که یکی از این ویژگی ها را دارند، باید به لیست لینک های هرزنامه ای که باید حذف کنید اضافه شوند.

صفحه 404

در اصل، ارور 404 به معنای از دسترس خارج شدن صفحه است و هیچ کاربری نمی خواهد با این صفحه مواجه شود. انجمن Google Webmaster گفته است که صفحه 404 توسط گوگل بررسی و رتبه بندی نمی شود. لینک های شکسته اغلب برای UX و سئو مخرب می باشند، اما بسته به میزان تاثیرگذاری منفی، می توانند تنها راهی برای نجات کل دامنه باشند.

درخواست حذف لینک

یکی از روش های کاربردی برای حذف دستی پیوند هرزنامه ای که به وب سایت شما اشاره می کند، درخواست حذف پیوند می باشد. در ابتدا باید اطلاعات تماس مدیر وب سایت را پیدا کرده و بخواهید پیوندی را که در سایت می باشد را حذف کنند. در بیشتر مواقع، در مرحله اول پیوند را در آنجا قرار دهید و سپس درخواست حذف بک لینک اسپم را ثبت کنید.

ابزارهایی برای مدیریت پیوند و همچنین خدمات برون سپاری در Upwork و Fiverr وجود دارد که می تواند برخی از این کارها را برای شما انجام دهند. وقتی درخواست حذف پیوند می دهید، به آن مراجعه کنید و دلیل تقاضای حذف را وارد کنید. همچنین در صورتی که پیوندی نیاز به حذف شدن دارد و در آنجا قرار نداده اید، حتماً در درخواست ذکر کنید.

همواره می توانید ذکر کنید که Sprint اخیراً توسط گوگل به دلیل نظرات اسپم جریمه شده است. اگر سایت پیوند دهنده دارای اسپم های زیادی است و در صورتی که آن ها به درخواست شما اهمیتی ندادند، باید این درخواست را ثبت کنید که لینک های آن ها را غیرفعال کنند. این روش می تواند به رتبه صفحه آن ها آسیب برساند.

ابزار Google Disavow

اگر تمام تلاش خود را برای حذف برخی از پیوندهای موجود انجام داده اید و هنوز رتبه ها و ترافیک مورد نیاز خود را به دست نیاورده اید، می توانید از ابزار Disavow استفاده کنید تا از شر همه بک لینک های اسپمی که در آنجا هستند خلاص شوید.

Google از شما می خواهد قبل از اینکه مستقیماً از این ابزار استفاده کنید، پیوندهای خود را با استفاده از ابزارهای دیگر پاکسازی کنید. این روش به این معنی است که ممکن است بخواهید در صورت امکان لینک ها را حذف کنید یا با مدیران وب سایت تماس بگیرید.

در صورتی که لینک های اسپم شده و بی کیفیت به رتبه سایت شما آسیب می زنند، می توانید لینکی که به سایت شما اشاره می کند را وارد کنید. این ابزار ثابت می کند که گوگل از لینک ها علیه صفحات وب سایت شما استفاده نمی کند. اگر تعداد زیادی درخواست را بدون داشتن مدرکی مبنی بر تلاش برای حذف بی دلیل ارسال کنید، ممکن است با جریمه ویژه از طرف Google مواجه شوید.

ایجاد وب سایت جدید

روش کاربردی دیگر برای حذف کامل بک لینک های هرزنامه ایجاد یک وب سایت جدید می باشد. در صورتی که سرمایه گذاری زیادی روی وب سایت انجام نداده اید و نسبتاً جدید است، ممکن است بخواهید دامنه را حذف کنید و با دامنه جدید شروع به فعالیت کنید. این روش تمام بک لینک های اسپم را از بین می برد.

بهترین جستجوگرها برای حذف بک لینک اسپم

به منظور به حداکثر رساندن تعداد بک لینک های اسپم به یک جستجوگر برتر نیاز دارید. در ادامه به مقایسه سه مورد از این جستجوگرها پرداخته ایم.

Google Search Console

بهترین روش برای یافتن بک لینک های اسپمی که ممکن است به وب سایت شما آسیب بزنند این است که به حساب Search Console خود بروید و بک لینک هایی را که به سایت شما اشاره می کنند را مورد بررسی قرار دهید. این روش به شما کمک زیادی می کند که لینک گراف شما پر از بک لینک های اسپم می باشد یا نه. همچنین در اینجا می‌توانید به ابزار Google Disavow دسترسی داشته باشید تا هرگونه بک لینک هرزنامه‌ای را که ممکن است مانع از رتبه بندی برتر وب‌سایت شما شود را غیرفعال کنید.

SEO Spyglass

این جستجوگر نوع منحصر به فرد از جستجوگر لینک برگشتی است که بخشی از مجموعه بزرگتری از برنامه ها می باشد و کاملاً تاثیرگذار است. اگر به دنبال جستجوگر پیوند برگشتی هستید که استفاده از آن با یک طرح ساده و ساختار بصری آسان باشد، این برنامه کاربردی می باشد.

زمانی که نوبت به خلاص شدن از شر پیوندهای برگشتی اسپم می شود، برنامه Spyglass لینک های پشتیبان شما را از منابع بسیاری در سراسر اینترنت در یک پایگاه داده اختصاصی دانلود می کند. همچنین می توانید به صورت مستقیم از نرم افزار به این لینک ها دسترسی داشته باشید و داده های را بر روی لینک هایی که ایجاد شده اند دریافت کنید.

Ahrefs.com

عملکرد کلی جستجوگر پیوند برگشتی Ahrefs.com بی نظیر می باشد. حتی در ابتدایی ترین توابع، داده ها شامل تعداد لینک هایی هستند که سایت شما دارد، تعداد IP هایی که لینک ها از آن ها می آیند، صفحاتی که به آن ها پیوند داده می شوند و همچنین انکرتکست استفاده می شود. این داده‌ها را می‌توان در قالب‌های مختلف بسته به ویژگی‌هایی که فکر می‌کنید مهم‌ هستند، مشاهده کرد. این برنامه همچنین دارای ساختار رتبه بندی اختصاصی خود است که ثابت کرده است که در ارتباط با ساختارهای رتبه بندی موتورهای جستجوی اصلی بسیار مفید می باشد.

داده‌ها با بسیاری از ویژگی‌های مختلف و کاملاً قابل تنظیم ارائه می‌شوند، از جمله لینک‌های do follow، بدون دنبال کردن لینک، پیوندهایی که در سراسر وب سایت هستند در مقابل پیوندهایی که در سراسر سایت نیستند، شامل پیوندهای شامل یک تصویر، لینک‌هایی از سایت‌های .gov و .edu و… هستند. مشخصه ای که می توانید به آن فکر کرده یا ایجاد کنید شامل گزارش‌ها، خطاها، هشدارها و اخطارها می‌شوند تا بتوانید لینک‌هایی که قدیمی هستند یا منجر به هدایت اشتباه می‌شوند را به راحتی پیدا کرده و از بین ببرید.

ابزار Raven

Raven Tools با جستجوگر SEOMoz اشتراکات زیادی دارند. یکی از بهترین ویژگی های ابزار Raven این است که یک ماه استفاده آزمایشی دارد که کاملا رایگان و کاربردی است. شما قادر خواهید بود بدون هیچ گونه مشکلی در عملکرد تعیین کنید که آیا این روش جستجوگر لینک برگشتی و اسپم برای وب سایت شما می باشد یا نه.

وبلاگی که می توانید از وب سایت به آن دسترسی داشته باشید، یکی از آموزنده ترین ابزارهای رسانه های اجتماعی است که در هر شرکت بهینه سازی موتور جستجو مورد استفاده قرار می گیرد. شما همیشه در جریان آخرین اتفاقات فناوری و نحوه اعمال آن ها در مجموعه ابزارهای فعلی Raven قرار خواهید داشت تا در رقابت با رقبای خود موفق شوید. همچنین Raven Tools یکی از بهترین شرکت ها برای ایجاد بروزسانی براساس نیازهای کاربران می باشد.

آذرسیس ارائه دهنده سرور مجازی و سرور اختصاصی با بهترین کیفیت و سخت افزار قدرتمند

نتیجه گیری

در حال حاضر شما باید دقت داشته باشید که کدام بک لینک های اسپم به سایت شما اشاره می کنند، به خصوص اگر چندین مشکل در وب سایت وجود داشته باشد. اگر بک لینک های اسپم زیادی پیدا کردید که بر رتبه و ترافیک تأثیر می گذارد، باید تمام تلاش خود را برای حذف آن ها انجام دهید. جستجوگرها بهترین راه برای پیدا کردن بک لینک های اسپم می باشند. در صورتی که که بک لینک های وب سایت خود را تمیز کردید، درخواست تجدید نظر در Google ارسال کنید. در این درخواست مراحلی را که برای اصلاح مشکل انجام داده‌اید را مشخص کنید. مطمئن شوید که درخواست شما مؤدبانه و دقیق است. پس از ارسال درخواست بین دو تا سه هفته منتظر پاسخ باشید. از همراهی شما سپاس گذاریم.

سوالات متداول

چگونه بک لینک های اسپم را شناسایی و حذف کنیم؟

در مرحله اول اطلاعات تماس صاحب وب سایت را پیدا کنید و از او بخواهید بک لینک های مخرب را حذف کند. در مرحله دوم اگر متوجه شدید که برخی از صفحات با کیفیت پایین در وب سایت شما توسط بک لینک های اسپم نیز لینک شده اند، می توانید آن صفحات را به طور کلی حذف کنید.

برای پیدا کردن بک لینک های اسپم چه روشی مناسب است؟

بهترین روش برای بک لینک های اسپمی که ممکن است به وب سایت شما آسیب بزنند این است که به حساب Search Console خود بروید و بک لینک هایی را که به سایت شما اشاره می کنند را مورد بررسی قرار دهید. همچنین در اینجا می‌توانید به ابزار Google Disavow دسترسی داشته باشید تا هرگونه بک لینک هرزنامه‌ای را که ممکن است مانع از رتبه بندی برتر وب‌سایت شما شود را غیرفعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *