آذرسیس

بیش از 10 نکته جذاب درباره LSI Keyword - آذرسیس

امروزه برای به دست آوردن رتبه های برتر بر روی کلمه کلیدی زمان زیادی اختصاص نمی دهند، در واقع کلید تولید محتوای جذاب و شگفت انگیز، هدف اصلی می باشد. بیش از 15٪ از جستجوهای روزانه گوگل جملات جدیدی هستند که کاربران قبلا آن ها را جستجو نکرده اند و با تعداد بیشماری جستجو که هر سال انجام می گیرد، به تعداد پرسش های جدید اضافه می شوند.

دست یافتن به روش های متفاوت برای جستجوی مطالب مورد نظر توسط گوگل به این دلیل می باشد که LSI keywords به بخش مهمی از فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل تبدیل شده است. از نظر SEO استفاده از LSI keywords نتایج بسیار جالبی دارد و با استفاده از آن ها می‌توانید نتایج جستجو را گسترش دهید.

در این مقاله آموزشی قصد داریم هر آنچه که باید در مورد LSI keywords بدانید را ارائه می کنیم تا سئو خود را بهبود بخشید، ترافیک بیشتری را به سایت هدایت کرده و کاربران بیشتری را جذب کنید.

همه چیز درباره LSI Keyword

LSI Keyword چیست؟

LSI (Latent Semantic Indexing)، برنامه کاربردی می باشد که برای آموزش بخش مهمی از مترادف ها بر اساس هدف تولید شده می باشد. این الگو از تکنیک های خاصی برای پیدا کردن ارتباط بین کلمات مهم و کلیدی در بخشی از محتوا استفاده می کند.

LSI Keyword چیست؟

از نظر سئو LSI keywords عبارت های جستجویی هستند که با کلمه کلیدی اصلی مورد نظر مرتبط می باشند. این کلمات محتوای شما را به خوبی درک کرده و هدف اصلی را مشخص می کنند تا کاربران و موتورهای جستجو تشخیص دهند که محتوای شما در مورد چه موضوعی است.

تفاوت LSI keywords و کلمات مترادف (synonyms)

برخی از کلمات کلیدی LSI با یکدیگر مترادف هستند، اما همه کلمات مترادف کلمه کلیدی LSI نیستند. اکثر کلمات کلیدی LSI کلمات و عباراتی می باشند که با کلمه کلیدی اصلی ارتباط دارند. در واقع استفاده از کلمات مترادف در پست ها به سئو صفحه وب مقاله شما کمک می کند، همچنین باید بدانید که کلمات مترادف کلمات کلیدی LSI نیستند.

برای مثال مترادف کلمه “ژاکت” می تواند “کت” باشد، ولی کلمات کلیدی LSI برای “ژاکت” شامل کلمات دیگری مانند: زمستان، گرما، بالشتک، لباس گرم و… می باشد. بهترین روش برای درک تفاوت بین کلمات کلیدی مترادف و LSI، جستجو کردن در Google است.

تفاوت LSI keywords و کلمات مترادف (synonyms)

مزایای استفاده از LSI keywords

هنگامی که بحثی در مورد سئو و تجربه کاربر پیش می آید، محتوای مبتنی بر کلمات کلیدی LSI می تواند مزایایی داشته باشد که در چهار مورد توضیح داده شده است:

افزایش رتبه بندی در موتورهای جستجو

همواره هدف اصلی موتور جستجو ارائه محتوای مفید و متناسب با موضوع هدف به کاربران است. کلمات کلیدی LSI محتوا را مرتبط با موضوع و ارزشمندتر می کنند. در واقع رتبه‌بندی توسط موتورهای جستجوگر برای جستجوهای مرتبط با هدف با معنایی بدون توجه به کلمه کلیدی مورد نظر شما بیشتر می شود.

افزایش ارزش و اعتبار محتوا

از آنجایی که اگر محتوا مرتبط با موضوع هدف مخاطب باشد، کاربران زیادی آن را می‌خوانند و به اشتراک می‌گذارند. در نتیجه اعتبار محتوا به مرور زمان بیشترشده و باعث می شود از بقیه متفاوت باشد.

افزایش زمان مرور در وب سایت

محتوای مفید محتوایی است که کاربران زمان زیادی را در وب سایت شما صرف کنند، پیوندهای دیگر را در سایت شما بررسی کنند. همچنین استفاده از لحن طبیعی و محاوره ای محتوا و کلمات کلیدی LSI، نقش اساسی و مهم در جذب و نگه داشتن کاربر هدف به صفحه وب را دارد.

کاهش تعداد نرخ پرش

محتوایی که مبتنی بر LSI باشد، هدفمند بوده و نظر کاربر را جلب می کند. در نتیجه منجر به تعامل بهتر شده و میزان نرخ پرش را کاهش می دهد. تمامی این مزایا در نهایت به بهبود تجربه کاربری و سئو قوی تر منجر می شود.

معایب LSI keywords

کلمات کلیدی LSI معایب زیادی ندارند، در واقع روش نمایه سازی نیز محدودیت هایی دارد:

  • ترتیب کلمات را در نظر نگرفته و تمام حروف مرتبط و اضافه را از بین می برد.
  • کلمات را هم معنی دانسته و ایده های اساسی و کنایه را نمی شناسد.
  • همچنین در بیشتر مواقع ممکن است معنای کلمات با معنای متن مورد نظر مطابقتی نداشته باشند.

تاثیرگذاری LSI Keyword بر SEO

در ابتدا خزنده‌های گوگل، که به عنوان “Spiders” شناخته می‌شوند به‌طور خودکار وب‌سایت‌ ها را با خزیدن (Crawling) از پیوندی به پیوند دیگر در صفحات وب متصل کرده و اسکن می‌کردند. همچنین همگام خزیدن، به کلمات کلیدی موجود در صفحه توجه می کردند تا به آن ها در شناسایی موضوع هدف کمک کنند.

برای مثال در صورتی که بخواهید پستی با عنوان “21 نکته برای ترتیب بندی لیست ایمیل” انتشار دهید، Google صفحه پست مورد نظر را اسکن می کند تا مشخص کند آیا از عبارت “ترتیب بندی لیست ایمیل” در بخش های کلیدی وب سایت استفاده کرده اید، این بخش ها شامل موارد زیر می باشد:

  • برچسب عنوان
  • بدنه محتوا
  • متن جایگزین تصویر (alt text)
  • عنوان H1، عنوان های فرعی H2 و H3 و…

امروزه پس از به روز رسانی LSI، روش خزیدن گوگل تغییر کرده و در نتیجه این بهبود سئو انجام شده می باشد:

درک بهتر صفحات وب توسط Google

در حال حاضر علاوه بر اسکن صفحه وب برای کلمه کلیدی اصلی، صفحه شما را برای کلمات کلیدی مرتبط اسکن می کند، مانند: “email campaign”، “MailChimp”، “audience”، “subscribers”، “email tools” و… همچنین Google بررسی می کند تا بفهمد موضوع کلی یک صفحه وب چیست و برای درک موضوع محتوا در سطح بالا از جستجوی تکرار چند کلمه کلیدی خاص، بر نمایه سازی معنایی کلمه تاکید می کند.

خواندن صفحات وب به صورت متنی توسط Google

در حال حاضر الگوریتم Google، صفحه وب را به همان روشی که یک کاربر می خواند و بررسی می کند، کلمات کلیدی را بسته به هدف تعیین شده بررسی کرده و طبقه بندی می کند. این به این معناست که موتور جستجو بین کلمات حتی بر اساس کوچکترین جزئیات می تواند تمایز قائل شود، همچنین می تواند تفاوت بین عبارات را تشخیص دهد.

ایجاد نتایج مرتبط توسط Google

Google کلماتی را که مرتبط هستند را شناسایی کرده تا به ربات ها کمک کند تا موضوع اصلی صفحاتی را که اسکن می کنند به آسانی و به طور دقیق درک کنند. در واقع با دسته بندی دقیق و منظم، نتایج بهتر و مرتبط با موضوع هدف می باشند.

نحوه جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با ابزارهای LSI Keyword

اولین قدم در یافتن کلمات کلیدی LSI، ایجاد گروهی از کلمات کلیدی مهم برای کسب و کار می باشد. پس از انجام کار، پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط آسان تر خواهد بود. تنها موردی که نیاز دارید این است که جستجو کرده تا احتمالات را پیدا کنید و برای آن به ابزارهایی نیاز دارید. در این قسمت ابزارهای کلیدی LSI وجود دارد که می توانید برای جستجوی انتخاب مناسب از کلمات هماهنگ با موضوع اصلی استفاده کنید.

تکمیل جستجوی خودکار توسط Google

ویژگی جستجوی خودکار گوگل ساده ترین روش برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی می باشد تنها کاری که باید انجام دهید باید کلمه کلیدی را در کادر جستجوی گوگل وارد کرده و لیستی مرتبط با آنچه که تایپ کرده اید را مشاهده خواهید کرد. در جستجوی کلماتی باشید که به صورت پررنگ به عنوان پیشنهاد نمایش داده می شوند. همچنین فهرستی از موارد مرتبط با موضوع هدف تهیه کنید و آن ها را در محتوای خود قرار دهید.

تکمیل جستجوی خودکار توسط Google

جستجوهای مرتبط با Google

کلمه کلیدی اصلی را در گوگل تایپ کنید و به پایین صفحه بروید تا بخش “جستجوهای مرتبط” را پیدا کنید. همچنین برای یافتن موارد بیشتر برای کلمات کلیدی LSI، شرایط گفته شده را به دقت بررسی کنید.

جستجوهای مرتبط با Google

LSI Graph در LSI

LSI Graph کلمات کلیدی LSI را به صورت رایگان ارائه می دهد، همچنین سرعت کلمات مرتبط با کلمه کلیدی را جستجو کنید. سپس کلمه کلیدی ویژه را تایپ کنید که در نتیجه این روش کلمات کلیدی LSI متناسب با موضوع اصلی را دریافت خواهید کرد.

LSI Graph در LSI 

Serpstat

توسط این ابزار کلمات کلیدی مرتبط از نظر معنا را برای پست های خود پیدا کنید و در عبارات وارد کرده و روی SEO Research > Related Keywords کلیک کنید. در نتیجه فهرستی طولانی از کلمات و عبارات برای انتخاب به شما نمایش داده می شود.

Serpstat

در حال حاضر ابزارهای جستجوی کلیدی دیگری نیز وجود دارد که از جمله ابزارهای Ahrefs و Moz SEO می باشد. این ابزارها کاربردی هستند، زیرا فهرست کاملی از کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

نحوه استفاده از LSI keywords برای سئو

اکنون در ادامه این آموزش روش هایی برای استفاده از کلمات کلیدی LSI و بهینه سازی سئو می پردازیم.

انتخاب LSI Keyword متناسب با موضوع

قبل از قراردادن کلمات کلیدی LSI در متن خود، آن کلماتی را که با موضوع شما مرتبط هستند را مشخص کنید. برای مثال در صورتی که در حال نوشتن پست وبلاگ با کلمه کلیدی اصلی “سئو وبلاگ” هستید، ابزاری که استفاده می کنید لیستی از گزینه های مهمی را ارائه می دهد.

اضافه کردن LSI Keyword به صفحات وب

کلمات کلیدی LSI را به بخش های زیر می توانید اضافه کنید:
عنوان متا و توضیحات متا
تیترها H1، H2، H3
تگ های جایگزین تصویر
کلمات و عبارات مرتبط را در بخش های مختلف پست خود به روشی طبیعی اضافه کنید. همچنین نمی توانید از کلمه کلیدی اصلی بارها و بارها در تمام قسمت های مهم صفحه خود استفاده کنید.

نکات پایانی و مهم برای استفاده از LSI Keyword برای SEO

چند قانون کلی برای پیاده سازی کلمات کلیدی در محتوا برای بهینه سازی سئو وجود دارد:

  • از کلمات مترادف و LSI keywords زیاد استفاده نکنید.
  • نحوه لحن و موضوع مقاله خود را مشخص کنید  

بیشتر ابزار های سئو از به دلیل تحریم ها برای کاربران ایرانی دردسترس نمی باشند.همچنین متخصصین سئو با مشکلات عمده ای از جمله عدم دسترسی به تمامی وبسایت ها مواجه هستند.اگر متخصص سئو هستید و میخواهید به آسانی از تمامی ابزار ها و سایت های سئو استفاده کنید می توانید با خرید سرور مجازی ویندوز به آسانی از تمامی ابزار های سئو استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی به همه چیز درباره LSI Keyword به طور دقیق و کامل پرداختیم. همواره Google در زمینه هوش مصنوعی پیشرفت بسیاری داشته است و موتور جستجو از کلمات کلیدی LSI برای یافتن هدف هر قسمت از محتوا استفاده می کند، به همین دلیل ارزش دارد که برای یادگیری نحوه استفاده از این کلمات کلیدی در زمینه سئو و بازاریابی محتوا زمان کافی اختصاص دهید. از همراهیتان سپاس گذاریم.

سوالات متداول

LSI Keyword برای چه مواردی استفاده می شود؟

از نظر بهینه سازی سئو، LSI keywords عبارت های جستجویی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی مورد نظر شما هستند و زمینه بیشتری را فراهم می کنند تا کاربران و موتورهای جستجو راحت تر بدانند محتوای شما در مورد چه موضوعی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *