آذرسیس

ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی
5/5 - (1 امتیاز)

اگر نمی دانید مخاطبان شما به کدام موضوعات علاقه دارند یا به دنبال چه نوع اطلاعاتی هستند، ممکن است وقت خود را با ایجاد صفحاتی که هرگز ترافیکی جذب نمی کنند تلف کنید. برای بهبود این موضوع ابزار هایی جهت پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارد. عبارات کلیدی صفحه شما را رتبه بندی می کنند.

کلمه کلیدی، محتوای صفحه یا پست شما را به بهترین شکل توصیف می کند. هنگامی که افراد کلمه یا عبارت کلیدی مربوطه را در گوگل یا سایر موتورها جستجو می کنند، باید آن صفحه را در وب سایت شما پیدا کنند که این موضوع باعث بیشتر دیده شدن شما توسط مخاطب مورد نظرتان خواهد شد.

این عبارات محتوای صفحه یا پست شما را به بهترین شکل توصیف می کنند. اما یافتن اینکه چه کلمات کلیدی برای صفحات ما مهم هستند، ممکن است چالش برانگیز باشد. خوشبختانه امروزه ابزار های زیادی برای پیش بینی کلمه کلیدی وجود دارد. در ادامه این مقاله آموزشی 3 مورد از بهترین آن ها را بررسی خواهیم کرد.

بهترین ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی

ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی هم به صورت رایگان، هم پولی وجود دارند. برای دستیابی به نتایج بهینه تر، بهتر است از چند ابزار به صورت ترکیبی استفاده کنید.

1- Keyword Tools

Keyword Tools یکی از بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است که می توانید به صورت رایگان هم از آن استفاده کنید. در نسخه رایگان این ابزار جستجوی کلمات کلیدی SEO می‌توانید فهرستی فوق‌العاده طولانی از کلمات را دریافت کنید.

فهرست گسترده ای از کلمات کلیدی ایجاد می کند که عباراتی را قبل و بعد از کلمه کلیدی که جستجو کرده اید اضافه می کند و طیف وسیعی از گزینه ها را در اختیارتان قرار می دهد.

این ابزار برای ایجاد عبارات کلیدی که ممکن است در نظر نگرفته باشید، بسیار عالی است، زیرا کلماتی قبل و بعد از کلمه کلیدی قرار می‌گیرند، و به دامنه موضوع اجازه می‌دهند گسترش یابد.

بهترین ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی

می توانید از لینک Keyword Tools برای جستجو کلمات کلیدی خود در این ابزار استفاده کنید.

اگر برای نسخه Pro ثبت نام کنید بسته به طرحی که انتخاب می کنید بین 69 تا 199 دلار در ماه هزینه خواهد داشت، حتی کلمات کلیدی و داده های بیشتری از جمله حجم جستجو و رقابت دریافت خواهید کرد.

2- Moz Keywrd Explorer

در ابزار Moz Keywrd Explorer ثبت نام برای یک حساب رایگان،می توانید 10 جستجوی رایگان در ماه انجام دهید. در این برنامه همچنین می توانید گزارش های تجزیه و تحلیل SERP را برای هر کلمه کلیدی مشاهده کنید که در جستجوی شما قطعأ بسیار مفید خواهد بود. همچنین به شما اجازه می دهد تا ببینید رتبه بندی هر کلمه کلیدی داده شده چقدر دشوار یا آسان است.

بهترین ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی

برای دسترسی به این ابزار به سایت MOZ مراجعه کنید. می‌توان بر اساس یک کلمه کلیدی، آدرس دامنه، زیر دامنه و یا یک صفحه تحقیقات خاص خود را شروع کنید.

3- kwfinder

این ابزار به شما کمک می کند ترافیک هدفمندی برای سایت خود ایجاد کنید. kwfinder نیز همانند دیگر روش ها هم امکانات رایگان هم امکانات پولی دارد. برای استفاده از این ابزار وارد وب سایت زیر شوید kwfinder سمت راست بالا روی لینک آبی کلیک کنید.

بهترین ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی

ثبت نام خود را انجام دهید و سپس از منوی SEO Tools گزینه KWFinder را انتخاب کنید. این ابزار رابط کاربری آسانی دارد که در انتها هم می توانید از کلمات پیشنهادی خروجی بگیرید.

چنانچه دسترسی شما به دلیل تحریم ها به ابزار های سئو غیر ممکن یا دشوار است، می توانید با خرید سرور مجازی ویندوز آذرسیس به صورت آسان از خدمات این وبسایت استفاده کنید.

نتیجه گیری

تحقیق در مورد کلمات کلیدی از مهم ترین مراحل یک سئو می باشد. همیشه سعی کنید در حد اعتدال از آنها استفاده کنید. زیرا اگر به اندازه کافی استفاده نکنید، رتبه بندی آن عبارت برای شما دشوار خواهد بود. در عین حال اگر از عبارت کلیدی بیش از حد استفاده کنید، صفحه شما هرزنامه و ناخوانا می شود و رتبه بندی را سخت می کند.

در این مقاله سعی بر این بوده سه مورد از ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی را توضیح دهیم. امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید. اگر شما هم ابزار کاربردی دیگری را برای تحقیق کلمات کلیدی می شناسید؟تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا ابزارهای دیگری برای یافتن کلمات کلیدی مناسب وجود دارد؟

برای یافتن کلمات کلیدی ابزار و روش های بسیاری وجود دارد، مثل سیمیلار وب، سمراش، Keyword Planner و …

علت اهمیت وجود کلمات کلیدی برای متون سایت چیست؟

کلمات کلیدی منتخب شما می تواند موجب دیده شدن وب سایت تان شود. به همین دلیل است که وجود کلمات کلیدی مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *