آذرسیس

آموزش نوشتن محتوای سئو شده - آذرسیس

امروزه دریافت ترافیک بالا بخش قابل توجهی از هر استراتژی در دیجیتال مارکتینگ و مناسب ترین راه برای افزایش ترافیک، کسب رتبه بهتر در گوگل می باشد. در واقع نوشتن محتوای سئو شده و سئو قوی سایت ، در این زمینه به شما کمک می کند، اما چیزی بیشتر از اعمال قوانین سئو داخلی و خارجی در وبلاگ وجود دارد. همچنین نوشتن محتوای سئو شده امری ضروری می باشد. اگر می خواهید با نحوه نوشتن محتوای سئو شده بیشتر آشنا شوید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

محتوای سئو شده چیست؟

محتوای سئو شده محتوای آنلاینی می باشد که برای رتبه بندی در موتورهای جستجو از جمله Google طراحی شده است. همچنین محتوای نوشته شده متناسب با کلمه کلیدی خاص بهینه می شود. نوشتن محتوای سئو شده با هدف کسب رتبه در صفحه اول موتورهای جستجو مانند گوگل بوده و این کار با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط و ایجاد محتوای بهینه شده که به اهداف کاربران پاسخ می دهد به دست می آید.

گوگل از spiders برای بررسی و خزیدن (crawling) محتوا استفاده می‌کند، نوشتن محتوای سئو شده صفحه مورد نظر را بهینه می کند تا موتورهای جستجو راحت تر بتوانند محتوا را بخزند و به خوبی آن را مورد بررسی قرار دهند. اگر محتوا به صورت سئو شده ایجاد نشود، ممکن است برای موتورهای جستجو مورد تایید نباشد و خزنده‌ها متوجه موضوع صفحه نشوند.

آموزش نوشتن محتوای سئو شده

در حال حاضر نوشتن محتوای سئو شده بر حسب نوع موضوع حرفه کاری متفاوتی می باشد و هر حرفه ای کاربران خاص خود را جذب می کند. محتوا باید به گونه ای نوشته شود که مطالب مورد توجه کاربران قرار گیرد، به این ترتیب مطالب شما متناسب با موضوع مورد نظر توسط خزنده های گوگل بررسی شده و رتبه بندی می شوند.

بنابراین هرچقدر سئو محتوای شما قوی تر باشد، در نتیجه از نظر رتبه بندی برتر خواهد بود. اکنون که تا حدودی با موضوع اصلی این آموزش آشنا شدید، در ادامه نحوه نوشتن محتوای سئو شده را مورد بررسی قرار می دهیم.

تحقیق در مورد محتوا

تنها جستجو نیست که به محتوا اعتبار می دهد، از نظر سئو، محتوای تولید شده شامل مواردی از جمله: پست‌های وبلاگ، توضیحات محصول، زیرنویس‌های موجود، مطالب تعاملی و صفحات و… می باشد. وظیفه موتورهای جستجو با ایجاد محتوای اصلی، آموزنده و مفید مشخص می شود. بنابراین نوع محتوایی که می‌خواهید تولید کنید، کاربرانی که هدف شما هستند و همچنین میزان تاثیرگذاری محتوا، مواردی هستند که باید بر اساس تحقیقات مفید و کاربردی در نظر بگیرید.

مدت زمان ایده آل مقاله

برای مدت زمان یک پست یا مقاله، باید دو عامل اصلی را در نظر بگیرید، اول اینکه موضوع مقاله شما در تعیین مدت زمان مورد نیاز برای تولید محتوا نقش مهمی دارد. به عنوان مثال، یک مقاله DIY ممکن است درتمامی مراحل یک پروژه، بسیار جامع بوده و صرف زمان بیشتری مورد نیاز باشد.

از طرف دیگر، مقاله ای که موضوع عمومی دارد، مانند نقد و بررسی فیلم، نیازی به طولانی بودن ندارد. دوم اینکه قصد خواننده که به دنبال پاسخ درست برای سوال پیش آمده یا به دنبال زمینه یا درک مفید از یک موضوع خاص باشد.

مدت زمان ایده آل مقاله در نوشتن محتوای سئو شده

توضیحات مختصر متا

توضیحات متا باید خلاصه ای از موضوع اصلی صفحه وب باشد که به عنوان بخش کوتاهی از نتایج جستجو ظاهر شود. متن متا به کاربران اطلاعات مختصری از محتوایی که در صفحه وب پیدا خواهند کرد و اینکه محتوا به جستجوی انجام شده مرتبط است یا خیر قرار می دهد.

مقدار طول متن توضیحات متا می تواند متفاوت باشد، بنابراین موتورهای جستجو معمولا آن ها را به اندازه 150-160 کاراکتر برای خوانایی بهینه و بررسی بهتر کاهش می دهند. همچنین دستگاه تلفن همراه معمولاً حدود 120 کاراکتر را نشان می دهند.

توضیحات مختصر متا

نکاتی برای نوشتن توضیح متا به صورت مختصر و مفید

  • متن متا باید شامل کلمات کلیدی باشد، زیرا Google نتایج جستجو را بر اساس کلمات کلیدی موجود در توضیحات متای نوشته شده در صفحه وب می آورد. حتما سعی کنید از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع محتوا بیشتر استفاده کنید تا نتایج برای مخاطب مورد هدف ظاهر شود.
  • مطمئن شوید که توضیحات با محتوا مطابقت داشته باشد. در صورتی که توضیحات نادرست یا اشتباه باشد باعث کاهش تعداد کاربران می شود و اعتمادشان از بین می رود. توضیحات خود را کاملاً با موضوع اصلی محتوای خود هماهنگ کنید.
  • توضیحات شامل CTA (Call To Action ) و اگر به صورت هوشمندانه اجرا شود، موجب جلب توجه جستجوگران برای کلیک بر روی وب سایت شما  می شود. CTA مانند “بیشتر بدانید” یا “اکنون دریافت کنید” می تواند به جذب بازدیدکنندگان برای بازدید از وب سایت کمک زیادی کنند. CTA ها در بخشی از فروش برای فروشگاه ها و سایت های تجارتی نقش مهمی دارند.

نوشتن محتوای رشد محور

نوشتن محتوای رشد محور در واقع برای افزایش رتبه بندی جستجو مورد نیاز است که شامل ایجاد محتوای مرتبط با هدف اصلی شما به طور خاص برای بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد.

همچنین این محتوا باید طبق هدف بازاریابی دیجیتال خاصی تولید می شود، مانند افزایش ترافیک وب سایت در سریع ترین زمان ممکن. برای شروع با وارد کردن لیستی از موضوعات محتوای مناسب سئو مرتبط با موضوع هدف وب سایت اقدام کرده و محتوایی مرتبط با موضوعات هدف نیازهای جستجو تولید کنید.

این نوع از محتوا سئو و بازاریابی به شما کمک می کند با کاربران بیشتری ارتباط برقرار کنید و آن ها را با محتوای آموزنده و مفید جذب کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر و آموزش های دیگر آن ها را بازگردانید.

نوشتن محتوای رشد محور

نوشتن عناوین جذاب

عناوین محتوا جزیی از سئو هستند که تاثیر بسیار زیادی را در خوانندگان ایجاد می کنند. عنوان خوب باید هوشمندانه باشد و در نویسنده احساس خوبی ایجاد کرده و موجب شود تا محتوا به درستی و با درک عمیق نوشته شود. همچنین باید کاربر را جذب کرده و به سمت محتوای شما هدایت کند.

نوشتن عناوین جذاب

هدف قراردادن اسنیپت ها

اسنیپت ها بخشی از متن به صورت برجسته می باشد که در بالای صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) ظاهر می شود. گوگل از این فضا به عنوان “موقعیت 0” یاد می کند. اسنیپت ها توسط اطلاعات مرتبط از صفحه رتبه برتر به یک عبارت جستجو پاسخ می دهد. اسنیپت ها در قسمت بالای نتایج جستجو قرار می گیرند تا جستجوگران به راحتی بتوانند خلاصه ای از اطلاعات را به طور مستقیم از صفحه نتایج دریافت کنند.

از آنجایی که اسنیپت ها به صورت گزیده ارائه می شوند، بازدیدکنندگان باید برای دریافت اطلاعات کاملی که به دنبال آن می باشند به وب سایت مراجعه کنند.همچنین وب‌سایت‌هایی که به‌ صورت برتر در اول صفحه وب ظاهر می‌شوند ممکن است انتظار ترافیک بیشتر و نرخ کلیک بالاتری داشته باشند. بخش های ویژه به چهار شکل ارائه می‌شوند: پاراگراف، فهرست، جداول و ویدیو.

هدف قراردادن اسنیپت ها

نحوه بهینه سازی وب سایت برای تیترهای برجسته

از ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند Semrush را برای شناسایی گروه های کلیدواژه هدف مرتبط با اسنیپت ها می توانید به کار بگیرید. همچنین از کلمات کلیدی خاص برای بهینه سازی محتوای خود و رتبه بندی برای قطعه های برجسته نیز استفاده کنید.

هدف جستجو را تعیین کنید، زیرا هر عبارت جستجو یک قطعه خاص را شناسایی کرده و نمایش می دهد. در واقع جستجوگران به دنبال پاسخی مناسب در یکی از چهار قالب مورد نظر می باشند، از جمله پاسخ درست و مفید (داده ها)، پاسخ تفصیلی و آموزنده (اطلاعات)، مقایسه یا ویدیو.

به کمک اضافه کردن مواردی مانند منابع کاربردی، آماردقیق و مثال‌های مرتبط محتوای مفید تولید کنید و رتبه محتوای خود را نسبت به وب‌سایت‌های رقیب بهتر کنید. بر محتوای مبتنی بر تحقیق تمرکز کرده و کیفیت محتوا را به کمیت افزایش دهید.

اضافه کردن تصاویر به همراه alt text (متن جایگزین)

Alt text (متن جایگزین) بخشی از کد HTML می باشد که برای توصیف ظاهر یا عملکرد تصاویر وب سایت یا اینفوگرافیک ها مورد استفاده قرار می گیرد. متن جایگزین نه تنها برای SEO ضروری و مهم است، بلکه برای افزایش دسترسی و تجربه کاربر نیز ضروری و مفید می باشد.

همچنین توسط صفحه خوان ها با صدای بلند خوانده شده تا دسترسی افراد کم بینا به منابع آنلاین را آسان تر کند. در حال حاضر تصاویر بیش از 22 درصد از پرس و جوهای جستجو را تشکیل می دهد. این مورد باعث شده تا alt text جز مهمی از قوانین سئو شما باشد.

اضافه کردن تصاویر به همراه alt text (متن جایگزین)

استفاده از لینک به صورت استراتژیک

یکی از معیارهای اصلی و مهم در نوشتن محتوای سئو شدهکه الگوریتم Google قبلا برای رتبه بندی نتایج جستجو از آن استفاده می کرد، تعداد لینک های موجود در صفحه وب بود، اما پیوندها پس از تراکم محتوا و کلمات کلیدی همچنان یک عامل مهم و اصلی سئو می باشند.

استفاده از لینک به صورت استراتژیک

پیوندهای داخلی (ارتباط یک صفحه در وب سایت با صفحات دیگر) به Google کمک می کند تا ارتباط و ارزش صفحات مختلف وب سایت شما را درک کند. لینک های خارجی یا بک لینک ها (ارتباط وب سایت با وب سایت های دیگر) ارتباط و ارزش سئو یک وب سایت یا صفحه را نیز تعیین می کند. ارزش لینک ها توسط سه عامل زیر تعیین می شود:

  • ارتباط: لینک های مرتبط با هدف مورد نظر شما به موتورهای جستجوگر کمک می کنند تا تشخیص دهند موضوع وب‌سایت شما چیست و برحسب موضوع آن را رتبه‌بندی می کنند.
  • قدرت: لینک‌های وب‌سایت‌های معروف، ارزش بیشتری نسبت به وب‌سایت‌هایی دارند که کمتر شناخته شده اند.
  • تنوع: داشتن پروفایل پیوند به طور متنوع از وبلاگ ها، دایرکتوری های وب سایت، سایت های بررسی و… کلید رتبه بندی بالاتر سئو می باشد. بنابراین از یک متن کوتاه، مرتبط و مفید برای پیوندهای خود استفاده کنید و عبارات عمومی مانند “اینجا کلیک کنید” و “این دکمه را فشار دهید” حذف کنید.

در زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ بخش سئو یکی از ارکان مهم هر بیزینس می باشد.همانطور که موسسه ماکروسافت گفته محتوا پادشاه است باید در نظر داشته باشیم نوشتن محتوای سئو شده برای هر وبسایت مهم است.در کنار نوشتن محتوای سئو شده همواره باید زیر ساخت سایت از جمله هاست یا سرور مجازی وب سایت نیز باید آماده باشد تا کاربران بتوانند از وبسایت ما به خوبی بازدید کنند. نوشتن محتوای سئو شده

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی نحوه نوشتن محتوای سئو شده را مورد بررسی قرار دادیم. به کمک این آموزش دریافتیم که محتوا در دنیای سئو عنصری بسیار مهم است که برای کسب رتبه برتر در موتورهای جستجوگر طراحی شده می باشد. بنابراین نوشتن محتوای سئو شده و با کیفیت، پایه ای برای سایر ابزارها و تکنیک ها می باشد. ممنون که تا آخر همراه ما بودید، جهت آموزش بیشتر از بقیه مقالات وب سایت دیدن کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

نویسنده محتوای سئو چه مهارت هایی دارد؟

داشتن سه مهارت از جمله مهارت نوشتاری متنوع و کاربردی، توانایی تسلط بر سبک های مختلف نوشتن است، درک هدف مورد نظر در جستجو، نوشتن محتوا طبق موضوع کلمات کلیدی.

آیا نوشتن محتوای سئو شده پیچیده و مشکل است؟

نوشتن محتوای سئو پیچیده می باشد، به خصوص اگر مهارت و تجربه کافی نداشته باشید، هر کسی نمی‌تواند محتوای آموزنده، جذاب و باکیفیت بنویسد. در واقع برای نوشتن محتوای سئو شده باید تا حدودی با قوانین و اصول مهم سئو آشنایی داشته باشید تا محتوای شما نظر کاربر را جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *