آذرسیس

معرفی 3 ابزار برای تشخیص محتوای کپی وبسایت - آذرسیس
5/5 - (1 امتیاز)

به عنوان صاحب وب سایت، باید از جستجوگر تشخیص محتوای کپی استفاده کنید زیرا صفحات وب نباید حاوی محتوای کپی شده باشند. موتورهای جستجو و همچنین Google سایت شما را به دلیل تشخیص محتوای کپی شده جریمه می کنند و این جریمه بر رتبه‌بندی در نتایج جستجو و استراتژی‌های بازاریابی محتوایی که ممکن است برنامه‌ریزی کنید، تأثیر منفی می‌گذارد.

مورد بعدی این است که سایت دیگری بدون اجازه مطالب شما را کپی و منتشر می کند. در این موقع افراد به بررسی وب سایت شما می پردازند تا بدانند که رتبه بالایی دارد و ترافیک خوبی دریافت می کند. آن ها از محتوای شما برای رتبه بندی در موضوعات و کلمات کلیدی مشابه استفاده می کنند.

همچنین ممکن است در موتورهای جستجو رتبه برتری نسبت به سایت شما کسب کنند. با استفاده از جستجوگر تشخیص محتوای کپی، محتوای رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید و این نکته را بدانید که کدام بلوک‌های محتوایی را کپی کرده‌اند، سپس اقدام کنید. به همین دلیل برای جلوگیری از این موارد به معرفی 3 ابزار برای تشخیص کپی بودن محتوا خواهیم پرداخت.

محتوای کپی شده چیست؟

مرکز راهنمای Google Search Console بیان می کند که محتوای تکراری و کپی به بلوک هایی تعلق دارد که با محتوای دیگر مطابقت داشته و یا به طور قابل ملاحظه ای مشابه می باشد. در صورتی که در تولید محتوا از منابع دیگر برای نوشتن تعریف یا بیان نقل قول استفاده شود، تاثیر منفی ندارد.

همچنین در مورد سایت های تجارت الکترونیکی که توضیحات کلی محصول را تولیدکننگان محتوا ارائه می دهند، صدق می کند. در صورتی که این عمل به صورت مخرب انجام شود و تعدادی از صفحات وب سایت محتوای مشابه را تولید کنند، بر رتبه بندی صفحات وب تأثیر منفی گذاشته و باعث حذف آن ها از SERP ها می شود.

علت مخالفت موتورهای جستجو با محتوای کپی

در حال حاضر موتورهای جستجو چندین صفحه با محتوای مشابه را نمایش نمی دهند. در واقع آن ها وب سایتی را نشان می دهند که صفحات آن به بهترین نحو با درخواست کاربر مطابقت داشته باشد. محتوای کپی به این معنی است که در چندین مکان یا URL یکسان است.

اگر مشکل کپی و تکراری بودن ادامه یابد، موتورهای جستجو نمی دانند که کدام صفحه را باید در SERP رتبه بندی کنند. این مورد باعث کاهش رتبه وب سایت شده و می تواند جریمه هایی را از موتورهای جستجو به دنبال داشته باشد. همواره می توانید این مشکل را با استفاده از ابزارهای بررسی محتوای کپی برطرف کنید.

معرفی 3 ابزار برای تشخیص کپی بودن محتوا

اکنون در ادامه به معرفی ۳ ابزار برتر که به شما کمک می کند محتوای کپی شده در وب سایت را بررسی کنید، می پردازیم.

Duplichecker

رتبه برتر plagiarism checker آنلاین که توسط جستجوی Google فهرست شده، Duplichecker.com می باشد. استفاده از این ابزار کاربردی آسان بوده و نسخه رایگان دارد و میزان کپی بودن محتوا تشخیص می دهد. همواره می توانید متن را Copy /Paste کنید، سپس فایلی را آپلود کرده و URL  صفحه وب را برای بررسی وارد کنید. اکنون در این مرحله بررسی و جستجوی دقیقی انجام شده و نتیجه کپی بودن مطالب را ارائه می دهد.

در صورت شناسایی، درصد کپی بودن، درصد معانی مرتبط در نتیجه رائه شده نمایش داده می شود. در این وب سایت بعد از بررسی محتوای بررسی شده در سمت چپ و وب سایت های با محتوای کپی در سمت راست نشان داده می شوند. همچنین می توانید گزارش نتایج به دست آمده را چاپ کنید.

Duplichecker

CopyScape

Copyscape.com یکی از موثرترین و موفق ترین ابزارهای تشخیص کپی بودن محتوا (Plagiarism) محسوب می شود. همچنین یک رابط کاربری ساده داشته که می توانید برای دریافت گزارش، محتوا را کپی و جایگذاری کنید. سپس نتیجه به دست آمده را مشاهده کنید.

گزارش نتایج توسط این ابزار کاربردی، محتوای کپی شده و وب سایت هایی را که محتوای مشابه هستند را ارائه می دهد. در صورتی که بر روی هریک از URL های نمایش داده شده کلیک کنید، گزارش کامل از عباراتی که با رنگ قرمز از محتوای کپی شده مشخص شده اند را در برگه جدید در مرورگر شما نمایش می دهد.

CopyScape

Siteliner

یکی دیگر از ابزارهای بررسی کننده plagiarism آنلاین (تشخیص محتوای کپی)، وب سایت Siteliner.com می باشد. ابزار Siteliner به شما کمک می کند تا با افزودن URL، وب سایت را برای آنالیز و تشخیص محتوای کپی بررسی کنید. این ابزار تمام صفحات را به دقت اسکن کرده و میزان کپی بودن را مشخص می کند.

همچنین این گزارش مشکلات صفحات وب و محتوای کپی شده و مقایسه با سایر نتایج سایت را نمایش می دهد. اکنون می توانید بر روی محتوای کپی و تکراری کلیک کنید و در تب جدید سایت های دارای محتوای کپی و همچنین درصد آن نشان داده می شود.

Siteliner

مزایای ابزارهای تشخیص محتوای کپی

  • استفاده از ابزارهای تشخیص کپی به شما کمک می کند تا مشکلات جدی محتوای کپی را شناسایی کرده و آن ها را برطرف کنید، از جمله این موارد که توسط این ابزارها ارائه می شود در زیر آمده است:

Paraphrased Plagiarism

Accidental Plagiarism

Complete Plagiarism

  • پیدا کردن رقبایی که محتوای شما را کپی کرده و استفاد می کنند:

ابزارها برای بررسی و تشخیص محتوای کپی به شما کمک می کنند رقبایی را پیدا کنید که محتوای شما را کپی کرده اند. پس از ارائه گزارش و تشخیص مشکلات، آن ها را به Google گزارش داده و صفحات را در لیست سیاه قرار دهید و ترافیک بیشتری را به صفحات وب خود هدایت کنید.

  • بهینه سازی صفحات کپی:
    کپی و تکراری شدن صفحات وب داخلی مشکلی است که بسیاری از مشاغل و صاحبان وب سایت با آن مواجه می شوند. چه محتوای کپی تصادفی باشد و چه از عمد، آن ها را شناسایی کرده و با روش های گفته شده در این آموزش برطرف کنید.

محافظت از محتوا با DMCA

همواره شما حق copyright هر محتوای اصلی را دارید که در سایت خود منتشر می کنید. یکی از روش های محافظت از محتواهای خود این است که نشان DMCA در سایت خود قرار دهید. این نشان بیان می‌کند که اگر محتوای شما در حالی که با یکی از نشان‌ها که محافظت می شود، مورد حمله کپی شدن قرار بگیرد، مستقیما محتوای کپی شده را حذف خواهند کرد.

DMCA به جلوگیری از کپی شدن محتوا کمک می کند و ابزارهایی را ارائه می دهد و به شما کمک می کند کپی های غیرمجاز محتوای خود را در سایت شخص دیگری پیدا کنید. DMCA به سرعت محتوای کپی شده از جمله تصاویر و فیلم ها را حذف می کند.

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی با موفقیت به معرفی 3 ابزار برای تشخیص محتوای کپی به همراه بهترین روش ها و مزایای استفاده از آن ها پرداختیم. در صورتی که برای حل مشکلات کپی و اصلاح محتوای خود از این ابزارها کمک بگیرید، رتبه برتری در موتورهای جستجو کسب خواهید کرد و مطالب شما بهینه خواهد شد. از اینکه تا آخر مقاله همراه ما بودید، سپاس گذاریم.

سوالات متداول

چگونه از ابزار تشخیص محتوای کپی به طور موثر استفاده کنیم؟

درصورتی که می خواهید بدانید محتوای شما را کپی می کنند یا نه، باید محتوای خود را به کمک ابزارهای گفته شده بررسی کنید. اکثر مشکلاتی که در وب سایت وجود دارد قابل رفع شدن می باشد. برای مسائل کپی خارجی، می توانید با وب سایت هایی که از محتوای شما استفاده می کنند در تماس باشید، همچنین می توانید با ثبت نام نشان DMCA دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *