آذرسیس

4 دلیل مهاجرت از هاست به سرور مجازی یا سرور اختصاصی
5/5 - (2 امتیاز)

بسیاری از کسب و کار های آنلاین در اوایل شروع به کار با توجه به ترافیک کم وب سایت خود، هاست اشتراکی را ترجیح می دهند، زیرا نسبت به سرور مجازی یا سرور اختصاصی مقرون به صرفه تر است.

همچنین نحوه راه اندازی هاست اشتراکی نسبت به راه اندازی سرور مجازی یا اختصاصی آسان تر است، ولی با پیشرفت کسب و کار محدودیت های هاست موانعی برای ما ایجاد خواهد کرد.

بنابراین مهاجرت از هاست به سرور مجازی و سرور اختصاصی یک امر ضروری برای آینده کسب و کار ما خواهد بود، که در مقاله پیش رو به مهم ترین دلایل آن اشاره خواهیم کرد.

سرور

هاست اشتراکی چیست؟

هاست اشتراکی با وجود میزبانی هم زمان چند سایت در یک سرور واحد کار می کند. هزینه های تهیه تجهیزات استفاده از این هاست ارزان است.

در هاست اشتراکی صدها یا حتی هزاران وب سایت را می توان روی یک سرور میزبانی کرد، که این مورد مزایا و معایبی را ایجاد می کند.

معایب استفاده از هاست اشتراکی و بزرگترین دلایل مهاجرت از هاست

  • منابع مشترک

منابع مشترک در واقع جایی است که یک وب سایت در هاست اشتراکی منابع را جذب می کند و موجب این می شود، که سایر وب سایت های روی هاست کند شود.

از دیگر خطرات مربوط به هاست مشترک این است، که اگر فردی در همان هاست در حال ارسال یک Spam باشد، آدرس IP هاست شما در لیست سیاه قرار خواهد گرفت.

  • خطرات امنیتی

به دلیل اشتراک منابع موجود در هاست اشتراکی امنیت شما زیر سوال است، و ممکن است برای وب سایت شما خطراتی در پی داشته باشد.

سرور چیست؟

سرور را به عنوان یک دستگاه با ظرفیت پردازش داده بالا، مجهز به پردازنده‌ بیشتر، بانک‌های حافظه و موارد بسیاری که به بهبود عملکرد وب سایت شما کمک می‌کنند، تعریف می کنیم.

این تجهیزات در واقع معمولاً یک رایانه یا حتی به صورت نرم افزاری است، که خدماتی را برای گروه خاصی از رایانه ها ارائه می دهد.

host

دلایل مهاجرت از هاست به سرور مجازی یا سرور اختصاصی

مهاجرت وب سایتی از یک محیط میزبانی مانند هاست اشتراکی به محیط دیگری مثل سرور مجازی و اختصاصی یک فرآیند آسان است و هیچ گاه از کارایی سایت شما کم نمی کند.

در واقع هاست اشتراکی مثل یک اتوبوس عمومی است، اما سرور مجازی یا اختصاصی مثل اجاره ماشین شخصی مدل بالا برای شما عمل می کند.

قطعاً کنترل بیشتری نسبت به اتوبوس دارید، و اینکه مقصد کجاست، سرعت چقدر است، و چه چیزی در رادیو پخش می شود. اما در عین حال هزینه بسیار بالایی دارد و برای حفاظت از آن به دانش بیشتر نیاز دارید.

دلیل اول برای مهاجرت از هاست (سرعت)

وجود حجم زیادی از USER در یک سرور موجب کند بودن آن می شود. اگر شما هم از افرادی هستید، که سرعت در کار الویت اصلی شما می باشد، وقت آن است که هرچه سریع تر میزبانی اختصاصی خود را داشته باشید.

با پیکر بندی صحیح در سرور سرعت شما ممکن است حتی تا 300 برابر نیز بهبود یابد. در واقع یک تجربه عالی برای بارگذاری و لود بهتر برای تان خواهد بود.

دلیل اول برای مهاجرت از هاست (امنیت منابع)

با توجه به عدم اشتراک منابع در VPS با سایر سایت ها امنیت در منابع موجود تامین می شود. در این صورت فقط شما به منابع دسترسی خواهید داشت.

اما باید در نظر بگیرید که VPS خود را به درستی پیکر بندی نمایید. در این صورت فرد دیگر فقط با اطلاع قبلی شما اجازه دسترسی خواهند داشت.

دلیل سوم برای مهاجرت از هاست Self Healing

شاید برای تان عجیب باشد که استفاده از سرور مجازی و اختصاصی این مزیت را دارد، با داشتن یک محیط خود درمان دیگر نیاز به اعمال دستی در رفع مشکلات پیکر بندی نخواهید داشت.

به عبارت دیگر عیوب موجود در سرور شما به لطف پلتفرم ابری به صورت خودکار رفع خواهد شد. و این مزیت در کم کردن هزینه ها نیز به شما کمک خواهد کرد.

دلیل چهارم برای مهاجرت از هاست (هزینه مقرون به صرفه)

با توجه به کارایی و مزایای عالی سرور مجازی و اختصاصی در مقابل هاست اشتراکی هزینه پرداختی شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

زیرا شما با این هزینه نه تنها سرور بلکه در عین حال امنیت کامل منابع، سرعت بی نهایت، کنترل کارایی و انعطاف خریداری می کنید.

host

انواع پلان های سرور مجازی و سرور اختصاصی با بالاترین کیفیت و سرعت ممکن با تحویل فوری را تنها در آذرسیس می توانید تجربه کنید.

سخن آخر

با وجود اینکه بسیاری از کسب و کار ها در ابتدا هاست اشتراکی را به سرور مجازی و اختصاصی ترجیح می دهند، اما از همه لحاظ ها در این مقایسه سرور مجازی و سرور اختصاصی برنده واضح میدان است. در این آموزش سعی بر این داشتیم تا دلایل مهاجرت از هاست اشتراکی به سرور مجازی و سرور اختصاصی را به طور کامل توضیح دهیم. از اینکه تا پایان این آموزش همراه آذرسیس بودید از شما کمال تشکر را داریم، در ادامه با آموزش های بیشتر همراه شما خواهیم بود.

بهترین زمان برای مهاجرت از هاست به سرور مجازی

برای این مورد نمی توان زمان مشخصی تعیین کرد ولی چنانچه سایت شما نتواند برای کاربران سرویس بدهد نیاز است که به سرور مجازی مهاجرت کنید

آیا آذرسیس سرور مجازی مناسب با وردپرس را دارد؟

بله سرور مجازی لینوکس آذرسیس مناسب برای وردپرس و سایر سیستم های مدیریت محتوا است که شما را از هرگونه هاست بی کیفیت بی نیاز میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *