آذرسیس

آموزش بکاپ گیری از IIS با appcmd

IIS چیست؟ بهترین و سریع ترین روش بکاپ گیری از IIS با appcmd چگونه است؟ اگر تاکنون به یک محتوای آموزشی مناسب با این اهداف دسترسی نداشته اید و به دنبال منبع کامل و حرفه ای برای این نوع از بکاپ گیری می گردید، پیروی از مراحل و دستورات نوشته شده در ادامه را برای شما عزیزان توصیه می کنیم. همچنین لازم به یادآوری است که با توجه به احتمال بروز هرگونه ایرادات احتمالی در موارد فنی، قابلیت ارتباط با تکنسین های تخصصی آذرسیس، در حال حاضر برای شما فعال بوده و می توانید سوالات مربوطه خودتان را از طریق کامنت مطرح کرده و پاسخ جامع آن را به صورت لحظه ای در اختیار داشته باشید. همچنین جهت مشاهده آموزش های بیشتر نشانی Youtube آذرسیس در اختیار شما کاربران عزیز می باشد.

آموزش بکاپ گیری از IIS با appcmd

مراحل نحوه بکاپ گیری از IIS با appcmd

حفظ امنیت داده های قرار گرفته در فضای سیستم یکی از مهم ترین وظایف و دغدغه های هر کسب و کار کوچک و بزرگی است که باید به صورت کامل و درست انجام گیرد. پس برای اینکه از نفوذ هرگونه رخنه امنیتی جلوگیری کنید، مراحل زیر را با نهایت دقت اعمال کنید:

  1. اگر می خواهید به هر دلیلی که در نظر دارید از روش بکاپ گیری IIS با appcmd استفاده کنید باید ابتدا IISدر نسخه 7.0 را در اختیار داشته باشید تا بتوانید به سراغ مراحل بعدی بروید.
  2. با استفاده کردن از ابزار خط فرمان داخلی که به اصطلاح built-in command-line tool نیز نامیده می شود و بهره مندی از AppCmd.exe، برای پیکربندی خودتان نسخه پشتیبان تهیه کنید. در نظر داشته باشید که می توانید از AppCmd.exe پیش از آن که هرگونه تغییراتی اعمال کنید یک نسخه پشتیبان از وب سرور خودتان در اختیار داشته باشید.
  3. در مرحله سوم از بکاپ گیری از IIS با appcmd با استفاده از AppCmd.exe، یک خط فرمان به عنوان Administrator ایجاد کرده و به عنوان دایرکتوری %windir%\system32\inetsrv\  تغییر دهید.
  4. در قسمت خط فرمان برای ادامه بکاپ گیری از IIS با appcmd، به ترتیب عبارت های “appcmd add backup “FirstBackup را تایپ نمایید.
  5. گزینه Enter را انتخاب کنید و کمی منتظر بمانید تا تغییرات درخواستی شما در سیستم اعمال شود.
  6. اکنون شما پس از اجرا این مراحل یک نسخه پشتیبان به نام “FirstBackup” در سیستم خود ایجاد کرده اید.

آموزش بکاپ گیری از IIS با appcmd

نکته مهم! یکی از مواردی که باید در نحوه بکاپ گیری از IIS با appcmd، در نظر داشته باشید این است که در صورت نیاز به بازیابی مجدد نسخه پشتیبان، لازم است تا از “appcmd restore backup “FirstBackup استفاده نمایید!

پیشنهاد ما! چنانچه در فکر ارتقا امنیت داده های وب سایت و ایجاد حس آسودگی اطلاعات ارباب رجوع به وب سایت خود هستید، می توانید از گواهینامه امنیتی SSL در وب سرور IIS و یا سرور اختصاصی آذرسیس بهره ببرید.

سخن آخر

در نظر داشته باشید که استفاده از سرور IIS در وب سایت های NET و ASP بسیار کاربردی است و هنوز هم با توجه به ویژگی های پولی، یک بستر عالی به شمار می رود. با توجه به ترفند های زیادی که در بکاپ گیری از IIS با appcmd وجود دارد، ما سعی در بررسی بهترین و سریع ترین روش داشته ایم که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد. فراموش نکنید که مشاهده وبلاگ های بیشتر در دسته بندی آموزش های حرفه ای آذرسیس، قطع به یقین عملکرد سیستم شما را ارتقا خواهد داد. منتظر خبر های خوب و تخفیفات بی سابقه ای از آذرسیس باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *