آذرسیس

آموزش 0 تا 100 غیرفعال کردن فایروال در کالی لینوکس - آذرسیس
5/5 - (1 امتیاز)

تصور کنید در حالی که انتقال اطلاعات کاملاً مجاز است، ترافیک وب سایت ناخواسته توسط فایروال مسدود می‌شود! هدف فایروال ایجاد یک مانع امنیتی بین شبکه های خصوصی، اینترنت و مهمترین مؤلفه در شبکه برای جلوگیری از این اتفاق است.

جاسوسان اینترنتی می توانند اطلاعات ما را به دست آورند، اما وظیفه فایروال، محافظت از کامپیوترهای ما در برابر آن‌ها است، به عنوان مثال این موارد شامل سطوح متعددی برای جلوگیری از نصب ویروس ها و نرم افزارهای مخرب است.

سیستم عامل لینوکس با دقت طراحی شده است تا امنیت بهینه را ارائه دهد و برخلاف ویندوز، سیستم عامل لینوکس از نظر پیکربندی هیچ پورت بازی ندارد، به این معنی که هیچ دستگاه یا برنامه خارجی نمی‌تواند بدون باز کردن پورت‌ها به دستگاه شما دسترسی پیدا کند.

علاوه بر این لینوکس سیستم عاملی است که نفوذ ویروس ها و جاسوس افزارهای طراحی شده برای آن بسیار نادر هستند، با وجود این هنوز هم نقص های امنیتی شدیدی وجود دارد که ممکن است اطلاعات سیستم لینوکس شما را فاش کند.

در حالی که اکثر کاربران لینوکس بر این باورند که به امنیت بیشتری نیاز ندارند، در صورت انجام حمله بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند، در نتیجه منطقی است که بر روی یک فایروال لینوکس قابل اطمینان سرمایه گذاری کنید تا محافظت لازم را برای شما فراهم کند.

با این حال مواردی وجود دارد که شما ممکن است مجبور شوید فایروال خود را غیرفعال کنید، پس به همین دلیل امروز یاد خواهیم گرفت که چگونه فایروال را غیرفعال کنیم.

آموزش تصویری غیر فعال کردن فایروال در کالی لینوکس

ابتدا فایروال کالی لینوکس را راه اندازی می کنیم، برای این کار می‌توانیم از دستور ساخت Firewall در کالی لینوکس استفاده کنیم، زیرا به صورت پیش فرض نصب نشده است.

UFW یک نرم افزار ساده برای مدیریت فایروال لینوکس است که به دنبال ایجاد یک رابط کاربر پسند است، این پیش‌فرض در اوبونتو و برای Debian ،CentOS و سایر توزیع‌های لینوکس نیز در دسترس می باشد.

$ sudo apt install ufw


نحوه غیر فعال کردن کردن فایروال در کالی لینوکس - آذرسیس

اکنون فایروال کالی لینوکس با موفقیت سازماندهی شد و می توانیم از دستور Status برای تأیید وضعیت آن استفاده کنیم، دستورالعمل زیر را در ترمینال کالی لینوکس برای بررسی وضعیت اولیه فایروال UFW اجرا کنید.

$ Sudo ufw status

نحوه غیر فعال کردن کردن فایروال در کالی لینوکس - آذرسیس

در حال حاضر وضعیت “فعال” است و از آن جایی که هدف از این آموزش غیرفعال کردن فایروال است، می توانید از دستور Disable برای خاموش کردن آن استفاده کنید، برای غیرفعال کردن فایروال، دستور زیر را در ترمینال کالی لینوکس اجرا کنید:

$ sudo ufw disable

How-To-Turn-Off-Firewall-On-Kali-Linux

همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است “فایروال در هنگام راه اندازی سیستم متوقف و غیرفعال شد”، ما دوباره می توانیم از دستور Status برای بررسی وضعیت آن استفاده کنیم.

فایروال سیستم کالی لینوکس اکنون غیرفعال شده است، با این حال ما باید آن را دوباره بررسی کنیم، با استفاده از دستور زیر می‌توانیم وضعیت فعلی فایروال خود بررسی کنیم:

$ Sudo ufw status

How-To-Turn-Off-Firewall-On-Kali-Linux

در حال حاضر وضعیت “غیر فعال” است، اما در بیشتر موارد کاربر تنها زمانی فایروال را غیرفعال می‌کند که می‌خواهد یک عملیات ضروری را انجام دهد و فایروال آن را مسدود می‌کند.

با این حال هنگامی که کاربر کار را انجام داد، اکیدا توصیه می شود که فایروال دوباره فعال شود، اگر فایروال شما قبلاً غیرفعال شده است، می توانید با اجرای دستور زیر دوباره آن را فعال کنید.

$ sudo ufw enable

How-To-Turn-Off-Firewall-On-Kali-Linux

سخن آخر

همان طور که در این آموزش با نحوه استفاده از فایروال ها، اهمیت آن‌ در سیستم کامپیوتری و دلایل غیر فعال کردن فایروال در کالی لینوکس آشنا شدیم.

با این حال مواقعی که باید فایروال سیستم را برای انجام برخی وظایف ضروری غیرفعال کنیم، بسته به شرایط خاص خود می توانید فایروال را در سیستم کالی لینوکس از روشی که در بالا توضیح داده شد غیرفعال کنید.

همچنین توصیه می شود پس از اتمام فرآیندی که به دنبال غیرفعال کردن آن بودید، فایروال را فعال کنید تا بتواند به راحتی از رایانه شما در برابر هر گونه نرم افزار مخرب و هکر محافظت کند، امیدواریم این راهنما برای فعال و غیرفعال کردن فایروال در کالی لینوکس مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *