آذرسیس

How to install Litespeed on cPanel

در ادامه آموزش های آذرسیس، نحوه نصب لایت اسپید بر روی cPanel را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در مقالات قبلی هم اشاره کردیم که برای مدیریت یک وبسایت، علاوه بر داشتن یک هاست مناسب، انتخاب وب سرور متناسب هم جز اولویت ها به شمار می رود.

لایت اسپیدبه عنوان یک وب سرور برای وبسایت هایی که بازدید زیادی دارند، مناسب تر است. در این میان این وب سرور توانسته است از سایر وب سرور های قابل دسترس مانند آپاچی پیشی بگیرد. از دلایل محبوبیت لایت اسپید می توانیم به توانایی افزایش سرعت و پایداری وبسایت ها اشاره کنیم.

اگر شما نیز به عنوان یک مدیر وبسایت در دنیای آنلاین فعایت کرده و به دنبال راهی هستید که بتوانید لایت اسپید را بر روی cPanel نصب کنید، این آموزش را تا انتها دنبال کنید.

بررسی نحوه نصب لایت اسپید بر روی cPanel

در ادامه قصد داریم مراحل نصب لایت اسپید بر روی cPanel را به طور مرحله به مرحله بررسی کنیم. نکته قابل توجه این است که Litespeed بدون نیاز به فرآیند کد گذاری و پیکربندی فایل ها بر روی cPanel نصب خواهد شد. همچنین، پس از نصب به راحتی جایگزین آپاچی خواهد شد. جهت نصب، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: تهیه شماره سریال 

قبل از نصب مطمئن شوید که یک شماره سریال در دسترس دارید. علاوه بر این، تهیه License نیز الزامی است. برای تهیه آن می توانید به وبسایت رسمی cPanel مراجعه کنید.

در این قسمت شما می توانید از طرح های رایگان که ارائه شده است نیز استفاده کنید. اما این طرح های رایگان دارای محدودیتی نیز می باشند.

نصب لایت اسپید بر روی Cpanel

مرحله دوم: دسترسی Root به سرور از طریق SSH 

در این مرحله، با استفاده از SSH به روش Root به سرور خود متصل شوید. پس از ورود، شماره سریال Litespeed خود را با اجرای دستور زیر پیدا کنید:

bash <( curl https://get.litespeed.sh ) SERIAL

مرحله سوم: جایگزین سریال 

در این قسمت مطمئن شوید که مقدار سریال Litespeed خود را با مقدار SERIAL جایگزین کرده اید.

لایت اسپید دارای یک نصب کننده اضافی نیز می باشد که می توانید با اجرای دستورات زیر آن را نصب کنید:

wget https://www.litespeedtech.com/packages/cpanel/lsws_whm_autoinstaller.sh
chmod a+x lsws_whm_autoinstaller.sh

برای نصب لایت اسپید با استفاده از اسکریپت lsws_whm_autoinstaller.sh، دستور زیر را اجرا کنید:

/lsws_whm_autoinstaller.sh SERIAL

نصب لایت اسپید بر روی Cpanel

آذرسیس ارائه دهنده سرور مجازی لینوکس و سرور مجازی ویندوز با تحویل فوری و کیفیت بالا می باشد. شما می توانید با مراجعه به وبسایت، خرید خود را انجام دهید. همچنین با خرید سرور، تحویل به صورت فوری و خدمت کانفیگ به صورت رایگان برای شما انجام خواهد شد.

سخن آخر

در این آموزش نحوه نصب لایت اسپید بر روی cPanel را مورد بررسی قرار دادیم. لایت اسپید یکی از بهترین وب سرور های موجود می باشد. همان طور که اشاره شد، این وب سرور توانایی افزایش سرعت و عملکرد وبسایت را بر عهده دارد. این آموزش راهنمایی برای نصب این وب سرور بر روی سی پنل می باشد. ممنون که همراه ما بودید. در صورت داشتن سوال، می توانید با ارسال تیکت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *