آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
با استفاده از خط فرمان centos نحوه راه اندازی مجدد 8
5/5 - (1 امتیاز)

راه اندازی مجدد centos 8 فرآیندی است که در آن یک سیستم کامپیوتری در حال اجرا، عمدا یا ناخواسته مجدد راه اندازی می شود. در این مقاله خواهیم دید که چگونه می توانیم centos 8 را دوباره راه اندازی کنیم و در ادامه دستورات مختلفی را که می توانیم به کار گیریم، بررسی خواهیم کرد! این دستورات ساده و قابل اجرا هستند، همچنین، در این مقاله از خط فرمان centos برای اجرای دستورات استفاده خواهیم کرد.

آذرسیس ارائه دهنده انواع سرور مجازی ، سرور اختصاصی و انواع سرور مجازی لینوکس و سرور مجازی ویندوز با سخت افزار قدرتمند از بهترین دیتا سنتر های دنیا با بهترین لوکیشن ها از جمله: سرور مجازی آمریکا و سرور مجازی فرانسه

راهنمای راه اندازی مجدد Centos 8

این بخش روش های مختلفی را به شما نشان می دهد که با استفاده از آنها می توانید CentOS 8 را به طور مجدد راه اندازی کنید:

راهنمای راه اندازی مجدد centos 8

روش اول: راه اندازی با استفاده از دستور “reboot”

روش اول راه اندازی مجدد با استفاده از دستور reboot می باشد. حال دستور زیر را بر روی ترمینال CentOS اجرا کنید، همچنین می توانید با استفاده از این دستور راه اندازی مجدد را قطعی کنید:

reboot --force

یا

reboot-f

روش دوم: استفاده از دستور” poweroff”

راه دیگری که می توانید سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید این است که دستور poweroff زیر را اجرا کنید. دستور poweroff برای خاموش کردن سیستم شما بکار برده می شود. اما در صورت نیاز همانطور که در اینجا ذکر شده می توان از آن برای راه اندازی مجدد سیستم نیز استفاده کرد:

poweroff --reboot

روش سوم: استفاده از دستور “shutdown”

سومین دستوری که می توان برای راه اندازی مجدد CentOS 8 استفاده کرد، دستور shutdown است. برای انجام این کار، دستور را به صورت زیر اجرا کنید:

shutdown -r

روش چهارم: استفاده از دستور “halt”

دستور دیگری که می توان برای راه اندازی مجدد CentOS 8 استفاده کرد دستور halt است. برای راه‌اندازی مجدد سیستم، از دستور halt به صورت زیر استفاده کنید:

halt --reboot

دستورات راه اندازی مجدد centos 8

روش پنجم: استفاده از دستور “telinit”

آخرینی دستوری که در این مقاله بررسی می کنیم، دستور telinet است. از این دستور می توان برای راه اندازی مجدد سیستم CentOS 8 نیز استفاده کرد. برای راه اندازی مجدد دستور telinet را به این صورت اجرا کنید:

telinet 6

توجه: حتماً عدد 6 را در دستور اضافه کنید.

 

مقاله کاربردی : 13 دستورات پیکربندی و عیب یابی شبکه لینوکس

نتیجه گیری

در این مقاله، 5 دستور مختلف را بررسی کردیم که می توان از آنها برای راه اندازی مجدد CentOS 8 با استفاده از خط فرمان استفاده کرد. با خواندن این مقاله و اجرا کردن دستورات می توانید CentOS 8 را مجدد راه اندازی کنید. آیا شما راه حل دیگری برای راه اندازی مجدد CentOS 8 می شناسید؟ می توانید سوالات خود را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول:

چگونه بررسی کنیم که آیا راه اندازی مجدد در سنتوس نیاز است یا نه؟

اگر بسته yum-utils را نصب کنید می توانید از دستوری به نام need-restarting استفاده کنید. همچنین می توان پی برد که بعد از بروز رسانی هسته یا کتابخانه های هسته، راه اندازی مجدد نیاز است یا خیر.

Share this Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *