آذرسیس

5 آپدیت هسته گوگل [2022] و تاثیر آن روی سئو سایت - آذرسیس
5/5 - (1 امتیاز)

در آموزش امروز 5 آپدیت هسته گوگل را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مدیران وبسایت و یا افراد سئو کار مطمئنا اهمیت بررسی بروز رسانی های انجام شده توسط گوگل و تاثیر آنها بر روی سئو وبسایت را به خوبی می دانند. 

دانستن این آپدیت ها می تواند به کاربران فعال در این حوضه به عنوان یک سئوکار برای بهبود رتبه وبسایتی که بر عهده گرفته اند، کمک کننده باشد. با مطالعه این آموزش از روند رشد الگوریتم های مهم گوگل باخبر خواهید شد که با اعمال و به کار گیری از آنها می توانید در جهت پیشرفت سئو وبسایت خود گامی مهمی بردارید. 

امروزه گوگل چندین بروز رسانی جدید را ارائه می دهد که دانستن همه آنها ممکن است کار آسانی به شمار نرود. اما در این میان بعضی از آنها به قدری کوچک هستند که نمی توانند تاثیر چندانی بر روی سئو سایت های موجود داشته باشند. 

بررسی 5 آپدیت هسته گوگل و تاثیر آن بر روی سئو 

در ادامه این آموزش فهرستی از 5 آپدیت هسته گوگل را ارائه دادیم که جزئیات آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. جهت آشنایی بیشتر با این آپدیت ها و عملکرد آنها، با ما همراه باشید! 

5 آپدیت هسته گوگل

بروز رسانی اول: December 2022 link spam update

یکی از آپدیت هسته گوگل که در 14 دسامبر 2022 توسط google ارائه شد link spam update است که مدت زمان آن، 29 روز طول کشید. این آپدیت به عنوان یکی از مهم ترین بروز رسانی های انجام شده شناخته می شود که در آن از تکنیکی با عنوان SpamBrain استفاده شده است. 

 این تکنیک بر روی حذف محتوای Spam که وبسایت های موجود ارائه داده بودند، تاکید کرده است. وبسایت هایی که در این بازه زمانی دچار افت رتبه شده اند مسلما باید به محتوای Spam و هرزنامه، دقت بسیاری داشته باشند. 

گوگل با استفاده از این بروز رسانی تواسته است وبسایت های را که محتوای Spam تولید کرده اند را از لیست خود و رتبه بندی خارج کند. 

5 آپدیت هسته گوگل

بروز رسانی دوم: December 2022 helpful content update 

بروز رسانی دوم در 5 دسامبر 2022 برای موتور های جستجو گر تعریف شده است که مدت زمان این بروز رسانی، 38 روز حساب شده است. اگر بخواهیم هدف کلی این آپدیت هسته گوگل را بیان کنیم، مطمئن شدن از کسب رتبه بهتر در قسمت Serp یا همان نتایج گوگل توسط وبسایت هایی که محتوای مفید و کاربردی برای کاربران منتشر کرده اند، است. 

در حقیقت تمرکز این آپدیت هسته گوگل بر روی توضیح نحوه عملکرد سیستم و وظایفی که کاربران برای ارزیابی و بهبود محتوای خود انجام می دهند، می باشد.Google Search’s helpful content system، می تواند سیگنالی را برای سیستم‌های رتبه‌بندی خودکار ایجاد کند تا بتواند کمکی برای آنها در راستای یافتن و قرار دادن وبسایت هایی با محتوای مفید در قسمت ابتدایی لیست نتایج، باشد.  

بروز رسانی سوم: March 2022 product reviews update

این بروز رسانی در 23 مارس سال 2022 توسط گوگل به منظور رتبه بندی بررسی‌های محصول، ارائه شده است. با استفاده از این آپدیت هسته گوگل، موتور های جستجو گر توانایی شناسایی بررسی محصولات باکیفیت را پیدا کرده اند. مدت زمان reviews up2date، حدودا 14 روز طول کشیده است. 

بروز رسانی چهارم: September 2022 google core update

Core update، یکی از بزرگترین بروز رسانی های موجود است که در 12 سپتامبر 2022 ارائه شد. مدت زمان این بروز رسانی، 14 روز طول کشید. آخرین باری که این بروز رسانی اتفاق افتاده بود، در سال 2019 بود که مدیران وبسایت با در نظر گرفتن آن توانسته اند رتبه خود را بهبود ببخشند. این آپدیت هسته گوگل در ادامه همان است که اهمیت آن را برای موتور های جستجو گر نشان می دهد. 

بروز رسانی پنجم: July 2021 link spam update 

این آپدیت هسته گوگل در 26 جولای سال 2021 برای موتور های جستجو گر ارائه شد که این فرآیند، 29 روز به طول انجامید. هدف از آپدیت link spam، جلوگیری از لینک سازی اسپم توسط وب سایت های موجود بود. 

مسلما وبسایت های که Spam score بالایی دارند، بعد از ارائه این بروز رسانی با مشکلاتی رو به رو شده اند. 

آذرسیس، ارائه دهنده با کیفیت ترین و قیمت مناسب ترین سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی لینوکس می باشد که از لوکیشن های مختلف نیز ارائه می شوند. جهت خرید، به وبسایت آذرسیس مراجعه کنید. 

5 آپدیت اخیر گوگل

سخن آخر 

در این آموزش، 5 آپدیت اخیر گوگل را مورد بررسی قرار دادیم. علاوه بر بررسی ویژگی ها، تاثیر آنها بر روی سئو وبسایت را نیز مورد بحث قرار دادیم. اگر شما نیز به عنوان یک سئو کار یا فردی که در این زمینه فعالیت دارید، خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم. چرا که فهمیدن آپدیت های ارائه شده برای الگوریتم ها می تواند در جهت بهینه سازی وبسایت کمک کننده باشد. ممنون که همراه ما بودید. در صورت داشتن سوال، از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید. همچنین، با ارسال تیکت نیز می توانید سوالات خود را با کارشناسان فروش ما در میان بگزارید. 

آیا امکان بروز رسانی خودکار برای گوگل فعال می باشد؟

بله، گوگل به طور خودکار آپدیت می شود و اگر بروز رسانی جدید وجود داشته باشد، به هنگام خارج شدن از مرورگر مورد نظر و ورود دوباره، اعمال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *