آذرسیس

3/5 - (2 امتیاز)

در این آموزش نحوه کار با ابزار Screaming Frog را مورد بررسی قرار خواهیم داد. افراد متخصص و فعال در زمینه سئو همواره به دنبال کلمات کلیدی هستند که برای موتور های جستجو گر محبوب باشد چرا که این عمل برای بهینه سازی وب سایت مفید می باشد.

ابزار Screaming Frog در این زمینه به کمک شما خواهد آمد. این ابزار به راحتی می تواند وضعیت سئو وب سایت شما را از نظر موتور های جستجوگر نمایش دهد. کاربرانی که در این زمینه فعال هستند و یا سئو کاران می توانند با بهره گیری از این ابزار دیدگاه موتور های جستجوگر را برای وب سایت بررسی کرده و خطاهای موجود را در جهت بهینه سازی و در نتیجه افزایش میزان بازدید رفع کنید.

در این ادامه نحوه عملکرد ابزار Screaming Frog را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همراه ما باشید!

معرفی ابزار Screaming Frog 

همان طور که اشاره شد این ابزار با بررسی تصاویر، کد ها و سایر اطلاعات لیستی از داده ها را تهیه کرده و با قرار دادن آن در اختیار کاربران فعال در این زمینه می تواند در جهت بهینه سازی وب سایت کمک کننده باشد.

Screaming Frog SEO Spider، یک خزنده وب سایت می باشد که با بررسی سئوی سایت در جهت بهبود سئو سایت تلاش می کند. با این ابزار می توانید 500 URL را به صورت رایگان آپلود کنید، مجوز مربوطه برای حذف محدودیت را انجام دهید و همچنین از مزایای پیشرفته آن بهره مند شوید. 

Screaming Frog

بررسی کاربرد ابزار Screaming Frog 

Screaming Frog ابزار پیشرفته و تکامل یافته می باشد که می تواند در زمینه سئو نیاز کاربران را در جهت انجام فعالیت های مربوطه رفع کند. این ابزار می تواند فرآیند crawling وبسایت های بزرگ و کوچک را انجام داده و از مسائلی مانند محتوای تکراری، تغییر مسیر و غیره که برای سئو سایت مفید هستند، جلوگیری کند. 

شرکت های بزرگ و معروف نیز مانند Google، آمازون، دیزنی و بسیاری دیگ از این ابزار برای سئو وبسایت خود بهره می گیرند. 

در این قسمت به چند مورد دیگر از کاربرد های این ابزار اشاره خواهیم کرد: 

  • توانایی ردیابی لینک های Broken
  • امکان پیدا کردن محتوای تکراری
  • امکان شناسایی Title Tags های مفقود شده 
  • ایجاد نقشه های XML
  • توانایی تغییر مسیرهای حسابرسی 
  • انجام فرآیند Crawing و ایندکس وبسایت های مربوط JavaScript
  • تجسم معماری وبسایت 
  • تجزیه و تحلیل عناوین صفحات و داده های متا
  • امکان برنامه ریزی Schedule Audits
  • برقراری ارتباط با Google Analytics و Google Search Console

Screaming Frog

 ابزار Screaming Frog چگونه می تواند بر سئو وبسایت تاثیر گزار باشد؟ 

استفاده از این ابزار را برای کاربرانی که در زمینه سئو فعال دارند و یا به عنوان شغل اول خود آن را انتخاب کرده اند، توصیه می کنیم. چرا که می تواند به راحتی فعالیت هایی که ممکن است دشوار به نظر بیاید را به آسانی انجام دهد. 

توانایی تشخیص محتوای تکراری در وبسایت 

در قدم اول باید به عنوان یک سئو کار حرفه ای این مسئله را در نظر داشته باشید که محتوای وبسایت شما مختصص و یونیک باشد. به عبارتی، محتوای قرار داده شده در وبسایت کپی شده از یک منبع دیگر نباشد. کپی بودن محتوای یک وبسایت مطمئنا رتبه وبسایت را کاهش خواهد داد. و این موضوع اصلا به نفع شما نخواهد بود. 

این ابزار می تواند محتوای ایجاد شده را با محتوای وبسایت های دیگر بررسی کرده و میزان کپی بودن آن را نمایش دهد. 

تشخیص وبسایت های آپدیت نشده 

موضوع دیگری که برای سئو سایت مفید است، نبودن لینک های نا معتبر و بروز بودن وبسایت است. همواره موتور های جستجوگر به بروز بودن لینک های موجود در وبسایت حساسیت خاصی نشان می دهند. 

وجود لینک های نامعتبر، زمان حضور کاربران در وبسایت را کاهش خواهد داد. کم بودن میزان بازدید نیز تاثیر منفی بر روی سئو خواهد داشت. 

بررسی Meta tag های وبسایت 

اگر سوال این است که متا تگ چیست و به چه دردی می خورد، این قسمت را به خوبی مطالعه کنید! 

متا تگ ها دقیقا همان چیزی را به کاربران نشان می دهند که آنها به هنگام جستجو، سرچ می کنند. یعنی آنها به وسیله متا تگ های موجود از موضوع محتوای شما با خبر خواهند شد. حال اگر متا تگ های وبسایت اشتباه و یا حتی گم شده باشند، کاربران وبسایت شما را مشاهده نخواهند کرد. این موضوع نیز برای سئو وبسایت شما مفید نخواهد بود. 

کمک به طراحی نقشه های XML 

نقشه XML یک دید کلی از ساختار وبسایت کاربر را برای موتور های جستجو گر نشان می دهد. این ساختار می تواند دسترسی موتور های جستجو گر را به صفحات وبسایت شما آسان و قابل درک می کند. 

تحلیل redaction وبسایت 

ممکن است شما نیز آدرس URL وبسایت خود را تغییر دهید. در صورت تغییر آدرس وبسایت نیاز خواهید داشت تا با بررسی redaction، از تغییر آن به آدرس جدید مطمئن شوید. این ابزار می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

همچنین، خطا و یا ایرادات موجود در آدرس URL نیز برای شما نمایش داده خواهد شد. 

تجزیه و تحلیل سرعت وبسایت 

از مهم ترین کاربرد های این ابزار می توان به توانایی آن در بررسی سرعت وبسایت اشاره کرد. مطمئنا داشتن رتبه مطلوب در نتایج گوگل از اهداف هر سئوکار و یا کاربری که در این بستر فعالیت می کند، می باشد.

برای کسب رتبه مطلوب، بالابودن سرعت بارگزاری وبسایت مسئله مهمی به شمار می رود. از این رو کند بودن سرعت به هیچ عنوان شما را به هدف نهایی نخواهد رساند. این ابزار می تواند دراین راستا به شما کمک کند. 

Screaming Frog، با داشتن قابلیتی به نام PageSpeed Insight می تواند سرعت وبسایت کاربر را مورد بررسی قرار دهد. 

آذرسیس، ارائه دهنده سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی لینوکس با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت موجود در بازار می باشد. جهت خرید، به وبسایت آذرسیس مراجعه کنید. 

سخن آخر 

 در این آموزش ابزار Screaming Frog را مورد بررسی قرار دادیم. داشتن رتبه مطلوب در نتایچ گوگل از اهداف کاربران مشغول در زمینه سئو می باشد. این ابزار می تواند با ارائه مزایای ذکر شده در متن مقاله، شما را به این هدف نزدیک تر کند. اما برای رسیدن به نقطه ی دلخواه، فقط بهره گرفتن از این ابزار پاسخگو نخواهد بود و شما باید در کنار ابزار Screaming Frog، از مهارت های مربوطه دیگر نیز استفاده کنید. ممنون که تا آخر این آموزش همراه ما بودیدو در صورت داشت سوال از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید. 

ابزار Screaming Frog چگونه می تواند بر سئو وبسایت مفید باشد؟

این ابزار با ارائه مزایایی مانند: بررسی لینک های نامعتبر، آنالیز Rediction وبسایت، بررسی تکراری نبودن محتوا، طراحی نقشه های XML و غیره بر سئو سایت می تواند تاثیر مثبت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *