آذرسیس

نحوه اتصال به سرور مجازی با موبایل
3.7/5 - (3 امتیاز)

اگر می خواهید تلفن همراه خود را به سرور مجازی متصل کنید، حتما این آموزش را دنبال کنید. برای اینکه سرور مجازی خود را هر جایی که هستید به راحتی کنترل کنید، با کمک RDP می توانید این کار را انجام دهید. اگر شما صاحب سرور مجازی ویندوز هستید که در آن وب سایت، پایگاه داده، اسناد و موارد دیگر خود را مدیریت می کنید، فرض کنید که نیاز دارید به سرور مجازی خود دسترسی داشته باشید، اما فقط یک دستگاه موبایل، همراه خود دارید. چه کاری باید انجام دهید؟ راه حل این است که یک اتصال از راه دور، از تلفن خود به سرور ایجاد کنید. مراحل ذکر شده در این آموزش را برای پیکربندی برنامه دنبال کنید.

نحوه وصل شدن به سرور مجازی با موبایل

همانطور که در بالا به مواردی اشاره شد، ممکن است مواقعی پیش آید که بخواهید به سرور مجازی خود وصل شوید ولی تنها سیستم در دسترس برای شما تلفن همراهتان باشد. پس روشی که در اینجا توضیح خواهیم داد برای شما بسیار مفید خواهد بود. البته برای انجام این کار پیش از هر چیز ما نیازمند پروتکل RDP هستیم که در بخش بعدی آن را به طور مختصر توضیح می دهیم.

RDP چیست؛ چه نقشی در اتصال به سرور مجازی دارد؟

برای اتصال به سرور مجازی ویندوز باید از RDP (پروتکل دسکتاپ از راه دور) استفاده کنید. RDP یک رابط گرافیکی است که اتصال از راه دور از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر را فراهم می کند و در واقع نرم افزار اختصاصی مایکروسافت برای کنترل دسکتاپ از راه دور است. می توانید با RDP یک دستگاه ویندوز را از راه دور، از طریق اینترنت کنترل کنید. با این حال، اگر می خواهید از RDP برای اتصال به سرور ویندوز ولی از طریق دستگاهی غیر از سیستم ویندوز استفاده کنید، باید یک نرم افزار شخص ثالث نصب کنید. خوشبختانه، برای اکثر سیستم عامل‌ها، مایکروسافت یک برنامه رسمی ارائه می دهد که خطر بهم خوردن ترافیک شما را کاهش می دهد.

برای استفاده از RDP، کاربری که درخواست اتصال RDP را دارد، باید از رایانه ای استفاده کند که نرم افزار کلاینت RDP را اجرا می کند. رایانه ای که با آن کار می کنید، باید نرم افزار سرور RDP را اجرا کند که به کلاینت امکان اتصال از راه دور را می دهد. پس از اتصال، کاربر می‌تواند دسکتاپ رایانه‌ای را که از طریق RDP به آن متصل شده است ببیند. ما 2X Remote Desktop Client را انتخاب کرده ایم که محبوب ترین کلاینت در بازار گوگل است. در حال حاضر، برخی از نسخه‌های RDP برای سیستم‌ عامل‌ های رایج از جمله: ویندوز، لینوکس، یونیکس، مک، iOS، اندروید و غیره در دسترس هستند. مشهورترین نرم افزار کلاینت RDP، نرم افزار ارائه شده توسط مایکروسافت است که در حال حاضر (Remote Desktop Connection) نامیده می شود. که قبلا آن را (Terminal Services Client) می نامیدند.

تمام سیستم عامل های فعلی ویندوز که شامل دسکتاپ ویندوز و نسخه های سرور ویندوز است، یک سرور ترمینال داخلی برای اتصال دسکتاپ از راه دور دارند. در این میان، “rdesktop” یک کلاینت متن باز است که از طریق خط فرمان اجرا می شود. کلاینت های رابط کاربری گرافیکی متعدد دیگری نیز وجود دارند که بر اساس عملکرد ارائه شده توسط rdesktop ساخته شده اند.

RDP چگونه کار می کند؟

RDP اطلاعات صفحه نمایش، ورودی های صفحه کلید و ماوس را از طریق سرور پایانه راه دور به کلاینت منتقل می کند. در ارتباطات بین این کلاینت و سرور ترمینال، تناسب زیادی وجود ندارد یعنی داده های زیادی از سرور به دستگاه کلاینت جریان می یابد، ولی داده زیادی از آن به سرور در جریان نیست. (یعنی اطلاعات صفحه نمایش گرافیکی شامل داده های بسیار زیادی نسبت به ورودی های صفحه کلید و ماوس است)

RDP برای برقراری ارتباط بین دو دستگاه و انتقال داده به پروتکل های اضافی متکی است و از TPKT برای فعال کردن تبادل واحدهای اطلاعاتی، X.224 برای راه‌اندازی اتصال و T.125 MCS برای فعال کردن چندین کانال استفاده می‌کند.

نحوه اتصال به سرور مجازی با موبایل

این مراحل ساده را برای اتصال به سرور مجازی ویندوز از یک گوشی هوشمند اندرویدی دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه A Ree RDP Microsoft’s Remote Desktop را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.

مرحله 2: حال برنامه را باز کنید. باید اتصال به حالت دستی یا همان add manually را انتخاب کنید. 

نحوه اتصال به سرور مجازی با موبایل

مرحله 3: در بخش میزبان باید label را وارد کنید و label برای نام اتصال شما تنظیم می شود.

مرحله 4: سپس باید میزبان را اضافه کنید و این به این معنا است که باید IP سرور مجازی خود را وارد کنید.

نحوه اتصال به سرور مجازی با موبایل

مرحله 5: در مراحل بعدی، نباید پورت 3389 را تغییر دهید زیرا این پورت به صورت پیش فرض برای ویندوز تنظیم شده است.

مرحله 6: سپس باید روی credentials کلیک کنید و در آن بخش، نام کاربری و رمز عبور و دامنه را خواهید دید. اما فقط باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و در بخش نام کاربری، باید نام کاربری سرور ویندوز خود را وارد کنید و سپس در قسمت رمز عبور، رمز عبور سرور ویندوز خود را وارد کنید.

نحوه اتصال به سرور مجازی با موبایل

مرحله آخر: باید اتصال را ذخیره کنید که در نهایت نام سروری که با برچسب io ساخته اید، ظاهر می شود و باید روی آن کلیک کنید. حال از دستگاه اندروید خود به سرور مجازی مورد نظر متصل می شوید.

نحوه اتصال به سرور مجازی با موبایل

نحوه اتصال به سرور مجازی با موبایل

نتیجه گیری

امیدواریم با دنبال کردن مراحل نشان داده شده در این آموزش، بتوانید از طریق یک گوشی اندرویدی به سرور ویندوز خود متصل شوید. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا راهی برای اتصال راحت شما به سرور مجازی از طریق موبایل آموزش دهیم. امیدواریم مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد.

Share this Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *