آذرسیس

سرور مجازی ویندوز چیست؟
4.7/5 - (13 امتیاز)

اگر به دنبال راه اندازی وب سایت خود هستید، ممکن است نام میزبانی سرور ویندوز را شنیده باشید. سرور مجازی ویندوز می تواند یک انتخاب عالی برای مشاغل جدید باشد و تعادل خوبی بین گزینه های میزبانی دیگر که برای کاربران معمولی بیش از حد تخصصی است، باشد. حالا بیایید سرور مجازی ویندوز را بررسی کنیم. همچنین در صورت تمایل می توانید پلان های خرید سرور مجازی ویندوز را مشاهده کرده و در صورت نیاز یک پلان را سفارش دهید.

مقاله مفید: نحوه نصب wireshark در راکی لینوکس

سرور مجازی ویندوز چیست و چرا پرطرفدار است!

دو نوع میزبانی وب سایت وجود دارد: میزبانی اشتراکی، که در آن چندین سایت در یک سرور قرار گرفته اند و میزبانی اختصاصی، که در آن یک سایت حداقل یک سرور را در اختیار دارد. در یک طرف، میزبانی ارزان اما محدود برای سایت های کوچک در اختیار داریم و در طرف دیگر، هاست گران قیمتی که بسیار متنوع است و فضای ذخیره سازی زیادی دارد.

سرور خصوصی مجازی یا vps ترکیبی از این دو گزینه است و امکان شخصی سازی بیشتری را در مقایسه با سایر گزینه ها فراهم می کند. این vps دارای سیستم عامل خاص خود و مجموعه ای از منابع جداگانه است، یعنی اینکه سایت های دیگری برای رقابت در آنجا وجود ندارند.

به عبارت دیگر، میزبانی سرور ویندوز مانند داشتن خانه جداگانه برای وب سایت، بجای اشتراک یک اتاق در یک آپارتمان پر از وب سایت های دیگر است. حالا با این کار ما یک حریم خصوصی دریافت می کنیم که کنترل بیشتر و مالکیت بیشتر بر فضای آن داریم.

دلیل محبوبیت سرور مجازی ویندوز چیست و چرا باید از سرور مجازی ویندوز استفاده کرد؟

دلایل زیادی برای به کارگیری سرور ویندوز وجود دارد که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

  • هزینه پایین تری را شامل می شود:

همانطور که می دانید سرور های اختصاصی پرهزینه هستند. در عوض، تعداد کمی از سایت ها برای اجرای موثر به سرور اختصاصی نیاز دارند. ولی باید گفت، برای بسیاری از صاحبان سایت، رفتن به دنبال یک بسته میزبانی مشترک عملی بیش از حد خطرناک از لحاظ امنیتی است. با قرار گرفتن در یک سطح میانه، سرور مجازی ویندوز می تواند تعادلی بین این دو برقرار کند. یعنی، دارای قیمت های پایین تر نسبت به سرور اختصاصی است و مزایای مهم بیشتری را دارا می باشد. این یعنی ما سطح راحت تری از میزبانی را در اختیار داریم که حتی اگر سایت همچنان در حال رشد باشد هم این سرور مفید خواهد بود.

  • کنترل بیشتری را در اختیار ما قرار می دهد:

میزبانی اشتراکی ما را مجبور می کند با یک سری تنظیمات مشترک خود را مطابقت دهیم و حتی ممکن است نتوانیم تغییراتی در سایت خود ایجاد کنیم. همچنین، در اختیار داشتن منابع محدود به صورت یک محدودیت جزئی برای ما است که ساخت یک سایت تجاری مقاوم و قوی را در مقیاس های خاص یا در صنایع خاص غیرممکن می کند. در حالی که با میزبانی vps، ما کنترل بیشتری داریم و می توانیم تصمیم بگیریم که چه مقدار فضا نیاز داریم و بسته میزبانی مناسب خود را انتخاب کنیم.

  • امنیت بیشتری فراهم می کنند:

هاست اشتراکی در برخی موارد خطرناک است. زیرا، وقتی یک سایت در معرض خطر قرار می گیرد، بر سایت های دیگر سرور نیز تاثیر می گذارد. یا اگر بخشی از سرور به مشکل بخورد یا صدمه ببیند، هر یک از سایت های سرور تحت تاثیر قرار می گیرند. ولی سرور های vps امن هستند و فضای جداگانه ای دارند که به سایت های دیگر مربوط نمی شود. اگر سایتی هک شده باشد زمان زیادی طول می کشد تا بر دیگر سایت ها تاثیر بگذارد.

  • منابع را به اشتراک نمی گذارد:

یک مشکل بزرگ با سرورهای اشتراکی این است که منابع محدودی دارند. در حالی که، سرور ویندوز ممکن است منابع را تا حد مشخصی محدود کند، ولی در عوض ما مستقیما با وب سایت های دیگر رقابت نمی کنیم و حافظه و فضای ذخیره سازی آنها را به اشتراک نمی گذاریم. اگر بخواهیم سرور ویندوز را انتخاب کنیم، ارزش بررسی را دارد.

بررسی مزایا و معایب سرور مجازی ویندوز چیست؟

مزایای سرور مجازی ویندوز چیست:

  • سرور مجازی ویندوز کنترل بیشتری در تنظیمات ویندوز برای ما فراهم می کند. در بیشتر موارد هم می توانیم دسترسی بیشتری به سرور داشته باشیم تا تنظیمات دقیق را مشخص کنیم و اطمینان حاصل کنیم که برنامه در اوج عملکرد vps ویندوز اجرا می شود.
  • میزبانی سرور ویندوز در مقایسه با میزبانی مشترک، تجربه سرعت بیشتری را همزمان با کاهش زمان خرابی، ارائه می دهد. این موضوع باعث می شود تا ما دیگر نگران، مشکل بازدیدکنندگان در دسترسی به سایت، نباشیم.

معایب سرور مجازی ویندوز چیست:

  • باید بگوییم که میزبانی سرور ویندوز اغلب بیشتر از یک میزبانی مشترک هزینه دارد.
  • اگر از یک سرویس میزبانی ویندوز معمولی یا با کیفیت پایین استفاده کنیم، ممکن است پرهزینه نباشد ولی، ممکن است منابع به درستی اختصاص داده نشوند و این مورد هنگام مدیریت وب سایت مشکلات جدی ایجاد کند.

مقاله مفید: معرفی پسوند دامنه ها [کامل-1401]

نتیجه گیری

در نقطه پایانی باید بگوییم، مهم نیست که میزبانی سرور ویندوز چقدر معایب دارد که بر مشتریان تاثیر گذارد، اگر بهترین خدمات میزبانی سرور ویندوز را دریافت کنیم، این امر می تواند در پیشگیری یا در به حداقل رساندن بروز مشکلات در حین پیشبرد سایت، مفید باشد. از اینکه ما را در بررسی این مقاله همراهی کردید متشکریم. در صورت داشتن سوال می توانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

Share this Post

3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *