آذرسیس

آموزش اتصال به دستگاه ریموت به وسیله remmina
5/5 - (1 امتیاز)

همانطور که می دانید، ما از ریموت دسکتاپ ها برای دسترسی به محیطی که روی رایانه دیگری قرار دارد، استفاده می کنیم. به عنوان مثال، سیستم آزمایش pull request (PR) در مخزن های آزمایش ManageIQ/Integration، یک پورت اتصال محاسبات شبکه مجازی (VNC) را نمایش می دهد تا بتوانیم PR های خود را از راه دور در همان لحظه آزمایش، مشاهده کنیم. همچنین، این دسکتاپ ها مشتریان را در حل مشکلات رایانه خود کمک می کند. یعنی، با اجازه مشتری می توانیم یک اتصال VNC، اتصال SFTP و SSH برقرار کنیم تا از راه دور بر رایانه طرف مقابل نظارت داشته باشیم و یا بصورت تعاملی به رایانه دیگر برای عیب یابی یا تعمیر مشکل دسترسی پیدا کنیم.

این اتصالات با نرم افزارهای ریموت دسکتاپ امکان پذیر است که در میان آنها ما remmina را مورد بررسی قرار خواهیم داد، زیرا رابط کاربری ساده و کم کار آن بسیار محبوب است. البته در مقالات پیشین خود درباره این نرم افزار توضیح دادیم و اکنون به طریقه اتصال و استفاده آن در سرور خواهیم پرداخت.

بررسی نحوه اتصال نرم افزار remmina

remmina انواع مختلفی از اتصالات را ارائه می دهد. این اتصالات عبارتند از: اتصال VNC ،SFTP و یا SSH که برای اتصال به ماشین های لینوکس استفاده می شوند و ما در این قسمت به این موارد اشاره خواهیم کرد.

نحوه اتصال remmina با SFTP

حال ما با انتخاب پروفایل اتصال و انجام تنظیمات این قسمت شروع می کنیم. سپس، در قسمت پروتکل منوی زیر گزینه SFTP- secure file transfer را انتخاب می کنیم و یک مسیر راه اندازی تنظیم می کنیم. سپس، جزئیات احراز هویت ssh را مشخص می کنیم و در آخر گزینه connect را می زنیم.

 

نحوه اتصال remmina با SFTP

پس از زدن دکمه اتصال باید رمز عبور خود را وارد کنیم.

 

بررسی نحوه اتصال نرم افزار remmina

همانطور که در تصویر رابط مشاهده می کنید، اتصال SFTP با موفقیت صورت گرفته است. حالا می توانیم با خیال راحت فایل ها را میان سیستم های خود انتقال دهیم.

نحوه اتصال remmina با SSH 

در این بخش، قسمت پروفایل اتصال را دوباره باز کرده و تنظیمات مربوطه را به صورت زیر انجام می دهیم. در قسمت پروتکل SSH- secure shell را انتخاب می کنیم و به طور اختیاری برنامه راه اندازی و جزئیات احراز هویت را آغاز می کنیم و مثل گزینه قبلی در آخر connect را زده و رمز عبور خود را وارد می کنیم.

آموزش اتصال به دستگاه ریموت به وسیله remmina

اگر تصویر رابط زیر مشاهده شد، نشان دهنده این است که اتصال با موفقیت انجام یافته است. حالا می توانیم ماشین ریموت را با SSH کنترل کنیم.

 

نحوه اتصال remmina با SSH 

نحوه اتصال remmina با VNC 

تمام تنظیمات قبل را در این بخش نیز اعمال می کنیم. یعنی در بخش پروتکل VNC- virtual network computing را انتخاب می کنیم و سپس تنظیمات پایه و پیشرفته را برای اتصال انجام داده و گزینه connect را می زنیم. سپس، رمز عبور خود را وارد می کنیم.

 

 

نحوه اتصال remmina با VNC 

تصویر زیر نشان می دهد ما با موفقیت اتصال خود را انجام داده ایم و به ریموت ماشین متصل شده ایم.

 

نحوه اتصال remmina با VNC 

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است رمز عبور کاربر را باید از رابط ورود دسکتاپ وارد کنیم.

آموزش اتصال به دستگاه ریموت به وسیله remmina

به همین راحتی! در ضمن برای دسترسی به سایت remmina می توانید از لینک خود سایت وارد شوید.

حالا که با ابزار کاربردی کنترل از راه دور remmina آشنا شدید. می دانید که تا چه حد برای شما مفید واقع خواهد شد و باعث می شود حتی از راه دور بر سیستم ها کنترل داشته باشید ولی برای استفاده از این ابزار باید سرور مناسبی برای خود انتخاب کنید، شما می توانید سرور مناسب خود را از سایت آذرسیس خریداری نمایید. آذرسیس انواع سرور مجازی لینوکس و سرور مجازی ویندوز را با هزینه های مقرون به صرفه در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

نتیجه گیری

هنگامی که از نرم افزار دسکتاپ از راه دور استفاده می کنیم، تمام عملیاتی که انجام می دهیم روی دسکتاپ ریموت انجام می شود و از منابع آن استفاده می کند. remmina راهی برای تعامل با این دسکتاپ است. ما در این مقاله این نرم افزار کاربردی را مورد بررسی قرار دادیم و نحوه اتصال به وسیله آن را با تصاویر نشان دادیم. اگر در نظر دارید بیشتر با remmina آشنا شوید می توانید مقاله های بیشتری را در این زمینه مطالعه کنید. از همراهی شما متشکریم. 

سوالات متداول:

آیا استفاده از نرم افزار Remmina رایگان است؟

بله رمینا یک نرم افزار رایگان و متن باز است که تحت مجوز GNU GPL منتشر شده است.

آیا برنامه جایگزینی برای Remmina وجود دارد؟

دیگر جایگزین های لینوکس برای رمینا می توانند Parsec، NoMachine، X2Go باشند. البته ممکن است شبیه سازهای ترمینال یا کلاینت های SSH نیز جایگزین خوبی به حساب آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *