آذرسیس

آموزش ساخت حرکت فیک دوربین در پریمیر - آذرسیس

در این مقاله نحوه ساخت حرکت فیک دوربین در پریمیر (Fake camera movement in adobe premiere) را بررسی خواهیم کرد. بسیاری از اوقات ویدیوهایی که برداشته می شود به صورت ثابت بر روی پایه دوربین می باشد و هیچ حرکتی ندارد و ساده به نظر می رسد و هیچ گونه هیجانی در ویدیو نیست و خسته کننده به نظر می رسد. برای اینکه جذابیت و حرکتی در یک ویدیو ثابت بتوانید ایجاد کنید، تا آخر مقاله همراه ما باشید.

آموزش ساخت حرکت فیک دوربین در پریمیر

نحوه ساخت حرکت فیک دوربین در پریمیر

اکنون می خواهیم در طول اجرای یک ویدیو ثابت حرکتی ایجاد کنیم که به صورت Zoom in یا Zoom out اتفاق بیفتد. برای این کار در ابتدا ویدیو ثابت خود را از طریق منوی File بخش Import به Time Line نرم افزار پریمیر وارد کنید.

نحوه ساخت حرکت فیک دوربین در پریمیر

اولین کاری که باید انجام دهید این است که ویدیو ایمپورت شده ی خود را در Time Line انتخاب کنید.

نحوه ساخت حرکت فیک دوربین در نرم افزار پریمیر

سپس نشانگر Time Line را در ابتدای ویدیوی خود قرار دهید.

نحوه ساخت حرکت فیک دوربین در نرم افزار پریمیر

 

تنظیمات منو Effect Controls

اکنون از طریق منوی Effect Controls برای قسمت Position و Scale به ترتیب Key Frame بسازید. تمامی حرکتی که می خواهید ایجاد کنید، از طریق همین Key Frame ایجاد می شود.

تنظیمات منو Effect Controls

 

تنظیم بخش Scale

در حالت اول دکمه Key Frame را برای Position و Scale فعال کنید. در حالت اول بعد از فعال کردن Key Frame در ابتدای ویدیو، نشانگر را مقداری جلو ببرید و در نقطه مورد نظر Scale خود را بیشتر کنید و در این حالت Zoom in اتفاق می افتد.

تنظیم بخش Scale

همین کار را می توانید برعکس انجام دهید یعنی Scale مورد نظر را کم کرده تا حالت Zoom out در طول اجرای ویدیو رخ دهد. این کار حالت سادگی ویدیو را از بین می برد. این تکنیک جذاب را بر روی ویدیوهای خود به راحتی می توانید انجام دهید.

تنظیم بخش Scale

 

تنظیم بخش Position

اکنون در حالت دوم علاوه بر اینکه Zoom  بر روی ویدیو رخ می دهد، می خواهیم Position یا مسیر Zoom نیز تغییر کند. تغییر Position را می توانید بر روی سوژه موجود در ویدیو انجام دهید. برای این کار بعد از تنظیم Zoom in یا Zoom out، از طریق بخش Effect Controls جهت Position را با توجه به سوژه خود در جهت X یا Y مورد نظر تغییر دهید. همواره ویدیوی خود را اجرا کرده تا تغییرات را مشاهده کنید.

تنظیم بخش Position

 

تنظیم بخش Rotation

در حالت سوم، علاوه بر اینکه Zoom in یا Zoom out برای ویدیو و Position مسیر حرکت را تنظیم کردید، می توانید از ابزار Rotation هم برای این حرکت استفاده کنید تا یک حرکت جذاب در ویدیو ایجاد شود. برای این کار دکمه Key Frame ابزار Rotation را در ابتدای Time Line فعال کرده و با توجه به قرار دادن نشانگر در قسمتی از ویدیو، مقدار و جهت Rotation یا چرخش را با از منوی Effect Controls تنظیم کنید.

تنظیم بخش Rotation

همچنین برای اینکه این حرکت در طول اجرای ویدیو به نرمی رخ دهد، نقاط انتهایی Key Frame ها را به حالت Ease In تغییر دهید. برای این کار Key Frame مورد نظر را  انتخاب کرده و سپس بر روی نقاط انتخاب شده راست کلیک، از بخش Temporal Interpolation سپس گزینه Ease In را انتخاب کنید.

تنظیم بخش Rotation

تنظیم بخش Rotation

برنامه های ادوبی امروزه نیاز به سیستم قدرمند با پردازش سریع دارند.شما میتوانید با خرید سرور مجازی ویندوز ویدیو های خود را در سریع ترین زمان ممکن از پریمیر خروجی بگیرید.

نتیجه گیری

در این آموزش نحوه ساخت حرکت فیک دوربین بر روی ویدیو در نرم افزار پریمیر را مورد بررسی قرار دادیم. به کمک این تکنیک جذاب گفته شده، در طول اجرای ویدیوها یا تصاویری که ثابت هستند، توانستید به راحتی حرکت ایجاد کنید و از حالت سادگی دربیاورید. سپاس گزاریم که تا آخره این مقالخ مارو همراهی کردید . میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چه افکت‌های دیگری می‌توان برای ایجاد جلوه‌های واقع‌گرایانه در پریمیر استفاده کرد؟

با تجربه بیشتر، می‌توانید با استفاده از افکت‌های دیگری نیز مانند “Motion Blur” و “Camera Shake”، جلوه‌های واقع‌گرایانه‌تری را ایجاد کنید.

آیا می‌توانید افکت “Transform” را برای یک تصویر با استفاده از کیفیت پایین اعمال کنید؟

بله، می‌توانید افکت “Transform” را برای یک تصویر با کیفیت پایین اعمال کنید، اما باید به این نکته توجه داشت که در صورتی که تصویر با کیفیت پایین باشد، جلوه‌های ویژه ایجاد شده نیز به همین دلیل کیفیت پایین خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *