آذرسیس

20 ابزار بهره وری برتر در مدیریت پروژه (2023)
5/5 - (3 امتیاز)

وجود ترمینال یکی از جنبه های مهم دسکتاپ ویندوز به شمار می رود، هر فرآیند توسعه ای که می خواهید را می توانید با یک ابزار بهره وری مدیریت پروژه شروع کنید.

حفظ سطح بالای بهره وری می تواند کار دشواری برای کاربران به شمار آید ولی خوشبختانه برنامه های کاربردی زیادی برای بالا بردن سطح بهره وری وجود دارند که به شما کمک می کنند تا تمرکز زیادی بر روی فعالیت های خود داشته باشید.

برنامه هایی که قصد داریم در این مقاله معرفی کنیم، می توانند ابزار های بسیار مفیدی برای بالا بردن بهره وری، مدیریت پروژه های شما و هماهنگی بین اعضا یک تیم حرفه ای باشند.

زیرا با استفاده از این ابزار ها می توانید در هر کجا که هستید با افراد هم تیمی خود در ارتباط بوده و اطلاعات به روز شده مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهید.

اگر به دنبال این نرم افزار های کاربردی هستید و می خواهید یک پروژه پیچیده ای را شروع کنید توصیه می کنیم برای جلوگیری از سردرگمی های احتمالی تا آخر این آموزش با ما همراه باشید.

معرفی 20 ابزار برتر بهره وری مدیریت پروژه در سال 2023

پس از آشنا شدن با این ابزار ها می توانید تمرکز زیادی بر روی پروژه های خود داشته باشید و بازدهی کار خود را چند برابر کنید، پس بی معطلی شروع کنیم!

1- ابزار مدیریت پروژه Litmus

یک ابزار قدرتمند است که مدیریت ایمیل را ساده، آسان و سریع تر می کند، این ابزار ساده ترین روشی است که می توان برای فعالیت گروهی تیم ها پیشنهاد داد.

چرا که به کمک ابزار Litmus می توان یک ایمیل مشترک را به افراد گروه ارسال کرد که این ایمیل قابلیت باز شدن در برنامه ها و دستگاه های مختلف را دارد.

از ویژگی های دیگر این ابزار قدرتمند  می توان به ساخت برنامه های Conversion -Oriented و جمع آوری داده ها برای بهبود عملکرد بازاریابی آن ها اشاره کرد.

نکته قابل توجه این است که Litmus بدون در نظر گرفتن تعداد افراد تیم، ابزار هایی را برای بهبود فعالیت کمپین ها، بخش بندی مخاطبین، همچنین افزایش کیفیت مکالمات افراد هم تیمی و در نتیجه دریافت بهترین نتایج و همکاری را ارائه خواهد داد.

دقت کنید که بلافاصله بعد از دریافت ایمیل شما در صندوق ورودی، اطلاعات دقیقی را برای استفاده حداکثری از هر کمپین مشاهده خواهید کرد.

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

2- مدیریت پروژه Freedom 

این ابزار مدیریت پروژه با کاهش زمان انتظار شما، در هنگام لود شدن سایت و استفاده از صفحه نمایش تلفن همراه، از اتلاف زمان زیاد جلوگیری می کند.

از این ابزار می توانید در Mac ،Windows ،Android ،iOS یا Chrome استفاده کنید و اگر قصد دارید تغییراتی را در آن ها به وجود بیاورید، این تغییرات در همه دستگاه های شما اعمال می شوند.

از Freedom می توانید برای مسدود کردن وب سایت های مورد نظرتان و ایجاد لیست هایی برای فعالسازی خودکار وب سایت های مسدود شده، استفاده کنید.

همچنین می توانید با مسدود کردن وب سایت هایی که باعث حواس پرتی شما می شوند، امکان تمرکز بر روی وب سایت های اصلی برای شما فراهم خواهد شد.

از ویژگی های دیگر این ابزار محبوب، محدود کردن اپلیکیشن ها و بازی های اعتیاد آور و وقت گیر می باشد که با کمک Freedom می توانید به هنگام تمرکز، در زمان انجام فعالیت و یا زمانی که استراحت می کنید، اینترنت را با یک کلیک مسدود کنید.

20 ابزار بهره وری در سال 2023

3- مدیریت پروژه Evernote

Evernote امکان ذخیره سازی داده های مختلف را در هر زمان و مکانی برای شما فراهم خواهد کرد، این برنامه با تنظیم اعلان های یادآور، سازمان دهی فایل ها و با پیگیری فعالیت های انجام شده در افزایش میزان بهره وری به شما کمک می کند.

این ابزار می تواند با گزینه های اطلاع رسانی و سازمان دهی خود، این اطمینان را برای شما به وجود آورد که هرگز فعالیت های خود را از دست نخواهید داد و یا در دسترس بودن اطلاعات در نتیجه ذخیره یادداشت ها، فایل ها و اسنادی است که به هنگام اجرای برنامه ها ذخیره شده اند.

علاوه بر موارد ذکر شده، شما می توانید عکس، موسیقی، اسکن، فایل های PDF و اسناد را به یادداشت های خود برای افزایش میزان بهره وری اضافه کنید.

از ویژگی های دیگر این ابزار می توان به قابلیت ضبط صدا و داشتن ابزار جستجو قوی اشاره کرد.

20 ابزار بهره وری در سال 2023

4- مدیریت پروژه Trello

Trello یک ابزار رایگان و محبوب برای مدیریت پروژه است که به صورت نسخه مدرن از برد Kanban ارائه می شود، شما می توانید این ابزار را به روش خود شخصی سازی کنید.

Trello برای استفاده شخصی یا مدیریت پروژه به روش Kanban، یک پیشنهاد عالی برای کاربران است، از این ابزار زمانی می توانید کمک بگیرید که فعالیت های زیادی برای انجام دارید و می خواهید بر گردش کار خود نظارت کنید.

همچنین در فعالیت های گروهی نیز برای داشتن یک دید کلی از پیشرفت افراد تیم و پیگیری عملکردشان برای افزایش بهره وری، بکار گیری این ابزار توصیه می شود.

برخی از ویژگی های دیگر ابزار Trello به صورت زیر است:

 • قابلیت همگام سازی با تمام دستگاه های قابل دسترسی کاربران
 •  امکان دسترسی عمومی و خصوصی به تابلو ها
 • سهولت فرآیند بارگذاری در دستگاه های محلی، Google Drive ،Dropbox و Box.
 • امکان آرشیو Card Records
 • سهولت فرآیند Labeling ،tags و پیگیری نظرات
 •  قابلیت اطلاع رسانی اعلان از طریق ایمیل

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

5- مدیریت پروژه Notion

اگر به دنبال ابزاری هستید که بتواند هر آنچه را که برای افزایش کیفیت بهره وری یک پروژه نیاز دارید را فراهم کند، Notion می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

این ابزار مدیریت پروژه مواردی را که در یک فضا کار حرفه ای به آن نیاز دارید، مانند فهرست کار ها، تقویم، یادداشت ها و اسناد را برای شما ارائه خواهد داد.

شما می توانید به صورت رایگان از Notion استفاده کرده و هم تیمی های خود را به فضا کاری اضافه کنید، توجه داشته باشید که Notion یک ابزار قابل تنظیم و انعطاف پذیر می باشد.

ویژگی های دیگر این ابزار عبارتند از:

 • داشتن Task management
 • قابلیت سازمان دهی یادداشت ها و ایجاد اسناد برای نوشتن محتوا
 • پیگیری وظایف افراد هم تیمی و برنامه ریزی برای فعالیت های خود

6- مدیریت پروژه Slack

Slack یک ابزار مدیریت پروژه و پلتفرم ارتباطی است که بر روی دسکتاپ یا موبایل نصب  و امکان مدیریت ارتباطات و فعالیت های تیمی را فراهم می کند.

کاربران با Slack می توانند پیام های مستقیمی را ارسال کرده، کانال هایی برای موضوعات مختلف مثل کانال های مربوط به کسب و کار، پروژه و بخش های خصوصی ایجاد کنند و با هم تیمی های خود در ارتباط باشند، نکته مهم در این است که همه پیام های کاربران در این پلتفرم ذخیره شده و با کلمات کلیدی قابل جستجو هستند.

Slack یک پلتفرم همه کاره است که از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند و برای اهداف مختلفی مانند مدیریت یک پروژه، پشتیبانی مشتری، همگام سازی ارتباطات افراد هم تیمی و در نهایت بالا بردن راندمان و بهره وری یک پروژه مورد استفاده قرار می گیرد.

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

7- مدیریت پروژه Shift

Shift یک برنامه مناسب دسکتاپ است که برای سازماندهی ایمیل، افزایش میزان بهره وری و نظارت بر فعالیت کاربران می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین این برنامه یک راه منطقی و جذاب برای سازماندهی بهتر فعالیت های روزمره نیز  شناخته می شود، ابزار Shift قابلیت پشتیبانی از تمام ارائه دهندگان ایمیل مثل Outlook ،Gmail و Yahoo را دارد و کاربران می توانند تنها با چند کلیک بین حساب های مختلف جا به جا شوند.

از میان ویژگی های دیگر این پلتفرم می توان به اضافه کردن Shift به برنامه های مورد علاقه خود برای تکمیل فضای کاری اشاره کرد، Shift می تواند هر آنچه که کاربر به آن نیاز دارد مثل WhatsApp، Slack و Messenger را ارائه دهد و پس از مرور فهرست برنامه ها، بین آن ها جا به جا شود.

چند ویژگی دیگر این ابزار به صورت زیر است:

 • قابلیت دسترس به برنامه هایی چون Boomerang ،LastPass و تعدادی از افزونه های Chrome
 • قابلیت جستجو در تمام حساب های Mail ،Calendar و Drive
 • توانایی مدیریت چندین حساب ایمیل

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

8- مدیریت پروژه Zoom

یکی از 100 محصول برتر در حال رشد است که به تیم ها اجازه می دهد تا از طریق برگزاری جلسات و تماس های کنفرانس، با افراد هم تیمی خود تعامل داشته باشند.

همچنین کاربران می توانند با وصل کردن حساب کاربری Zoom خود به تقویم Google، در صورت فراموشی ناگهانی هیچ قرارداد کاری را از دست ندهند.

Zoom یک ابزار ویدیو کنفرانس است که توانایی برقراری تماس های صوتی و تصویری با کیفیت بالا را دارد و علاوه بر این، ویژگی های زیادی مانند: اشتراک گذاری فایل و صفحه نمایش را برای استفاده آسان کاربران ارائه می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های برتر Zoom که باعث محبوبیت این ابزار بین کاربران شده است و می تواند مقیاس پذیری بالا آن باشد، به سبب همین مقیاس پذیری، امکان ایجاد جلسات کوچک و سمینار های بزرگ توسط این ابزار وجود دارد.

همچنین با اجرای آسان این پلتفرم بر روی رایانه های شخصی و موبایل، شرکت کردن هر کاربری را در این جلسات آسان می کند و کاربران می توانند با Zoom، صفحه نمایش خود را با سایر کاربران به اشتراک گذاشته و با ضبط جلسات، مطالب مهم جلسات قبل را مرور کنند.

9- مدیریت پروژه TickTick

TickTick یک اپلیکیشن برای لیست کردن فعالیت های روزانه است که کاربران در طول روز آن را به صورت یکی از کار های روتین خود انجام می دهند.

با استفاده از این برنامه می توانید یادآوری هایی برای فعالیت های شخصی و شغلی خود تنظیم کنید تا مطمئن شوید که هیچ قرار کاری و یا فعالیت شخصی را از دست نخواهید داد.

از ویژگی های دیگر این ابزار می توان به سازماندهی آسان آن اشاره کرد، همچنین از TickTick می توان برای افزایش بهره وری یک پروژه و تهیه لیست وظایف و فعالیت های روزانه افراد استفاده کرد.

همچنین شما می توانید برای ایجاد یک فعالیت جدید، زمان و تاریخ مشخصی را نیز برای آن فعالیت تعیین کنید تا TickTick بتواند پس از تفسیر آن، در زمان مشخص تنظیم شده یک پیام یادآوری برای شما ارسال کند.

چند ویژگی دیگر این ابزار نیز عبارتند از:

 • تعیین محدودیت زمانی برای فعالیت های طولانی
 • تنظیم “Annoying Alert” برای یادآوری مجدد یک فعالیت از قبل تنظیم شده در صورت فراموشی آن
 • قابلیت تنظیم این ابزار یادآور برای Locations خاص
 • کمک به تنظیم و تکرار به موقع فعالیت هایی که به صورت روتین انجام می شوند

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

10- مدیریت پروژه Sketch 

Sketch یکی دیگر از ابزار های کاربردی برای طراحی است که می تواند در افزایش بهره وری نقش مهمی داشته باشد، استفاده آسان این ابزار موجب امکان ارتباط کاربران با افراد هم تیمی خود در زمان واقعی شده است.

Sketch را می توان به عنوان یکی از بهترین ابزار های بهره وری وب برای طراحان mac معرفی کرد. شما می توانید اجزاء را در این ابزار توسعه داده و دوباره استفاده کنید.

همچنین، اگر قصد طراحی برای پلتفرم های مختلف را دارید، می توانید فایل ها را در هر اندازه و فرمتی اکسپورت کنید، توجه کنید که در طراحی، بررسی جزئیات بسیار مهم می باشد.

به همین دلیل است که طراحان با استفاده از این ابزار می توانند بر روی طرح مورد نظر خود، در حد پیکسل مورد نظر زوم کرده و جزئیات آن را بررسی کنند.

همچنین می توانند با به کارگیری ابزار Snapping و Smart Guides، اشیا را تراز کرده و لایه های خود را تا زمان صحیح آن ها تنظیم کنند.

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

11- مدیریت پروژه Akiflow

Akiflow یک ابزار بهره وری هوشمند است که می تواند در سرعت بخشیدن گردش کار و افزایش کیفیت خروجی کارتان در کسری از زمان، به شما کمک کند.

Akiflow شما را قادر می سازد تا فعالیت های خود را با کمک سایر برنامه ها و ابزار های مختلف، سازمان دهی کنید، همچنین با استفاده از این ابزار می توانید زمان خود را نیز سازماندهی کنید.

روش این ابزار به این صورت است که شما برای هر فعالیت مورد نظر خود یک زمان مشخصی را تنظیم کرده و در طول روز از اتلاف زمان در شروع و انجام آن جلوگیری می کنید.

از ویژگی های دیگر این ابزار:

 • جلوگیری از جا به جایی بین برنامه ها با وارد کردن وظایف از برنامه های دلخواه
 • قابلیت ادغام با سایر ابزار های بهره وری مانند ClickUp ،Trello ،Notion و غیره
 • کمک به رشد کسب و کار کاربران با تمرکز بر روی وظایف و فعالیت های روزانه

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

12- مدیریت پروژه Self Control

Self Control یک ابزار بهره وری رایگان و متن باز است که امکان محدود کردن دسترسی کاربر به وب سایت های مزاحم، سرور های ایمیل و سایر منابع آنلاین را فراهم می کند.

پس از تنظیم یک بازه زمانی برای مسدود شدن وب سایت روی Start کلیک کنید، در این صورت حتی اگر برنامه را خاموش کرده و یا حذف کنید، نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

از ویژگی های دیگر این ابزار می توان به محدود کردن مدت حضور شما در شبکه های مجازی اشاره کرد، با ایجاد این محدودیت ها، تعامل کار و زندگی شما نیز بهبود خواهد یافت.

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

13- مدیریت پروژه Clockify 

Clockify امکان پیگیری فعالیت های شما را برایتان فراهم می کند و همچنین بینشی برای بهره وری آن ها ارائه می دهد، پیگیری زمان در این برنامه به این صورت است که با تنظیم کردن تایمر به صورت دستی یا از طریق جدول زمانی، می توانید مدت زمان انجام یک فعالیت را پیگیری کنید.

همچنین پس از اتمام فعالیت، با بررسی این جداول زمانی مشخص می شود که آیا شما به خوبی فعالیت خود را انجام داده اید یا به هنگام انجام آن زمان زیادی از دست رفته است.

ویژگی های دیگر این ابزار نیز عبارتند از:

 • بررسی فعالیت های هفتگی هر فرد در کمتر از 1 دقیقه
 • بررسی فعالیت های سایر افراد در کار های گروهی

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

14- مدیریت پروژه Microsoft Teams

Microsoft Teams یک پلتفرم اختصاصی ارتباط تجاری است که توسط مایکروسافت به عنوان بخشی از محصولات خانواده مایکروسافت 365 توسعه یافته است.

از ویژگی های Microsoft Teams می توان به ارائه فضا کاری (Workspace ) چت، همگام سازی اپلیکیشن ها و ذخیره فایل های ویدیو کنفرانس اشاره کرد.

ویژگی های دیگر این پلتفرم نیز به صورت زیر می باشد:

 • امکان ارسال استیکر، ایموجی و گیف به گروه های چت و یا هنگام ارسال پیام خصوصی
 • امکان برقراری ویدیو کنفرانس با Tone Touch پس از ورود به گروه های چت
 • دریافت و برقراری تماس با گروه های داخلی و خارجی با کمک Microsoft Teams Calling ،Phone System ،Calling Plan یا Direct Routing.

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

15- مدیریت پروژه Pumble 

Pumble یک پلتفرم چت ساده، رایگان و قدرتمند است که برای برقراری ارتباط موثر بین افراد یک تیم مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک این پلتفرم می توانید در DM، کانال ها، Thread و یا در تماس های صوتی و تصویری با افراد هم تیمی خود ارتباط برقرار کرده و در اشتراک گذاری فایل ها همکاری کنید.

علاوه بر این Pumble امکان دسترسی رایگان به تاریخچه پیام های صورت گرفته مثل فایل ها و چت های رد و بدل شده بین افراد یک تیم، را برای کاربران فراهم می کند.

ویژگی های دیگر این پلتفرم عبارتند از:

 • برقراری رایگان کنفرانس های صوتی و تصویری
 • دسترسی نامحدود کاربران و جستجو رایگان تاریخچه پیام ها
 • رابط کاربری قابل تنظیم و کاربر پسند
 • فضای ذخیره سازی بالا

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

16- مدیریت پروژه Harvest

Harvest یک ابزار مدیریت کسب و کار آنلاین است که افراد دارای بیزینس و کسب و کار، از این ابزار برای Track Time، تولید صورت حساب های حرفه ای، برقراری ارتباط با مشتریان و بروز رسانی داده ها در جدول برنامه ریزی هفتگی استفاده می کنند.

ویژگی های دیگر این ابزار عبارتند از:

 • ارائه صورت حساب های آسان و حرفه ای
 • هماهنگ کردن اپلیکیشن های برنامه ریزی با فعالیت کاربران
 • کمک به کارمندان در مدیریت پهنای باند

17- مدیریت پروژه Twist

یک ابزار بهره وری است که افرادی که در یک تیم هستند می توانند از راه دور و بدون در نظر گرفتن فاصله، با افراد هم تیمی خود ارتباط برقرار کنند، توجه داشته باشید که همانند Slack، با Twist نیز می توانید چندین کانال متناسب با موضوع خود ایجاد کنید.

همچنین امکان ارسال و به اشتراک گذاشتن تصاویر، فایل ها، متن و پیام صوتی در یک فضای سازمان یافته با کمک ابزار Twist برای شما وجود دارد.

18- مدیریت پروژه Sunsama 

Sunsama یک ابزار برنامه ریزی روزانه است که کاربران می توانند با کمک گرفتن از این ابزار، تمام فعالیت های خود را همراه با تاریخ دقیق آن ها در تقویم یادداشت کنند.

از این ابزار برای افزایش بهره وری فعالیت های افراد یک پروژه نیز استفاده می شود و مدیر یک پروژه می تواند با کنترل فعالیت های یادداشت شده افراد تیم در Sunsama، میزان پیشرفت و بهره وری افراد را بررسی کند.

ویژگی های دیگر این برنامه عبارتند از:

 • بررسی لیست فعالیت های ناقص منتقل شده به روز بعد
 • امکان سازماندهی وظایف در کانال های مختلف
 • مشاهده لیست فعالیت هایی که انجام شده است و یا قرار است در طول هفته توسط افراد تیم انجام شود
 • کمک به افزایش کیفیت و تاثیر جلسات با بررسی یادداشت های قبلی

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

19- مدیریت پروژه nTask

nTask نرم افزار مدیریت پروژه است که به افراد یک تیم کمک می کند تا با برنامه ریزی و مدیریت وظایف خود، از انجام فعالیت تکراری احتمالی جلوگیری کنند.

همچنین nTask، می تواند در منسجم ماندن یک تیم نقش مهمی داشته باشد و باعث پیشرفت و باقی ماندن مصمم تیم و افراد آن در یک مسیر درست شود.

ویژگی و مزایا دیگر این ابزار نیز به صورت زیر می باشد:

 • کمک به شروع و مدیریت دقیق یک پروژه
 • قابلیت ایجاد فضای مناسب چت بین افراد یک تیم برای برقراری ارتباط
 • امکان مشاهده نمودار Gantt برای مشاهده میزان پیشرفت پروژه

20- مدیریت پروژه Chanty 

Chanty یک برنامه چت تیمی است که با سازمان دهی گردش کار و مدیریت وظایف، میزان بهره وری شما را به سطح جدیدی از جایی که الان در آن هستید می رساند.

این برنامه کاربردی مدیریت پروژه، هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد و هم به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد، علاوه بر این Chanty یک ابزار ایمن است که امکان انجام فعالیت های بیشتر در زمان کمتر را برای شما فراهم می کند.

ویژگی های دیگر این ابزار:

 • امکان برقراری تماس صوتی و تصویری
 • مشاهده نامحدود تاریخچه پیام های رد و بدل شده
 • توانایی ایجاد Teambook برای همه مکالمات مهم پین شده

20 ابزار برتر بهره وری در سال 2023

از اینکه ما را برای مدریت پروژه انتخاب می کنید به خود می بالیم! امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی برای بهتر کردن کسب و کارتان را در وب سایت قدرتمند آذرسیس گرد هم آورده باشیم.

با وبلاگ ها یا با خدمات آذرسیس کسب و کاری پیشرفته و حرفه ای برای خود و کاربران مخاطب تان برنامه ریزی کنید، مخاطبان شما برای ما مهم هستند!

برای تهیه بهترین پلن های سرور اختصاصی، سرور مجازی لینوکس و سرور مجازی ویندوز و هزاران خدمات جهانی تنها ارسال یک تیکت در وب سایت آذرسیس کافیست.

سخن آخر

شما می توانید با مطالعه این آموزش و استفاده از این نرم افزار های مدیریت پروژه، فعالیت های هفتگی یا روزانه خود را برنامه ریزی کرده و یا مدیریت کنید.

علاوه بر این اگر قصد شروع یک پروژه تیمی را دارید، ابزار های ذکر شده می توانند برای افزایش کیفیت بهره وری پروژه مورد نظرتان و بالا بردن راندمان هم تیمی هایتان، به کمک شما بیایند.

ممنون که تا آخر این آموزش همراه آذرسیس بودید، منتظر نظرات شما در باکس ارسال دیدگاه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *