Apple ID - آموزش ساخت اکانت اپل آیدی - آذرسیس
17 می 2023
خواندن 1 دقیقه
نگار گرامی

آموزش ساخت اکانت Apple ID

Apple ID یک حساب پایه برای دریافت خدمات دیجیتال و جذاب از طرف یکی از بزرگترین شرکت های دنیاست. و شما برای استفاده از هر نوع محصول اپل ابتدا باید اکانت Apple ID داشته باشید.

اپل همواره بر داشتن امنیت کامل در ارائه خدمات خود تبلیغات بسیاری انجام می دهد، ساختن اپل آیدی با ایمیل معتبر خود برای حفظ اطلاعات بسیار حائز اهمیت است.

اپل آیدی به شما به عنوان مصرف کننده جهت دسترسی به خدمات آنلاین Apple در چند دستگاه iOS مانند iPhone، iPad و Mac هویت دیجیتالی می سازد.

داشتن اکانت Apple ID این امکان را می دهد، که اطلاعات خود مانند مخاطبین، تقویم‌ها، نشانک‌ها، یادآوری‌ها و … را از طریق iCloud همگام سازی نمایید.

و یا برنامه‌ها، بازی‌ها را از فروشگاه های iOS و Mac App Store موسیقی و هر رسانه ای را از فروشگاه iTunes دانلود کرده، و حتی محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

در این مقاله مراحل آموزش ساخت اکانت Apple ID به صورت کامل برای شما آورده شده است، از شما همراهان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما باشیم.

آموزش ساخت اکانت Apple ID

موارد لازم برای ساخت اکانت Apple ID

با توجه به تحریم های موجود در ایران نحوه ساخت اکانت Apple ID یک روش متفاوت تر از معمول دارد، و برای ساخت آن نمی توان از شماره ایران استفاده کرد. زیرا پیش شماره ایران از طرف شرکت اپل تحریم شده است.

همچنین علاوه بر شماره شما، آدرس ورودی تان نیز برای ثبت نام در افتتاح حساب مورد تایید نیست، و به یک آدرس ساختگی برای رد کردن این مرحله نیاز پیدا خواهید کرد.

متاسفانه در طی مراحل ساخت اکانت نمی توانید محل ثبت هیچ کدام از اطلاعات را خالی بگذارید. حتی کدپستی را هم مجبور هستید وارد کنید، تا این مراحل با شکست رو به رو نشود.

با این حال و اوضاع تحریم ها نسبت به اطلاعات ایران باز هم جای هیچ نگرانی نیست و ساخت اکانت Apple ID به آسانی و فقط با چند ترفند ممکن است.

مراحل ساخت اکانت Apple ID

وقتی یک آیفون یا آیپد جدید خریداری می کنید، از شما خواسته می شود که در صورت نداشتن اکانت یک حساب Apple ID برای خود افتتاح کنید.

اگر از پیش اپل آیدی دارید می توانید با همان حساب دستگاه جدید را راه اندازی کنید، اما در صورتی که می خواهید اکانت جدیدی ایجاد کنید مراحل زیر را دنبال کنید.

  • شماره مورد تایید برای ساخت اکانت Apple ID

به طور کلی از سه روش می توان شماره مورد تایید ساخت اکانت Apple ID را وارد کرد. که بهترین و مطمئن ترین راه وارد کردن یک شماره آشنا در خارج از ایران می باشد.

یکی دیگر از روش های رایج در صورت نداشتن شماره غیر ایرانی ساخت شماره مجازی از طریق برنامه ها و سایت های موجود که برخی رایگان و برخی پولی هستند.

بسیاری از فروشنده های Apple از روش تهیه شماره مجازی استفاده می کنند، اما باید دقت کنید که شماره تکراری استفاده نشود. زیرا اپل حساسیت بالایی دارد و ممکن است اپل آیدی شما را بلاک کند.

روش آخر که اصلاً آن را توصیه نمی کنیم استفاده از سرویس های دریافت پیامک است. در این روش همه کاربران دسترسی دارند و فقط قابلیت دریافت پیامک دارند.

برای دریافت شماره به یکی از سایت های زیر مراجعه کنید:

  • receive-smss.com
  • receive-sms-online.info
  • receive-sms.cc
  • freephonenum.com
  • sms-online.co/receive-free-sms
  • getfreesmsnumber.com
  • www.receivesms.co

در سایت های ذکر شده لوکیشن ایالات متحده را باید انتخاب کرده، سپس شماره ای که به شما داده می شود را وارد کنید، و پیام دریافتی از طریق SMS را چک کنید.

چنانچه اپل کد پیامکی شما ارسال نشد یا اینکه آن را قبول نکرد، به دلیل هوش مصنوعی آن است، در این حالت باید چندین شماره را امتحان کنید.

همان طور که گفتیم این نوع شماره ها امنیت ندارند، و تا جای ممکن اطلاعات مهم خود را روی آن نباید نگه دارید.

  • آدرس تقلبی برای ساخت اکانت Apple ID

برای وارد کردن آدرس تقلبی حین ساخت می توانید با تغییر آی پی به سایت https://www.prepostseo.com/tool/fake-address-generator برای تکمیل اطلاعات مراجعه نمایید.

  • ایجاد Apple ID در سایت

وارد سایت رسمی Apple شوید، و قسمت Create Your Apple ID را کلیک کنید.ساخت اکانت Apple ID

اطلاعات خود مانند نام،نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور، آدرسی که ساخته اید، شماره و هر اطلاعاتی که از شما در ساخت اکانت Apple ID خواسته می شود را وارد کرده، و جواب سه سوال امنیتی را تایپ کنید.

ایمیل معتبر خود را وارد کرده و یک رمز عبور قوی بسازید، و احراز هویت دو مرحله ای را تایید کنید. اگر این کار را انجام ندهید بعداً در تنظیمات از شما خواسته می شود تا آن را تایید کنید.

پس از تکمیل فرم وارد ایمیل خود شوید، و مراحل انجام شده را تایید کنید. در این هنگام یک کد 6 رقمی برای شما ارسال خواهد شد که باید در صفحه اطلاعات وارد کرده و Continue را بزنید.

توجه داشته باشید که وارد کردن اطلاعات به طور دقیق و یادداشت کردن آن در یک محل امن برای بازگردانی اکانت و اطلاعات شما در صورت فراموشی رمز بسیار مهم است.

با طی این مراحل اکنون نحوه ساخت اکانت Apple ID شما به پایان رسیده است، و می توانید اکانت خود را وارد دستگاه های مختلف خود کرده و استفاده نمایید.

تفاوت اکانت Apple ID و مفهوم iCloud

بسیاری از کاربران در تفاوت بین مفهوم اپل آیدی و iCloud دچار سردرگمی هستند، و اما همان طور که از نام آن هم پیداست iCloud یک سرویس ذخیره سازی و همگام سازی است.

اپل آیدی ممکن است یک حساب آیکلود جداگانه داشته و یا نداشته باشد، ولی یک حساب آیکلود به طور خودکار یک اپل آیدی است.

از اپل آیدی برای ورود به آیکلود استفاده می شود، در واقع دو حساب متفاوت با یک ایمیل یکسان است. شما می توانید با پرداخت هزینه به صورت ماهیانه از فضا آیکلود بیشتری استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که با وجود تحریم ها نسبت به ایران برای استفاده از سرویس های تحریم شده در ایران باید از VPN یا VPS استفاده کنید.

شما می توانید از طریق خرید سرور مجازی ویندوز بدون هیچ محدودیت لوکیشنی از خدمات شرکت های بزرگ مانند Apple به آسانی استفاده نمایید.

آذرسیس ارائه دهنده سرور های مجازی با قدرت انعطاف پذیری بالا و پهنا باند نا محدود با بیش از 60 لوکیشن در سراسر دنیاست.

نتیجه گیری

در این آموزش سعی در توضیح صریح نحوه ساخت اکانت Apple ID با توجه به موقعیت جغرافیایی و تحریم ها داشتیم، امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

اگر سوالی در این زمینه ساخت اکانت Apple ID داشتید، می توانید از قسمت ارسال نظرات با کارشناسان آذرسیس در ارتباط باشید.

آیا ساخت اکانت Apple ID با Gmail نیز امکان پذیر است؟

اپل این امکان را به شما می دهد که با هر یک از ایمیل های خود مانند Outlook، Yahoo و یا Gmail استفاده کنید.

آیا ساخت دو اکانت Apple ID به طور همزمان امکان پذیر است؟

بله، اما بهتر است از یک حساب استفاده کنید تا دستگاه های شما همگام سازی شود.

لینک کوتاه مقاله
https://azarsys.com/?p=21988


نویسنده مقاله
نویسنده / @نگار گرامی
مقالات مرتبط
دیدگاه بگذارید