آذرسیس

10نکته جذاب در مورد Keyword Stuffing (کیورد استافینگ)

در حال حاضر استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی ( Keyword Stuffing ) در صفحات وب به رتبه بندی جستجوی شما کمک نمی کند. در واقع، حتی به رتبه بندی SERP شما آسیب می زند. محتوای پر شده از کلمات کلیدی به راحتی قابل خواندن و فهم نیست و برای کاربران کاربردی نمی شود. همواره موتورهای جستجو صفحاتی را ترجیح می دهند که تجربه خوبی برای کاربران ایجاد کند. در این آموزش به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که Keyword Stuffing به چه معناست؟ و تمامی موارد آن را بررسی خواهیم کرد، همراه ما باشید.

Keyword Stuffing به چه معناست؟

Keyword Stuffing چیست؟

رتبه بالا برای سایت و صفحات به این معنی است که کاربران بیشتری از صفحات شما بازدید می کنند. روش های مختلفی وجود دارد که برای رسیدن به هدف می توانید به دنبال آن باشید، از جمله : محتوای مرتبط و به‌روزرسانی منظم، metadata خوب و لینک های مرتبط.

تکنیک اصلی و کاربردی که هنگام بهینه‌سازی سئو و بازاریابی محتوا استفاده می‌کنیم، استفاده از کلمات کلیدی و عباراتی می باشد که نشان می دهد کاربران خلاق هنگام جستجوی محصولات یا خدمات از چه چیزی استفاده می‌کنند. یکی از مواردی که مشکلات جدی ایجاد می کند، محتوای شما چه در مورد تجارت الکترونیک و چه بازاریابی محتوای SaaS باشد، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی (Keyword Stuffing) می باشد.

زیاده روی در استفاده از Keyword Stuffing در محتوای وب سایت معمولاً به راحتی قابل توجه است و کاربران را از خواندن ادامه محتوا خسته می کند. استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی دو نوع می باشد:

Visible Keyword Stuffing

این مورد تکرار بیهوده و نامتعارف Keyword Stuffing و عبارات در سرتاسر متن محتوا می باشد. برای مثال در صورتی که خدمات بهترین پلتفرم Virtual Meeting را ارائه می دهید، باید بدانید که چند بار از کلماتی مانند “ویدیو” یا “بهترین” استفاده کنید. از کلمات تکراری که به موضوع، محصول یا خدمات مرتبط نیستند، همچنین کلمات غیر ضروری استفاده نکنید. در حال حاضر تمامی کلمات تکراری قابل مشاهده نیستند، در واقع باید کلمات کلیدی را در CMS (سیستم مدیریت محتوا) قرار داده تا موتورهای جستجو بتوانند آن را برجسته کنند.

Invisible Keyword Stuffing

پنهان کردن کلمات متن با استفاده از فونت سفید روی پس‌زمینه سفید می باشد. شاید کاربران این کلمات را نتوانند مشاهده کنند، اما خزنده های موتورهای جستجو آن ها را مشاهده خواهند کرد. این موارد شامل کلمات و عبارات ضروری در متن جایگزین تکرار شده و کلمات پرکاربردی که در کد صفحه وب پنهان می کنید، همچنین استفاده بیش از حد از Keyword Stuffing در متا تگ ها و نظرات می باشد.

پیشگیری از معایب Keyword Stuffing

اگر در زمینه سئو و بازاریابی فعالیتی داشته اید، این نکته را می دانید که تکرار بیش از اندازه Keyword Stuffing نه تنها قابل قبول نیست، بلکه موجب کاهش رتبه بندی محتوا در موتورهای جستجو می شود. در حال حاضر در بسیاری از موارد پیشرفت و تغییرات زیادی به وجود آمده که در صورت رعایت نکردن مشکلات متعددی ایجاد می شود. در ادامه به مواردی برای پیشگیری از این مشکلات پرداخته ایم:

User experience

مواردی که در تولید محتوا انجام می دهید در ارائه اطلاعات مفید و تجربه مثبت کاربر متمرکز است. اگر محتوایی از کلمات کلیدی تولید می کنید، حتما بر روی رتبه بندی محتوا تمرکز کنید.

Penalties

از نظر موتورهای جستجو تکرار بیهوده کلمات کلیدی اشتباه است. بنابراین، اگر سایت شما در این مورد شناسایی شود، ممکن است در صفحات مربوطه یا کل سایت با penalties روبرو شوید. همچنین ممکن است Google سایت شما را به طور کامل از SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) حذف کند.

Loss of users

اگر کاربران محتوایی را ببینند که هدفش افزایش رتبه است تا اطلاع رسانی و تعامل با آن ها، از آن محتوا بازدید نمی کنند. برای مثال اگر کاربر مقاله‌ای در مورد گزینه‌های Chatwork را برای مطالعه انتخاب کند و در آن به جای پرداختن به موضوع اصلی چندین بار کلمات را تکرار کرده باشد، تمرکز کاربر از بین رفته و باعث ایجاد نارضایتی می شود.

Brand damage

اگر در محتوا فقط بر تکرار کلمات کلیدی تاکید کنید، در واقع به وب سایت خود آسیب وارد کرده اید. اگر کاربران شروع به بازدید از وب سایت شما با محتوای ضعیف و کلمات و عبارات تکراری کنند، اعتماد و اطمینان خود را از دست خواهند داد.

روش های افزایش رتبه بندی

در حال حاضر می دانید که تکرار کلمات کلیدی اشتباه است و نباید استفاده کرد. به همین دلیل در ادامه برای جلوگیری از Keyword Stuffing و افزایش رتبه بندی، مواردی را آورده ایم:

Relevance

اولین کاری که باید انجام دهید شناسایی کلمات و عبارات مرتبط با وب سایت است. بهترین روش برای انجام این کار این است که رقبای خود را زیر نظر بگیرید که در نتایج جستجو رتبه برتری دارند. همچنین در صورتی که موضوع هدف شما در مورد ذخیره سازی فایل های ابری می باشد، به نحوه ارائه خدمات توسط سایر شرکت ها و نحوه استفاده از اصطلاحات SEO توجه کنید.

Aim high

اگر می خواهید در صفحه اول نتایج جستجو باشید، بیش از 25 درصد کاربران بر روی اولین نتیجه ای که در Google نمایش داده می شود، کلیک می کنند. در واقع پس از آن CTR برای هر موقعیت کاهش یافته و می توانید فهرستی از تمام کلمات و عباراتی که شما را راهنمایی می کنند را تهیه نمایید.

Engagement

امروزه Google تنها به کلمات و عباراتی که در محتوای خود استفاده می کنید را بررسی نمی کند، بلکه به معیارهای تعامل در محتوا توجه می کند. همچنین باید بدانید که چگونه سئو را به درستی در حین ایجاد محتوای کاربردی بهینه سازی کنید.

Variation

همواره تغییر صفحات مختلف اهداف مختلف و هر یک از کاربران نیازهای متفاوتی دارند. در استفاده از اصطلاحات فنی زیاده روی نکنید مگر اینکه یک صفحه تخصصی باشد. همچنین سعی کنید زبان محتوا را متناسب با هدف کاربران تنظیم کنید.

کسب و کار هایی که بر بستر اینترنت فعالیت دارند همشه دغه دغه خرید یک هاست یا سرور مجازی خوب را دارند.لود در کمترین زمان ممکن همواره کمک میکند تا وبسایت فروش خوبی را تجربه کند از این رو پیشنهاد ما به شما کاربران عزیز استفاده از خدمات سرور مجازی و سرور اختصاصی آذرسیس است.

نتیجه گیری

در این آموزش به این موضوع که Keyword Stuffing به چه معناست را بررسی کردیم. هنگام بهینه سازی سئو دقت زیادی داشته باشید. در محتوا بارگذاری بیش از حد کلمات و عبارات تکراری ممکن است یک راه حل سریع به نظر برسد، اما مشکلات جدی و شاید جبران ناپذیر ایجاد می کند و می تواند منجر به از دست دادن کاربران و رتبه بندی شود. امیدواریم این آموزش اطلاعات کافی در اختیار شما قرار داده باشد، از همراهیتان سپاس گذاریم.

سوالات متداول

آیا keyword stuffing (کلمات تکراری) spam است؟

Keyword spamming گاهی اوقات با عنوان keyword stuffing شناخته می شود، در این روش یک بخش از محتوا را با کلمات کلیدی و عباراتی بارگذاری می کند تا محتوا در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری داشته باشد.

چرا استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی اشتباه است؟

به این دلیل که رتبه بندی سایت به دلیل وجود بیش از حد کلمات تکراری کاهش یافته و گوگل سایت شما را به خاطر آن جریمه می کند و کاربران را از بازدید و مطالعه محتوا بازمی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *