آذرسیس

How to restart centos 8 using command line
5/5 - (1 امتیاز)

راه اندازی مجدد CentOS 8 فرآیندی است که در آن یک سیستم کامپیوتری در حال اجرا، عمداً یا ناخواسته مجدد راه اندازی می شود، اگر شما هم به راه اندازی مجدد نیاز دارید ما را دنبال کنید.

در این مقاله خواهیم دید که چگونه می توانیم CentOS 8 را دوباره راه اندازی کنیم و در ادامه دستورات مختلفی را که می توانیم به کار گیریم را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

این دستورات ساده و قابل اجرا هستند، همچنین به یاد داشته باشید که در این مقاله از خط فرمان CentOS برای اجرای دستورات مورد نظرمان استفاده خواهیم کرد.

راهنمای راه اندازی مجدد Centos 8

این بخش روش های مختلفی را به شما نشان می دهد که با استفاده از آنها می توانید CentOS 8 را به طور مجدد راه اندازی کنید:

راهنمای راه اندازی مجدد centos 8

روش اول: راه اندازی با استفاده از دستور “reboot”

روش اول راه اندازی مجدد با استفاده از دستور Reboot می باشد، حال دستور زیر را بر روی ترمینال CentOS اجرا کنید، همچنین می توانید با استفاده از این دستور راه اندازی مجدد را قطعی کنید:

reboot --force

:یا خط زیر را استفاده کنید

reboot-f

روش دوم: استفاده از دستور” Poweroff”

راه دیگری که می توانید سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید این است که دستور Poweroff زیر را اجرا کنید. دستور Poweroff برای خاموش کردن سیستم شما به کار برده می شود.

اما در صورت نیاز همانطور که در اینجا ذکر شده می توان از آن برای راه اندازی مجدد سیستم نیز استفاده کرد:

poweroff --reboot

روش سوم: استفاده از دستور “Shutdown”

سومین دستوری که می توان برای راه اندازی مجدد CentOS 8 استفاده کرد، دستور Shutdown است، برای انجام این کار، دستور را به صورت زیر اجرا کنید:

shutdown -r

روش چهارم: استفاده از دستور “Halt”

دستور دیگری که می توان برای راه اندازی مجدد CentOS 8 استفاده کرد دستور Halt است، برای راه‌اندازی مجدد سیستم، از دستور Halt به صورت زیر استفاده کنید:

halt --reboot

دستورات راه اندازی مجدد centos 8

روش پنجم: استفاده از دستور “Telinit”

آخرینی دستوری که در این مقاله بررسی می کنیم، دستور Telinet است، از این دستور می توان برای راه اندازی مجدد سیستم CentOS 8 نیز استفاده کرد. برای راه اندازی مجدد دستور Telinet را به این صورت اجرا کنید:

telinet 6

توجه: حتماً عدد 6 را در دستور اضافه کنید.

امنیت مهم ترین دغدغه هر فرد فعال در فضای آنلاین است، ما برای تامین امنیت سرور مجازی لینوکس آذرسیس را که از لوکیشن دلخواه شما در سراسر دنیا ارائه می شود را پیشنهاد می دهیم.

سرور مجازی لینوکس آذرسیس با قابلیت هایی مثل IP رایگان، فضای ذخیره سازی SSD و NVMe، انعطاف پذیری و سفارشی سازی شما را برای راه اندازی یک وب سرویس حرفه ای آماده می کند.

سخن آخر

همان طور که مشاهده کردید در این مقاله 5 دستور مختلف را بررسی کردیم که می توان از آنها برای راه اندازی مجدد CentOS 8 با استفاده از خط فرمان استفاده کرد.

با خواندن این مقاله و اجرا کردن دستورات می توانید CentOS 8 را مجدد راه اندازی کنید، آیا شما راه حل دیگری برای راه اندازی مجدد CentOS 8 می شناسید؟ می توانید سوالات خود را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

به عنوان نکته آخر اینکه چگونه بررسی کنیم که آیا راه اندازی مجدد در سنتوس نیاز است یا نه؟ اگر بسته Yum -Utils را نصب کنید می توانید از دستوری به نام Need -Restarting استفاده کنید.

همچنین می توان پی برد که بعد از به روز رسانی هسته یا کتابخانه های هسته، راه اندازی مجدد نیاز است یا خیر؟ برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ های رسمی آذرسیس سر بزنید.

Share this Post

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *