نحوه نصب Git در CentOS 7
30 مارس 2022
خواندن 1 دقیقه
نیکو رنجبر

نحوه نصب Git در CentOS 7

5/5 - (2 امتیاز)

کنترل نسخه به ابزاری ضروری در توسعه نرم افزار مدرن تبدیل شده است. سیستم های کنترل نسخه به شما این امکان را می دهند که نرم افزار خود را در سطح منبع پیگیری کنید. می توانید تغییرات را ردیابی کنید، به مراحل قبلی برگردید، و از کد پایه جدا شوید تا نسخه های جایگزین فایل ها و دایرکتوری ها را ایجاد کنید. در این آموزش نحوه نصب Git در CentOS 7 را بررسی خواهیم کرد!

مقاله مفید: نحوه نصب PowerShell در لینوکس فدورا

آموزش نصب Git در CentOS 7

یکی از محبوب ترین سیستم های کنترل نسخه، Git است. بسیاری از پروژه‌ها فایل‌های خود را در یک مخزن Git نگهداری می‌کنند و سایت‌هایی مانند GitHub، GitLab و Bitbucket، اشتراک‌گذاری و مشارکت در کد با Git را آسان‌تر از همیشه کرده‌اند.

نحوه نصب Git در CentOS 7

نصب Git در CentOS 7

برای نصب سرور CentOS 7 باید با یک کاربر غیر روت که دارای امتیازات sudo است، نصب و پیکربندی انجام دهید. ابتدا مراحل 1 تا 4 را در راهنمای راه اندازی سرور اولیه CentOS 7 برای ایجاد این حساب اجرا کنید.

هنگامی که کاربر non-root خود را دارید، می توانید از آن برای SSH در سرور CentOS خود استفاده کنید و به نصب Git ادامه دهید.

مرحله 1 – نصب Git

ساده ترین راه برای نصب Git از مخازن نرم افزار پیش فرض CentOS است. این روش سریع ترین روش است، اما نسخه Git که با این روش نصب می شود ممکن است یک نسخه قبل تر از جدیدترین نسخه موجود باشد. اگر به آخرین نسخه نیاز دارید، git را از منبع استخراج کنید.

از yum، مدیر بسته CentOS، برای جستجو و نصب آخرین بسته git موجود در مخازن CentOS استفاده کنید:

sudo yum install git

اگر دستور بدون خطا کامل شود، git را دانلود و نصب خواهید کرد. برای بررسی دوباره کارکرد درست آن، بررسی نسخه داخلی Git را امتحان کنید:

git --version

اگر این بررسی شماره نسخه Git را ایجاد کرد، اکنون می توانید به راه اندازی Git بروید.

مرحله 2 – راه اندازی Git

اکنون که git را نصب کرده اید، باید اطلاعاتی را در مورد خودتان پیکربندی کنید تا پیام های commit با اطلاعات صحیح ضمیمه تولید شود. برای انجام این کار، از دستور git config برای ارائه نام و آدرس ایمیلی که می خواهید در commit های شما تعبیه شود استفاده کنید:

git config --global user.name "Your Name"
git config --global user.email "[email protected]"

برای تأیید اینکه این تنظیمات با موفقیت اضافه شدند، می‌توانیم تمام موارد پیکربندی را که با تایپ دستور زیر تنظیم شده‌اند مشاهده کنیم:

git config --list

این پیکربندی از مشکل دیدن یک پیام خطا و نیاز به تجدید نظر در commit ها پس از ارسال آنها جلوگیری می کند.

مقاله مفید: نحوه نصب سرور DHCP در اوبونتو و دبیان

نتیجه گیری

در این آموزش نحوه نصب Git در CentOS 7 را بررسی کردیم. اکنون باید git را نصب کرده باشید و آماده استفاده در سیستم خود باشید. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. نظرات خود را از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه مقاله
https://azarsys.com/?p=6271


نویسنده مقاله
نویسنده / @نیکو رنجبر
مقالات مرتبط
دیدگاه بگذارید

دیدگاه های ثبت شده
  • علی فرامرزی / 2 ماه پیش

    برای من راه اندازی نمی شد ممنون از مراحل کامل لطفا مقاله های بیشتری بذارید

  • صبا باقری / 2 ماه پیش

    gitعالیه توصیه میکنم الان نصب کنید