آذرسیس

لیست بهترین کتاب ها برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی
5/5 - (2 امتیاز)

امروزه در تمدن مدرن ایجاد شده استفاده از وب سایت و پلتفرم های مختلف برای کسب درآمد و جلب توجه علاقه مندان حوزه کاری مرتبط با ما بسیار حائز اهمیت می باشد که در راستا همین موضوع، یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی از پرطرفدارترین حیطه های آموزشی واقع شده است. ما در این نمونه از دسته آموزش های حرفه ای آذرسیس که با توجه به نیازهای کاربران منتشر می شود، تصمیم بر تهیه یک لیست از بهترین کتاب ها برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی گرفته ایم. پس چنانچه شما نیز از دسته افراد علاقه مند به یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی هستید با ما همراه شوید و سوالات گنگ تکرار شونده در ذهن خودتان را با کارشناسان آذرسیس در میان بگذارید.

لیست بهترین کتاب ها برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی

8 نمونه از بهترین کتاب ها برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی

توجه داشته باشید در اکثریت معرفی های انجام شده منابع زبان اصلی ذکر شده است که نیاز به دانش کافی از زبان و یا استفاده از ابزار های ترجمه وجود خواهد داشت:

1- یادگیری طراحی سایت با Learning Web Design

هرچقدر هم که بخواهیم شکاف دانش خودمان را با مراجعه به کلاس ها پر کنیم، باز هم نیاز است تا یک مرجع درست و کامل به صورت مکتوب، زیر دست ما باشد تا برای سوالات و راهنمایی های لازم به آن مراجعه کنیم. یکی از این کتاب های بی نظیر، Learning Web Design نوشته جنیفر رابینز است. این کتاب در زمینه های HTML ,CSS ,JavaScript ,Web Graphics یک راهنما اساسی برای کاربران مبتدی خواهد بود.

یادگیری طراحی سایت با Learning Web Design

2- یادگیری طراحی سایت با The Principles of Beautiful Web Design

از دیگر کتاب هایی که نیاز به معرفی در مقاله لیست بهترین کتاب ها برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی دیده می شد، محصول مشترک سه نویسنده جیسون بیرد، الکس واکر و جیمز جورج است. در کتاب The Principles of Beautiful Web Design، یک نمونه پروژه همراه با توصیه های حرفه ای جهت اجرا بهتر صفحات وب  مانند درک پالت رنگ و نحوه انتخاب از آن، انتخاب فونت متناسب با صفحه و منبع یابی تصاویر به شیوه قانونی!

یادگیری طراحی سایت با The Principles of Beautiful Web Design

3- یادگیری طراحی سایت با UX Design 2020

کتاب UX Design 2020: The Ultimate Beginner’s Guide to User Experience که توسط تئو فارینگتون نگارش شده است، همان طور که اطلاع دارید طراحی وب با استفاده از UX یک تجربه کاربری حرفه ای و کاربر پسند می باشد که در این کتاب به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است. قطعاً مطالعه این مرجع کامل از واجبات امر در حوزه یادگیری طراحی سایت و زبان برنامه نویسی برای درک بیشتر موارد مورد نیاز یک کاربر خواهد بود.

یادگیری طراحی سایت با UX Design 2020

4- یادگیری طراحی سایت با Laws of UX

جان یابلونسکی که کتاب Laws of UX را به عنوان یک منبع مناسب برای یادگیری قوانین مختلف روانشناسی در طراحی وب سایت حرفه ای می نامد و به شما کمک می کند تا بتوانید یک روند UX عالی برای طراحی وب سایت خود داشته باشید. حتی می توانید جواب سوال قدیمی هر طراح وب سایت که می گوید “چرا کاربران به یک روش خاص واکنش نشان می دهند؟… ” را در این کتاب بدست آورید.

یادگیری طراحی سایت با Laws of UX

5- یادگیری طراحی سایت با Web Design Playground

آخرین توصیه ما در منابع علمی کامل و جامع از نحوه یادگیری طراحی سایت، کتاب Web Design Playground می باشد که به روش تعاملی برای عرضه اطلاعات در زمینه هایی مانند HTML و CS، توسط Paul McFedries تحریر شده است. با وجود اینکه تمرکز اصلی این منبع بر روی HTML و CS قرار گرفته اما نگاهی عمیق و گسترده به عناصر مختلف طراحی وب نیز ارائه می کند و همچنین می توانید با استفاده از مثال عملی و امکان آزمایش کد، نمونه کار هایی برای شروع کار ایجاد کنید.

یادگیری طراحی سایت با Web Design Playground

6- یادگیری برنامه نویسی با Eloquent JavaScript

اکنون در مقاله لیست بهترین کتاب ها برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی، نوبت به بررسی کتاب های یادگیری برنامه نویسی به شیوه موثر است که اولین عنوان از این دسته، کتاب Eloquent JavaScript می باشد، زیرا همان طور که می دانید جاوا هسته اصلی توسعه وب است و با HTML و CSS یکپارچگی عملکرد دارد. به همین دلیل بهتر است هرچه زودتر این نوشته Marjin Haverbeke را بخوانید و آن را از دست ندهید.

یادگیری برنامه نویسی با Eloquent JavaScript

7- یادگیری برنامه نویسی با Web Design with HTML, CSS, JavaScript and jQuery Set

این کتاب دو جلدی یک منبع بصری برای یادگیری کدنویسی می باشد که هنر نویسندگی جان داکت است. اگر یک شخص مبتدی در زمینه زبان های برنامه نویسی جدید از طریق نمودارها، اینفوگرافیک ها همچنین ساختار، سبک با CSS و HTML5 هستید، مطالعه این کتاب یکی از توصیه های ما در لیست بهترین کتاب ها برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی برای شما خواهد بود.

یادگیری برنامه نویسی با Web Design with HTML, CSS, JavaScript and jQuery Set

8- یادگیری برنامه نویسی با You Don’t Know JS Yet: Get Started

کتاب You Don’t Know JS Yet: Get Started به نوشته کایل سیمپسون شما را برای ورود به دنیای فناوری آماده می کند و از این طریق می توانید یک شروع خوب را تجربه کنید. پس افسانه های رایج در مورد زبان برنامه نویسی را کنار بگذارید و این کتاب را برای مطالعه بدست بگیرید! Java ,Python و زبان برنامه نویسی C مطالبی است که در این کتاب به آن ها دسترسی خواهید داشت.

یادگیری برنامه نویسی با You Don’t Know JS Yet: Get Started

هرچقدر هم که مطالعه کتاب های ذکر شده یک پرتاب سکو بی نظیر برای شما بوده باشد، باز هم گاهی ممکن است به یک شخص کارکشته در این حوزه نیاز داشته باشید! خدمات تضمین شده طراحی وب سایت آذرسیس، کسب و کار شما را به نقطه اوج خود می رساند و با نظارت 24 بر روی عملکرد سرویس دریافتی، خیال شما را از دسترسی به وب سایت آسوده می نماید. جهت مشاوره رایگان طراحی سایت، ارسال یک تیکت کافی خواهد بود.

سخن آخر

آیا می دانید که بنیانگذار برنامه نویسی سیستم های کامپیوتری یک زن است؟ پیشنهاد من به شما این است که مطالعه مقاله لیست بهترین کتاب ها برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی را هرگز از دست ندهید! زیرا نکات شگفت انگیز بیشتری وجود دارد که شما را در دنیای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی، غرق خواهد کرد. شما چه کتاب هایی برای یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی می شناسید؟ اسامی این کتاب ها را برای علاقه مندان یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی در کامنت بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *