آذرسیس

5 روش ساده برای بستن نظرات اسپم در وردپرس - آذرسیس

امروزه در این حجم از تولید محتوا ارسال نظرات اسپم و آزار دهنده از طرف مردم و یا ربات مخصوص اسپم برای تمام کاربران در انواع فضا های مجازی، در کل دنیا به یک مشکل بزرگ به حساب می آید.

در واقع از زمانی که گزینه ارسال نظر از سوی کابر دنبال کننده را فعال می کنید، قابلیت دریافت نظرات اسپم برای شما نیز فعال می شود، و همواره باید با اقداماتی سعی در جلوگیری و حذف آن ها باشید.

هر چند که نظرات اسپم یک واقعیت زندگی در عصر اینترنت است، اما با ازدیاد این موضوع در برخی از پلتفرم های آنلاین برای جلوگیری اقداماتی انجام گرفته است، که ورد پرس نیز جزو آن ها می باشد.

در مقاله زیر قصد بر آموزش نحوه بستن نظرات اسپم در وردپرس برای شما را داریم، از شما کاربران عزیز می خواهیم تا پایان آموزش با ما همراه باشید.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

دلایل ضروری حذف نظرات اسپم در وردپرس

 • ازدیاد نظرات اسپم باعث می شود سایت شما در نگاه اول غیر حرفه ای به نظر بیاید.
 • گفتگو برای کاربران واقعی را سخت تر می کند.
 • بسیاری از این نظرات حاوی لینک های مخربی هستند، که ممکن است کاربران شما را در ارائه اطلاعات شخصی خود فریب دهد.
 • ممکن است موتور های جستجو سایت شما را به عنوان سایت نا امن شناسایی کنند.
 • ایجاد تبلیغات خسته کننده برای کاربران

ساده ترین روش های بستن ارسال نظرات اسپم در وردپرس

امروزه بسیاری از نظرات اسپم مستقیم از طریق ربات ها به صورت کاملاً خودکار نوشته می شود، ولی ارسال آن ها چه از سمت کاربر واقعی چه ربات مخصوص باید به نحوی مسدود شود.

خوشبختانه با دانستن و به کار بردن چند تکنیک ساده نظرات اسپم قابل جلوگیری هستند، بنابراین در این آموزش شما را با ساده ترین روش های بستن ارسال نظرات اسپم در وردپرس آشنا خواهیم کرد.

راه حل های هوشمندانه زیر را بررسی کرده و مواردی را که با هدف شما یکسان هستند را برای پیاده سازی در محتوا خود انتخاب کنید.

 • تعداد لینک در هر پست را کاهش دهید

همان طور که در مطالب بالا نیز اشاره شد بیشتر نظرات اسپم موجود حاوی لینک می باشند، و از این طریق می توانند مخاطب شما را برای اهداف مختلف جذب کنند.

از راه های مبارزه ایجاد محدودیت در تعداد لینک مجاز در هر پست است. اگرچه با این روش بازدید کنندگان خودتان نیز محدود می شوند، اما کاهش سرعت ارسال اسپم مطمئناً ارزش این را خواهد داشت.

برای انجام این مرحله از داشبورد WordPress به قسمت Discussion در تنظیمات بروید و تعداد لینک دلخواه خود را از Comment Moderation برای پست ها محدود کنید.

توجه کنید که اگر می خواهید هیچ لینکی در پست شما نشان داده نشود، می توانید این عدد را به صفر برسانید.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

 • لیست کلمات ممنوعه ایجاد کنید

در اکثر متون نظرات اسپم در وردپرس کلمات به خصوصی وجود دارد، که تشخیص آن ها را بسیار آسان تر می کند. یکی از بهترین روش های بستن ارسال نظرات تهیه لیست کلمات ممنوعه است.

این کار باعث جلوگیری از نشان دادن متن های حاوی آن کلمه ها در وب سایت شما می شود، و در نتیجه شما به همین سادگی از ارسال نظرات اسپم جلوگیری کرده اید.

در این مرحله ابتدا به قسمت Discussion در تنظیمات داشبورد WordPress بروید و در Comment Blacklist لیست کلمات خود را تکمیل کنید.

در این صورت اگر نظری حاوی این کلمات باشد مستقیماً به سطل زباله منتقل می شود، اما باید در انتخاب لیست کلمات نهایت دقت خود را به کار ببرید.

GitHub ابزاری برای پیشنهاد بهترین کلمه کلیدی ممنوعه در تکمیل لیست تان خواهد بود.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

 • محدود کردن ارسال نظر به کاربران ثبت نام شده

اگر این مرحله از ایجاد محدودیت را انجام بدهید در واقع اضافه کردن هرگونه نظر به سایت خود را برای اسپمر ها و کاربران، چالش برانگیز تر می کنید.

در واقع یک مانع اضافی بین ورود هرزنامه‌ ها و بخش نظرات در سایت ایجاد می‌کند. به علاوه یک مزیت جانبی به شمار می آید و بازدید کنندگان را تشویق می کند، تا یک حساب کاربری عضویت داشته باشند.

قسمت Discussion در WordPress را باز کنید و در تنظیمات نظرات موارد نشان داده شده در عکس زیر را فعال کرده و ذخیره نمایید.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

 • ایجاد سیستم تعدیل نظرات

تعدیل نظرات اسپم در وردپرس برای زمانی است، که می خواهید بعضی یا همه نظرات توسط یک شخص خاص را قبل از اینکه اجازه نمایش در سایت شما داشته باشند، تایید شوند.

فعال کردن این مزیت در وردپرس بسیار آسان است، به تنظیمات Discussion بروید و Before A Comment Apears را بررسی کنید.

با فعال سازی هر نظری که در سایت شما گذاشته شود تا زمانی که تایید نشده، در انتظار می ماند. سپس می توانید هر یک را بررسی کنید و تصمیم بگیرید.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

 • استفاده از افزونه ضد اسپم

از دیگر روش های بستن نظرات اسپم در وردپرس استفاده از افزونه ضد اسپم است. که در این مرحله به طور کامل و با روش آسان برای شما بازگو خواهیم کرد.

ابزار هایی وجود دارد که می توانند، روشی قدرتمند برای بستن نظرات اسپم در وردپرس نظرات ارائه دهند. همچنین می توانند نظرات خوب را از بد برای شما مرتب کنند.

این افزونه ها برای حذف نظرات اسپم در وردپرس به یک پایگاه داده که دائماً به روز می شود متصل اند، بنابراین در تشخیص اینکه کدام نظرات مشکل دارند و فیلتر آن ها بسیار ماهر است.

حذف نظرات اسپم در وردپرس

بسیاری از نصب‌ های وردپرس با Akismet همراه هستند، برای مثال Antispam Bee افزونه ای است که به خوبی بررسی شده و دارای تنظیمات و ویژگی شخصی سازی زیادی دارد.

 • انتقال به سیستم نظرات جدید مثل Like Disqus

این روش در همه سایت ها کارایی ندارد، اما برخی از سیستم‌ های شخص ثالث مانند Like Disqus می‌توانند به حذف نظرات اسپم در وردپرس به شما کمک کنند.

Disqus در واقع همان ابزاری است که ما در Themeisle استفاده می کنیم. گزینه دیگر استفاده از نظرات فضا مجازی فیس بوک در سایت خود است.

بیشتر کسانی که دنبال آپتایم خوب هستند اقدام به خرید سرور مجازی میکنند.اگر وب مستر یا فعال بازار های مالی هستید می توانید با خرید سرور مجازی ویندوز یا سرور مجازی لینوکس از آذرسیس از سرعت بی نهایت میزبانی وب لذت ببرید

نتیجه گیری

حذف نظرات اسپم در وردپرس از شلوغ بودن و  غیر حرفه ای جلوه دادن سایت شما جلوگیری می کند همچنین بازدید کنندگان واقعی را از طریق موتور های جستجو به سایت تان وارد می کند.

اگر در انجام هر کدام از مراحل آموزش بستن نظرات اسپم در وردپرس برای شما سوالی پیش آمد، می توانید از قسمت ارسال نظرات با کارشناسان آذرسیس در ارتباط باشید.

آیا خود وردپرس امکان بستن نظرات اسپم را دارد؟

بله، حذف نظرات اسپم در وردپرس تنها از طریق اضافه کردن افزونه صفر هرزنامه ممکن است.

آیا نطرات اسپم در وردپرس می تواند باعث ویروس شود؟

یک لینک نا خواسته در نظرات اسپم ممکن است، سیستم شما را ویروسی کند. بنابراین بهترین گزینه حذف نظرات اسپم در وردپرس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *