آذرسیس

بررسی ابزار MOZ - آذرسیس
5/5 - (1 امتیاز)

ابزار و روش بی شماری برای بهبود سئو سایت وجود دارد، که MOZ یکی از قدرتمندترین آن ابزار ها به شمار می آید. این ابزار اطلاعات کاملاً دقیقی از سایت به سئو کاران می دهد.

MOZ در سال 2004 تحت عنوان SEO MOZ شروع به کار کرد. ولی بعد ها در سال 2013 اسم خود را به ابزار ماز تغییر داد، و به منبعی برای بهبود خدمات سئو تبدیل شد.

این ابزار همانند مرکز یادگیری SEO است، همچنین کمک می کند پیشرفت خود را پیگیری کنید، وب سایت خود را با رقبا در طول زمان مقایسه کنید و استراتژی سئو آینده تان را نیز برنامه ریزی کنید.

کاربرد ابزار MOZ

MOZ ابزاری با هزاران کاربرد عالی برای بهتر شدن صفحات سایت است. که هم قابلیت استفاده رایگان و هم پولی دارد. با وجود این ابزار می توانید تفاوت چشم گیری در سایت خود ایجاد کنید.

استفاده از MOZ بسیار آسان است، و لزوماً نیاز نیست تا متخصص سئو باشید. بنابراین توصیه می کنیم حتماً از این استراتژی بازاریابی دیجیتال قدرتمند برای بهینه سازی وب سایت خود بهره ببرید.

در این ابزار دو محصول مفید برای مشاغل ارائه می شود. MOZ LOCAL برای کسب و کار کوچک و MOZ PRO برای کاربردهای پیشرفته تر که در ادامه مباحث توضیحات تکمیلی را مشاهده خواهید کرد.

بررسی ابزار moz

اکانت MOZ PRO

همان طور که گفته شد بزار ماز قابلیت استفاده رایگان دارد. اما باید در نظر گرفت که امکانات نسخه رایگان، محدود می باشد.

چنانچه شما هم از افرادی هستید، که به افزایش بازدید سایت تان اهمیت زیادی قائل اید، توصیه ما به شما استفاده از نسخه پرمیوم این ابزار خواهد بود.

با ابزار MOZ می توان فهمید، که مخاطبان شما از چه طریقی وارد سایت شما می شوند. این مورد به درک و تصمیم گیری بهتری در مورد مخاطب مورد هدف شما کمک بسیاری خواهد کرد.

معرفی بخش های مهم ابزار MOZ

ابزار ماز قابلیت های بسیار زیادی جهت کمک به سئوکاران دارد، که برای آشنایی کامل با بخش های مختلف ابزار MOZ توصیه می کنیم موارد زیر را به دقت بررسی کنید:

1- MOZ BAR

با قسمت MOZ BAR در این ابزار پر قدرت می توانید هر صفحه از هر سایتی که در Google مشاهده می کنید، بررسی و تجزیه و تحلیل کنید.

قابلیت رایگان MOZ BAR تعداد بک لینک ها، اعتبار دامنه، اعتبار صفحه و امتیاز اسپم صفحه مورد نظر شما را به طور کامل نشان خواهد داد.

2- Keyword Explorer

ابزار ماز دارای ابزار کلمه کلیدی به نام Keyword Explorer است، این ابزار به شما کمک می کند، تا در مورد عبارات کلیدی که می خواهید انتخاب کنید، بهتر تصمیم بگیرید.

در این قسمت میزان Search هر کلمه کلیدی را به طور دقیق به شما نشان می دهد. دقت این ابزار به حدی دقیق است، که با نتایج جستجو 3 ابزار همزمان برابری می کند.

3- Open Site Explorer

Open Site Explorer ابزاری است که سایت را با الگوریتم شبیه سازی گوگل، ایندکس و ارزیابی می کند. در واقع وقتی دامنه صفحه را وارد می کنید، ارزیابی سایت مورد نظر را نشان می دهد.

این گزینه یک ابزار عالی برای یافتن سایت هایی است، که می توانید پست خودتان را در آن سایت به اصلاح مهمان کنید. زیرا می توان قدرت دامنه و اعتبار یک سایت را سنجید.

4- MOZ CAST

MOZ CAST ابزار تغییرات و الگوریتم جدید Google است، که مانند یک اپلیکیشن آب و هوا شناسی مداوم بررسی کرده و شما را از آن آگاه می کند.

5- Rank Traker

در این قسمت می توانید رتبه کلمه کلیدی و صفحات خود را مشاهده کنید. Rank Traker اطلاعات را ذخیره می کند تا بعداً نیز قابل مشاهده باشد.

6- Fresh Web Explorer

کلمه جستجو شده و سایت هایی که در آن نام برده شده است را نشان می دهد. با این ابزار در حالی که یک کلمه کلیدی را بررسی می کنید، نام تجاری خود و عباراتی را که زیاد جستجو می شوند را هم مشاهده می کنید.

7- ON – Page Grader

On-page Grader یکی دیگر از ابزارهای MOZ می باشد، که صفحات را به صورت جداگانه برای رتبه بندی بهتر و به دست آوردن ترافیک طبیعی بیشتر بهینه سازی می کند.

این ابزار محتوا و برنامه نویسی، HTML صفحه ای که به بهینه سازی نیاز دارد را تجزیه و تحلیل می کند، اشکالات را پیدا کرده و اقداماتی که برای بهبود محتوا، کلمات کلیدی و بخش‌هایی از صفحه انجام شود را توصیه می‌کند.

8- Crawl test

Crawl Test از ردیاب MOZ استفاده می کند، و حداکثر 3000 لینک از یک URL را اسکن می کند. پس از تکمیل اسکن، کاربران یک گزارش در ایمیل دریافت می کنند، و جزئیات صفحه ای که سایت به آن پیوند داده شده است را دریافت می کنید.

9- Link Explorer

این ابزار سایت MOZ یکی از محبوب ترین هاست، زیرا تعداد لینک فعال و غیر فعال، اعتبار دامنه و نرخ اسپم اسکور را به شما می دهد.

با این ابزار سایت خودتان یا رقیب را می توانید بررسی کنید. اما نسخه رایگان این ابزار اطلاعات محدودی دارد، و بهتر است برای اطلاعات کامل تر نسخه پولی را خریداری کنید.

10- My Online Presenece

از دیگر ابزاری که در آموزش MOZ به آن می پردازیم، Moz Local است. این مورد به بررسی اطلاعات کسب و کار شما در نقشه‌ کمک می‌کند.

همچنین اگر اطلاعات اشتباهی در مورد کسب و کار ثبت شده باشد، می توان آن را بررسی و تصحیح کرد. در نتیجه، کار با این ابزار به نوعی بهبود سئو و برندسازی LOCAL سایت است.

چگونه از داده های MOZ برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنیم؟

1- کلمات کلیدی

اکنون که متوجه شدیم هر ابزار MOZ چگونه کار می کند، می خواهیم به شما نشان دهیم، تا با داده هایی که جمع آوری می کنید چه کارهایی می توان انجام داد.

با استفاده از Keyword Explorer پتانسیل هر کلمه کلیدی مورد نظرمان را تحقیق می کنیم. سپس گزارشی برای کلمات کلیدی بسازید، و صفحه خود را با کلمات کلیدی مرتبط به‌روزرسانی کنید.

2- عناوین

آمار سایت MOZ ثابت می کند، که اکثر افراد هنگام تصمیم گیری در مورد خواندن یا نخواندن یک پست تحت تأثیر عنوان آن پست قرار گرفته اند.

ممکن است حتی متن شما بهترین باشد، اما اگر عنوان بدی داشته باشد، بدون توجه به سایتی که پست کرده اید، احتمالاً از طرف کاربران خوانده نخواهد شد.

3- بک لینک ها

عملکرد اصلی بک لینک ها کمک به کابران است، که منابع و دانش خود را با دسترسی به مطالب شما گسترش دهند و در عین حال با ایجاد بازدید بالا به کیفیت وبلاگ یا وب سایت شما کمک کنند.

علاوه بر آن بک لینک ها کمک می کنند، تا صفحات داخلی و خارجی سایت خود را مشخص کنید. که این یک استراتژی ضروری برای بهبود ارتباط محتوا و موقعیت آن در نتایج جستجو است.

4- کیفیت محتوا

محتوایی که می نویسید، لزوماً باید مشکلی که ممکن است، یک کاربر داشته باشد را حل کند. در واقع اگر محتوا با کیفیت، مفید و جالب برای مخاطبان خود تولید کنید، از بقیه رقبا متمایز خواهید شد.

شرکت هاستینگ آذرسیس ارائه دهنده سرور اختصاصی از 60 لوکیشن دنیا

نتیجه گیری 

اگر یک سئو کار هستید و به ابزاری نیازمند هستید، که به شما در بهینه کردن وب سایت یا وبلاگ شما کمک کند، با خیال راحت می توانید از ابزار ماز استفاده کنید.

با آزمایش نسخه رایگان این ابزار شروع کنید، با این کار ابزار را بهتر درک خواهید کرد و با گذشت زمان مشاهده خواهید کرد که استفاده از MOZ مطمئناً ارزشش را دارد.

از اینکه در این آموزش نیز همراه آذرسیس بودید از شما متشکریم. لطفاً نظرات خود را در قسمت پایانی مقاله با ما در میان بگذارید.

آیا همه می توانند از Moz به صورت رایگان استفاده کنند؟

وقتی برای نسخه رایگان Moz ثبت‌نام می‌کنید، یک طرح متوسط برای دسترسی رایگان خواهید داشت.
برای مثال می توانید به راحتی به Keyword Explorer و Link Explorer دسترسی داشته باشید.

هزینه نسخه پریمیوم MOZ چقدر می باشد؟

نسخه MOZ PRO فقط در 30 روز رایگان است. پس از آن باید ماهانه 99 تا 599 دلار برای استفاده از این ابزار بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *