آذرسیس

راهنمای استفاده از سرور مجازی ویندوز برای ایجاد سایت های تجاری
5/5 - (1 امتیاز)

این آموزش راهنمایی برای ایجاد سایت های تجاری با استفاده از سرور مجازی ویندوز است. امنیت، اصلی ترین و مهم ترین ویژگی برای سایت های تجاری است که توجه کردن به آن برای هر وب مستر که در آن زمینه فعالیت می کند، الزامی است. این ویژگی با وجود سرور مجازی ویندوز است که تامین می شود. اما راه اندازی وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک به کمک VPS چه مزایای دیگری برای شما دارند؟ همراه ما باشید!

مراحل ایجاد سایت های تجاری با استفاده از سرور مجازی ویندوز 

اگر به دنبال این هستید که تجارت خود را گسترش دهید، پیشنهاد می کنیم در قدم اول یک سرور مجازی ویندوز از یک شرکت هاستینگ معتبر خریداری کنید. برای توسعه وبسایت تجاری می توانید از سرور مجازی آلمان و یا سایر دیتاسنتر های باکیفیت استفاده کنید.

از مزایای داشتن سرور مجازی ویندوز برای ایجاد سایت های تجاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن منایع بیشتر برای ذخیره سازی
  • مدیریت ترافیک سایت تجاری
  • انتقال نرم افزار
  • تسلط و کنترل بیشتر
  • بهبود عملکرد وبسایت

پیش نیاز های ایجاد سایت های تجاری با کمک ویندوز VPS

  1. خرید سرور مجازی ویندوز 
  2. ثبت دامنه
  3. انتخاب کنترل پنل
  4. پیکربندی DNS
  5. نصب وردپرس

مرحله اول: خرید سرور مجازی ویندوز 

اولین قدم برای راه اندازی یک وبسایت، تهیه سرور مجازی ویندوز است. سرعت و منابعی که این سرور به این منظور در اختیارتان قرار می دهد قطعا موجب بهبود وبسایت شما خواهد شد.

برای خرید، وارد وبسایت شرکت هاستینگ شده و از بین پلن های ارائه شده، سرور مد نظر خود را انتخاب کنید:

خرید سرور مجازی ویندوز برای ایجاد سایت های تجاری

نسخه سیستم عامل و لوکیشن دلخواه خود را انتخاب و مراحل خرید را تا انتها دنبال کنید. جهت تکمیل فرآیند می توانید وبلاگ خرید سرور مجازی ویندوز را مطالعه کنید:

خرید سرور مجازی ویندوز برای ایجاد سایت های تجاری

****

خرید سرور مجازی ویندوز برای ایجاد سایت های تجاری

مرحله دوم: ثبت دامنه 

پس از خرید سرور مجازی ویندوز، اطلاعات سرور خریداری شده برایتان ارسال خواهد شد. مرحله دوم: وارد پنل کاربری خود شده و از قسمت Store، گزینه ثبت دامنه جدید را کلیک کنید. نام دامنه خود را در قسمت مربوطه تایپ کرده و جستجو را کلیک کنید:

خرید سرور مجازی ویندوز برای ایجاد سایت های تجاری

پس از تایید، مراحل پرداخت را تکمیل کنید تا نام دامنه برای شما ثبت شود.

مرحله سوم: انتخاب کنترل پنل 

برای مدیریت وبسایت، شما نیاز به کنترل پنل دارید. کنترل پنل مناسب سرور مجازی ویندوز، Plesk است. شما می توانید با ارسال تیکت در خواست خود را مبنی بر نصب این کنترل پنل از بخش پشتیبانی درخواست کنید. البته، کنترل پنل Plesk به صورت پیش فرض بر روی سرور مجازی ویندوز آذرسیس نصب شده است:

خرید سرور مجازی ویندوز برای ایجاد سایت های تجاری

مرحله چهارم: پیکربندی DNS 

برای اتصال دامنه به سرور مجازی خریداری شده، نیاز به پیکربندی DNS خواهید داشت. آدرس IP سرور خریداری شده را در یک جا یادداشت کنید. از قسمت Domains، دامنه ای که ثبت کرده اید را انتخاب کنید. به قسمت مدیریت DNS رفته و آدرس IP سرور را در قسمت مشخص شده وارد کنید.

مرحله پنجم: نصب وردپرس 

پس از پیکربندی DNS، آدرس URL سایت تجاری ایجاد شده در اینترنت قایل نمایش خواهد بود. برای انجام آخرین مرحله، به آدرس نام دامنه خریداری شده رفته و وردپرس را نصب کنید. اطلاعات مربوط مانند رمز عبور، آدرس ایمیل، نام وبسایت و پسورد برای ورود به سایت را تکمیل کنید:

خرید سرور مجازی ویندوز برای ایجاد سایت های تجاری

سخن آخر

از مزایای اصلی خرید سرور مجازی ویندوز راه اندازی و میزبانی وبسایت ها است. با خرید سرور، منابع بیشتر، امنیت و سرعت بالاتری را به هنگام راه اندازی تجربه خواهید کرد. مراحل توضیح داده شده را می توانید برای ایجاد سایت های تجاری استفاده کنید. مراحل به صورت واضح همراه با عکس نشان داده شده است، اما در صورت داشتن سوال می توانید با ارسال تیکت و سایر روش های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *