آذرسیس

guest post یا پست مهمان چیست و چه کمکی در سئو به ما می کند؟ - آذرسیس

پست مهمان مقاله ای است، که توسط یک شخص در سایر وب سایت های معتبر و با ارزش بالا نوشته می شود. این نوع وبلاگ نویسی در واقع نوعی بازار یابی برای سایت خودمان است.

از آن جایی که گوگل اهمیت زیادی به لینک های موجود در هر سایتی می دهد، نوشتن پست مهمان و گرفتن بک لینک برای بالا بردن ارزش سایت بسیار مفید است.

گوگل ترجیح می دهد که آن دسته از پست های مهمان را که شامل لینک nofollow یا لینک هایی که ساخته شده توسط کاربر هستند را رتبه بندی کند.

در ادامه مطالب در مورد اینکه پست مهمان چیست؟ و در چگونه نوشته می شود؟ توضیحات بیشتری برای تان آورده شده است. چنانچه شما هم قصد ایجاد پست مهمان دارید تا پایان این آموزش همراه ما باشید.

 

پست مهمان

 

اصول اولیه نوشتن پست مهمان

مانند بسیاری از روش های سئو سایت برای ایجاد پست مهمان نیز اصولی وجود دارد، که بدون رعایت آن موارد زحمات شما به هدر می رود.

پست مهمان هیچ گاه نباید حس تبلیغات را به خواننده منتقل کند، و همانند پست های دیگر شما باید آموزشی و مخاطب پسند باشد.

در قسمت زیر چند مورد از اصول اولیه نوشتن guest post را برای تان آورده ایم، که رعایت آن ها هنگام نوشتن پست بسیار ساده و صریح است.

 • انتخاب محتوا خوب برای پست مهمان بسیار مهم است، زیرا اهمیت محتوا در پست مهمان هم از طرف کاربران و هم موتور های جستجو قابل تشخیص و ارزش گذاری است.
 • اگر محتوا شما مناسب با جستجو کاربر نباشد، و کاربر نخواهد که پست تان را بخواند، ممکن است روی نتایج دیگری کلیک کند و این پرش ها ارزش پست شما را کم کند.
 • ترغیب به اشتراک گذاری در انواع فضا های مجازی از طرف خوانندگان باعث افزایش بازدید کنندگان و در نهایت افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد.
 • پیوند های خروجی در پست مهمان شما باید معتبر و در رابطه با مقاله باشد، حتماً باید مطمئن شوید که انکر تکست ها (Anchor Text) در پیوند ها به صورت صحیح باشد.
 • توجه کنید در سایت هایی که پست مهمان زیادی دارند پست خود را بارگذاری نکنید، زیرا این عمل تقریباً بی فایده است.
 • بهتر است پست های خود را با دعوت به ارسال نظرات و سوالات به پایان برسانید. نظرات کاربران به اعتبار و رتبه شما می افزاید.
 • از ابزار Google Analytics برای پیگیری ترافیکی که پست مهمان برای سایت شما ایجاد کرده است، استفاده کنید این پیگیری دید وسیعی از آنچه که مخاطبان شما د ر انتظارش هستند خواهد داد.
 • اکثریت پست های مهمان بهتر است بین 500 تا 1000 کلمه باشند، در واقع نوشتن یک پست خوب مهم تر از نوشتن یک پست طولانی است.

با پیروی از این نکات بسیار ساده می توانید از مزایای واقعی وبلاگ نویسی و ایجاد پست مهمان در سایت های معتبر بهره ببرید، و از انتشار هرزنامه جلوگیری کنید.

چه کسی می تواند پست مهمان بنویسد؟

هر فردی می تواند guest post بنویسد، ولی تنها تعداد کمی از آن پست ها یک پست مفید برای جذب کاربران و نمونه ای از بازاریابی اصولی وب سایت خواهد بود.

در مواردی حتی ارزش دارد که یک فرد حرفه ای را برای نوشتن guest post در وب سایت ها استخدام کنید. زیرا انجام مداوم این کار وقت گیر، بسیار ضروری است.

تاثیر guest post بر سئو

زمانی وبلاگ نویسی مهمان بر سئو شما تاثیر می گذارد که به صورت اصولی و در سایت هایی با ارزش بالا انجام شود، در این حالت وبلاگ نویسی ابزاری خوب برای ایجاد اعتبار دامنه و ارتقا رتبه شما خواهد بود.

در واقع فقط زمانی که کاربران به وبلاگ شما نظر می دهند، به اشتراک می گذارند، لایک می کنند یا به وبلاگ شما پیوند می دهند، رتبه شما در گوگل ارتقا می یابد.

این بالا بردن رتبه ها بدان معناست که وقتی کسی موضوع مشابه را در گوگل جستجو می کند، احتمال بیشتری وجود دارد که پست شما در ابتدای مطالب دیگر ظاهر شود.

 

پست مهمان

 

چگونه وب سایت های مناسب پست مهمان را پیدا کنیم؟

پس از نوشتن guest post حال زمان آن است که به دنبال سایت مناسب برای انتشار پست مهمان خود بگردید، برای این کار باید چند مرحله را در نظر بگیرید.

 • کلمه کلیدی خود را جستجو کنید

برای یافتن سایت های معتبر مناسب با حوزه خود یکی از روش ها جستجو کلمات کلیدی در موتور جستجو است، در این حالت لیستی از سایت های محبوب را دریافت می کنید.

 • جستجو در بک لینک رقبا

ابزار های سئو مانند SEMRush به شما این امکان را می دهد که بک لینک های منتهی به پست شما را جستجو کرده و همه URL هایی که منتهی به آن می شوند را بیابید.

 • شکاف های محتوایی را پر کنید

حتی سایتی که از سال 1999 هر روز به طور مداوم مقاله منتشر می کند، هم ممکن است شکاف های محتوایی داشته باشد، که ممکن است بتوانید آنها را پر کنید.

در نظر بگیرید که شاید آنها هرگز به یک موضوع خاص اشاره نکرده اند. یا مقاله ای دارند که قدیمی است، و شما بینش جدیدی در این مورد دارید.

تمام شکاف های محتوا را به دقت بررسی کنید، و سعی در تولید محتوا در همان موضوع داشته باشید.

تعداد مناسب بک لینک در هر پست مهمان

همان طور که در اصول نوشتن guest post ذکر شد، کیفیت در این کار مهم تر از تعداد آن است. بنابراین عدد ثابتی برای تعداد بک لینک در پست مهمان وجود ندارد.

اما اگر هنوز هم به دنبال یک عدد هستید باید گفت که یک لینک برای هر 500 کلمه کافیست، یعنی اگر یک محتوای 1000 کلمه ای دارید دو یا سه بک لینک درست شما را به هدف خواهد رساند.

توجه داشته باشید که تعداد زیاد لینک ممکن است باعث هرزنامه خوانده شدن پست مهمان شما شود.

آیا خرید بک لینک درست است؟

در حال جاضر هزاران سایت برای فروش لینک وجود دارد. نحوه کار به این صورت است، که فرد مقاله ای را در سایت مورد نظر خریداری می کند، محتوا را قرار می دهد، با یک لینک به سایت خود پست می شود.

انتظار این ایده این است، که گوگل مقاله را پیدا کرده و لینک آن به سایت مورد نظر را دنبال کند و لینک خریداری شده را به عنوان یک سیگنال معتبر حساب کند.

در واقع این عمل تا سال 2012 یک روش استاندارد محسوب می شد، تا زمانی که گوگل برای شکست شبکه های وبلاگ خصوصی (PBN) به روز رسانی شد.

اما هنوز هم افرادی که سعی می کنند پست های وبلاگ را در شبکه ها بفروشند، وجود دارد. حتی اگر پیوندها بی فایده و معمولاً گران قیمت باشند.

توصیه ما به شما این است، که از سایت های فروش لینک به شدت دوری کنید، زیرا این کار موجب آسیب به رتبه بندی شما و بی اثر بودن بک لینک خواهد بود.

 

داشتن یک سایت با معیار های سئو فرندلی همیشه جزو دغه دغه های وب مستر ها بوده و هست.داشتن یک سایت با راندمان کاری بالا و سرعت عالی برای مخاطبین جذابیت بالایی داشته و وب مستران همیشه دنبال خرید سرور مجازی خوب برای راه اندازی یک زیر ساخت قوی هستند.شما میتوانید با خرید سرور مجازی لینوکس یا سرور اختصاصی آذرسیس از سرعت بی نهایت میزبانی وب بهرمند شوید.

 

نتیجه گیری

در حالت کلی اگر که سرمایه شما سایت و تولید محتوا شماست، لازم است شما نیز مانند تمامی کسب و کار ها باید برای پیشرفت و شناساندن خود به مخاطبان جدید وقت بگذارید.

نوشتن پست مهمان یا همان guest post یک نوع بازاریابی، افزایش ترافیک و در نهایت فروش بیشتر محصولات و خدمات شما خواهد بود.

از اینکه تا پایان این آموزش نیز همراه آذرسیس بودید از شما ممنونیم، لطفاً نظرات خود را با همکاران ما در میان بگذار ید.

آیا روش پست مهمان هنوز کارایی دارد؟

بله، ولی با وجود افزایش وبلاگ نویسان دیده شدن و جذب مخاطب دیگر کار آسانی نیست.

آیا پذیرش پست مهمان در وب سایت مان خوب است؟

بله، پذیرش پست مهمان صفحات شما را خواندنی تر می کند، همچنین داشتن تعامل با سازمان و شرکت های بزرگ فرصت های جدید زیادی به وجود می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *