آذرسیس

معرفی 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین - آذرسیس
5/5 - (1 امتیاز)

آموزش امروز را به معرفی 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین اختصاص خواهیم داد. چه معلم یک مدرسه، آکادمی یا موسسه باشید و یا داوطلبی که کلاس های آنلاین برگزار می کند، باید ابزارهای ویژه ای داشته باشید تا بتوانید دانش را به صورت آنلاین گسترش دهید.

داشتن یک وب سایت یا وبلاگ آموزشی ساخته شده با وردپرس می تواند در ارائه اطلاعات مورد نیاز دانش آموزان و حتی آموزش مجازی دروس و دوره های آموزشی به شما کمک کند. با وجود این که تمام ویژگی های ساخت یک وب سایت و انتشار وبلاگ در ورد پرس وجود دارد، اما این پلتفرم به اندازه سیستم های مدیریت یادگیری تخصصی (LMS)، مانند: MOODLE و CHAMILO به هنگام یادگیری الکترونیکی قدرتمند نیست.

بررسی 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین

در این مقاله، شما با 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین آشنا خواهید شد که به مربیان و مدرسان آنلاین این اجازه را می دهد تا پلتفرم وردپرس را به یک LMS کاملا کاربردی تبدیل کرده و فرآیند آموزش مجازی را سازمان دهی کند.

افزونه وردپرس چیست ؟

در ابتدا بهتر است که با این سوال که اصلا پلاگین وردپرس دقیقا چیست و چه هدفی را دنبال می کند، شروع کنیم. به طور کلی، پلاگین یک کد نرم افزاری است که هدف آن تکمیل اپلیکیشن یا یک برنامه مهم ای می باشد که می تواند ویژگی جدیدی را به برنامه میزبان اضافه کند بدون این که آن را تغییر دهد.

افزونه های وردپرس، اجزای کدی هستند که با زبان هایی مانند PHP ،CSS و JavaScript برنامه ریزی شده اند که می توانند قابلیت های وبسایت ها و وبلاگ های ایجاد شده از طریق این پلتفرم را گسترش دهند. نصب افزونه ها در وردپرس این امکان را فراهم می کند تا پلتفرم را به یک راه حل حرفه ای تر و قدرتمند تبدیل کند.

بهترین خبر برای حرفه ای ها و علاقه مندان به آموزش الکترونیکی این است که اگر می خواهند چند افزونه به وب سایت یا وبلاگ وردپرس خود اضافه کنند، نیازی به دانستن نحوه نوشتن یک خط کد را ندارند. نصب و پیکربندی پلاگین های وردپرس معمولا آسان است. در ادامه بیایید نگاهی دقیق تر به بهترین 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین برای مربیان آنلاین داشته باشیم.

 افزونه ONLYOFFICE

فعالیت های آموزشی آنلاین همیشه شامل کار با اسناد از انواع مختلف است، برای مثال: مقاله ها، ارائه ها، یادداشت ها یا تست ها. برای مربیان آنلاین بسیار مهم است که همکاری آنی درباره اسناد با دانش آموزان خود داشته باشند.

خوشبختانه، وردپرس را می توان با ONLYOFFICE که یک بسته آفیس متن باز برای اسناد، ارائه ها، فرم های مختلف و صفحات گسترده است، ادغام کرد. پس از ادغام، افزونه ONLYOFFICE به مدیران وردپرس اجازه می دهد تا فایل های Word و Excel را در پلتفرم وردپرس با استفاده از ویرایشگر آنلاین Powerpoint ویرایش کنند.

علاوه بر این، مدیران می توانند اسناد را نیز با هم در زمان واقعی ویرایش کنند. به هنگام انتشار یک پست در وب سایت وردپرس، مربیان آنلاین، بلوک های ONLYOFFICE را وارد می کنند تا توانایی اضافه کردن فایل های آفیس را از کتابخانه رسانه ای داشته باشند.

بعد از مطالعه این مقاله، دانش آموزان می توانند چندین فایل را در مرورگر خود در حالت جاسازی شده بدون نیاز به دانلود، در لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود باز کنند. همچنین، مربیان می توانند مطالب آموزشی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

این افزونه نیز یکی از 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین می باشد که می تواند به شما در این زمینه کمک کند. 

معرفی 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین

افزونه BuddyPress

از افزونه های دیگر که جز 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین می باشد. وقتی با گروهی از دانش آموزان سر و کار دارید، در این مرحله به ابزار های ویژه ای نیاز خواهید داشت تا بتوانید به صورت آنلاین با آنها تعامل داشته باشید. به همین منظور می توانید افزونه BuddyPress را نصب کنید تا به شما امکان تبدیل پلتفرم وردپرس به شبکه های اجتماعی را می دهد.

با استفاده از این برنامه، می توانید یک انجمن آنلاین برای دانش آموزان خود با ویژگی های معمولی شبکه های اجتماعی مانند: پروفایل ها و گروه های کاربری، جریان های فعالیت، اعلان ها و…ایجاد کنید. افزونه BuddyPress، به دانش آموزان شما این اجازه را می دهد تا در سایت وردپرس شما ثبت نام کرده و پروفایل های کاربردی ایجاد کنند.

اعضای جامعه آموزشی آنلاین شما، می توانند گفتگو های خصوصی برای بحث در مورد تکالیف خانه و پروژه های گروهی داشته باشند و با یکدیگر ارتباط دوستی برقرار کنند و حتی در گروه ها، تعامل و تبادل نظر داشته باشند.

 افزونه Quiz maker

ساخت مسابقه، می تواند به معلمان آنلاین کمک کند تا دانش آموزان را مشغول کرده و روند آموزشی را تاثیرگذارتر کند. در وردپرس ایجاد این مسابقه ها با افزونه Quiz maker قابل تنظیم می باشد. با کمک گزینه ها و سیستم های محاسباتی Quiz maker، این امکان را خواهید داشت که دانش آموزان را با روش های مختلف آزمایش کنید.

به طور دقیق تر، Quiz maker شما را قادر می سازد تا آزمون های مختلفی را ایجاد کنید که می تواند در فرآیند یادگیری و آموزش مفید باشد. به عنوان مثال: شما می توانید به راحتی یک آزمون آنلاین ایجاد کرده و برای کسانی که در این آزمون های آنلاین قبول شده اند، مدرک ارسال کنید.

به لطف این افزونه، فرآیند یادگیری آنلاین می تواند تعاملی باشد، زیرا برای معلمان و دانش آموزان بسیار آسان است که بازخورد خود را به اشتراک بگذارند و نتایج را در اسرع وقت دریافت کنند.

معرفی 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین

افزونه Learn Press

این افزونه نیز جز 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین می باشد. اگر شما نیز به ایجاد و توزیع دوره های آموزشی به صورت آنلاین علاقه دارید، افزونه Learn Press همان چیزی است که به دنبال آن هستید. توجه داشته باشید که وردپرس (LMS) می تواند به مربیان این اجازه را بدهد که به راحتی دوره های آنلاین را ایجاد و توزیع کنند.

با استفاده از این افزونه، امکان ایجاد یک برنامه درسی و آزمون های آموزنده برای آزمایش دانش آموزان وجود دارد، حتی در این میان امکان دریافت آمار از تعداد دانش آموزانی که در دوره های شما ثبت نام کرده اند نیز، وجود دارد.

Learn Press، یک افزونه رایگان است که اکثر ویژگی های آن بدون هیچ هزینه ای قابل دسترسی می باشد.  یک افزونه دیگری به نام افزونه ممتاز وردپرس plugin وجود دارد که به شما کمک می کند تا با تخصص خود به عنوان یک مربی کسب درآمد کنید. با این پسوند، شما می توانید مجاز به ایجاد دوره های پولی و فروش آنها به دانش آموزان خود باشید.

معرفی 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین

 افزونه eRoom – Zoom Meetings & Webinar

امروزه، آزموش های موجود بدون استفاده از ابزار های ویدئو کنفرانس تقریبا غیر ممکن است. چرا که این ابزارها به مربیان آنلاین و دانش آموزانشان این اجازه را می دهند که در تماس و ارتباط باشند. یکی از بهترین ویژگی پلاگین eRoom این است که امکان برگزاری کنفرانس های ویدئویی و جلسات چت را در فضای مجازی بدون نیاز به پلتفرم وردپرس فراهم می کند.

eROOM، به شما این امکان را می دهد که جلسات روم را بدون خروج از داشبرد ادمین وردپرس، برنامه ریزی و مدیریت کنید. افزونه eROOM، رایگان است و امکان ادغام مستقیم وب سایت شما با ZOOM را فراهم می کند. بنابراین شما نیاز به یک اکانت بزرگ نمایی خواهید داشت تا بتوانید تماس صوتی و تصویری ایجاد کنید.

با کمک افزونه eRoom، می توان جلساتی را ایجاد و مدیریت کرد. برگزاری این جلسات برای پیوستن و مشارکت آنلاین دانش آموزان آسان تر خواهد بود. اگرچه پلاگین های ذکر شده در بالا تنها چند نمونه از افزونه های مفید WordPress هستند که متخصصان و علاقه مندان به یادگیری می توانند هنگام سازماندهی فرآیند آموزشی آنلاین از مزایای آن بهره مند شوند.

5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین را مورد بررسی قرار دادیم. در صورت تمایل، می توانید از این افزونه ها استفاده کنید. 

آذرسیس، ارائه دهنده سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی لینوکس با بالا ترین کیفیت و تضمین بازگشت وجه می باشد. همچنین، با خرید از وبسایت آذرسیس، خدمات کانفیگ به صورت رایگان برای شما انجام خواهد شد. در صورت تمایل، به وبسایت مراجعه کنید و یا با ارسال تیکت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. 

سخن آخر

در این مقاله 5 افزونه حرفه ای وردپرس برای آموزش آنلاین را بررسی کردیم! افزونه های وردپرس نقش مهمی را در یادگیری و آزمون های آنلاین دارند، و از مزایای دیگر آنها این است که برخی از این افزونه ها رایگان هستند. همچنین، اکثر ویژگی های که ارائه می دهند نیز بدون هزینه است. داشتن یک وب سایت یا وبلاگ آموزشی ساخته شده با وردپرس می تواند در ارائه اطلاعات مورد نیاز دانش آموزان و حتی آموزش مجازی دروس و دوره های آموزشی به شما کمک کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشت سوال می توانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

افزونه Quiz Maker قابلیت سفارش سازی دارد ؟

بله. با استفاده از این افزونه می‌توانید سوالات، پاسخ‌ها، نمرات و ظاهر آزمون را به طور دلخواه طراحی سفارش سازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *