آذرسیس

آموزش انتقال دامنه در ایرنیک - آذرسیس
5/5 - (2 امتیاز)

در این آموزش از سری وبلاگ های آذرسیس قصد داریم نحوه آموزش انتقال دامنه در ایرنیک را خدمت شما علاقه مندان و صاحبان وب توضیح دهیم، پس همراه ما باشید.

امروزه دیگر به سطحی رسیده ایم که فروشگاه های آنلاین با خدمات جذاب و دسترسی 24 ساعته، جای فروشگاه های محلی در جای جای دنیا را گرفته اند.

بنابراین زمان زیادی از معیار هایی مثل آدرس فروشگاه یا شهری که در آن فعالیت می کنید، می گذرد! و اکنون همه چیز به فعالیت های شما در اینترنت بستگی دارد.

از طرف دیگر همه ما امیدواریم که راه اندازی وب سایت مان یک بار برای همیشه باشد، اما ممکن است به دلایلی مجبور به انتقال دامنه خود شوید.

ایرنیک

دلایل انتقال دامنه در ایرنیک

دلایل نیاز به انتقال دامنه در هر وب سایت متفاوت می باشد، برای مثال ممکن است در نتیجه تغییر نام تجاری، ادغام دامنه ها نیاز به تغییر نام دامنه داشته باشید.

اما علت تغییر و انتقال دامنه هرچه که باشد، باید این کار با نهایت دقت و تمرکز انجام دهیم، تا باعث بروز مشکل های بعدی نشود.

زیرا با کوچک ترین بی دقتی و ایرادی که در انجام این مراحل پیش می آید، باید خطر از دست دادن تمام اطلاعات خود را در انتظار داشته باشید.

فروش مجدد دامنه، تغییر مالکیت دامنه های دست دوم از دلایل انتقال دامنه ها در وب سایت ایرنیک می باشد، که توضیحات تکمیلی را در ادامه خدمت شما ارائه خواهیم داد.

برخی از وب مستران دامنه های جدید خریداری کرده و اعتبار آن دامنه را خودشان از اول ایجاد می کنند، اما عده ای هم ترجیح می دهند دامنه های دست دوم خریداری کنند.

خرید و فروش دامنه های دست دوم به دلایلی مثل این که سریع تر هستند و تبلیغات آن ها آسان تر می باشد، طرفداران مخصوص به خودشان را دارند.

شما می توانید دامنه های دست دوم را از خدمات تخصصی مانند Digital Point، Flippa، GoDaddy و … تهیه کرده، یا به صورت مستقیم از صاحبان قبلی خریداری کنید.

تنها کاری که در صورت خرید دامنه ir. از شخص قبلی باید انجام دهید، انتقال دامنه از طریق سایت ایرنیک می باشد.

ایرنیک

مراحل انتقال دامنه در ایرنیک

تنها راه انتقال دامنه ملی از وب سایت رسمی ایرنیک است، که با این انتقال دسترسی شما به طور کامل قطع شده و فرد جدید به عنوان مالک شمرده می شود.

بنابراین ضروری است تا در صورتی که می خواهید دامنه از پیش استفاده شده ای را تهیه و استفاده کنید، انتقال مالکیت را به طور کامل انجام دهید.

هزینه انتقال دامنه در وب سایت ایرنیک 16000 تومان می باشد، و مراحل انتقال آن در ادامه برای شما کاربران عزیز آورده شده است.

  • وارد وب سایت شوید

برای انتقال دامنه ابتدا باید، وب سایت به نشانی nic.ir را جستجو کرده و وارد سایت ایرنیک شوید.

  • وارد قسمت تنظیمات شوید

در اولین قسمت وارد بخش تنظیمات انتقال دامنه مورد نظر خود شوید.

  • وارد قسمت انتقال دامنه شوید

حال باید برای شروع فرآیند انتقال دامنه در ایرنیک گزینه انتقال (تغییر صاحب امتیاز دامنه) شوید، در این قسمت گزینه انتقال یا همان فروش دامنه را انتخاب کنید.

ایرنیک

  • تغییر وضعیت انتقال دامنه در ایرنیک

وضعیت انتقال دامنه مورد نظر شما در صفحه انتقال دامنه نباید در حالت “بسته شده” قرار بگیرد، بنابراین در این صورت باید حالت “باز” را انتخاب کنید.

در این مرحله برای ایجاد کردن حالت “باز” و رفع حالت قفل شده دامنه باید بر روی گزینه باز کردن انتقال فایل کلیک کنید.

ایرنیک

پس از آن که وضعیت انتقال دامنه در ایرنیک را تغییر دادید و روی حالت “باز” گذاشتید، مطابق تصویر زیر وضعیت انتقال آزاد و رمز نشان داده خواهد شد.

ایرنیک

رمزی که در این مرحله وارد می کنید مخصوص فردی است که عملیات انتقال دامنه در ایرنیک را در آن انجام می دهید.

  • مراحل مخصوص مالک جدید دامنه

حساب کاربری خود را در ایرنیک ایجاد کرده و وارد حساب کاربری خود در وب سایت رسمی شوید، از قسمت “دامنه ها” می بایست گزینه “انتقال دامنه” را انتخاب کنید.

ایرنیک

نام دامنه ای که قصد خرید آن را دارید، همراه با رمز انتقالی که شخص فروشنده طبق آن چه که در مرحله قبلی ذکر شد در اختیار شما قرار خواهد داد، را وارد کنید.

پس از انجام مراحل بالا گزینه تایید را برای رفتن به مرحله بعد فشار دهید.

ایرنیک

حال زمان آن است تا رابط های جدیدی که می خواهید را در صفحه رو به روی ایجاد نمایید، همچنین می توانید نمایندگان فروش خود را یکی از رابط ها قرار دهید.

ایرنیک

قوانین نشان داده شده را به دقت مطالعه کرده، در صورت موافق بودن و ادامه روند انتقال دامنه در ایرنیک گزینه “بله قبول دارم” را فشار دهید.

ایرنیک

صورت حساب شما برای تسویه حساب در وب سایت تقریباً به اندازه 16000 تومان نشان داده می شود، قبل از ادامه مراحل پرداخت هزینه را بزنید.

  • مجدد به قسمت انتقال دامنه در ایرنیک بروید

طبق آن چه که در این مرحله مطابق تصویر زیر مشاهده خواهید کرد، گزینه “قبول یا رد درخواست” را برای انتقال دامنه انتخاب نمایید.

ایرنیک

  • تایید انتقال دامنه

درخواست انتقال دامنه را مطابق خواست خود، با انتخاب گزینه های زیر تایید یا در غیر این صورت رد کرده و پس از آن گزینه ارسال را بزنید.

ایرنیک

اگر درخواست را تایید کردید عبارت “در انتظار تایید مرکز ثبت” نشان داده خواهد شد، که باید منتظر تایید از مرکز بمانید.

بعد از اتمام این مراحل انتقال دامنه در ایرنیک به طور کامل انجام شده است، اما به یاد داشته باشید که فرم موافقت نامه با مهر و امضا موثق را از خریدار دریافت کنید.

سخن آخر

به یاد داشته باشید، اگر که در معامله و انتقال دامنه طرف فروشنده هستید، می توانید در هر مرحله، خرید و فروش را متوقف کنید.

امیدواریم از خواندن این آموزش آذرسیس نیز لذت برده باشید، مثل همیشه از خواندن نظرات شما در قسمت انتها پست بسیار خوشحال خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *