آذرسیس

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10
3/5 - (2 امتیاز)

برای آزمایش یک سیستم عامل دیگر، بدون نصب آن روی سیستم، باید بر روی پلتفرم های مختلف تست نرم افزاری انجام دهید، ولی به جای آن می توانید نصب VirtualBox روی ویندوز 10 را انجام دهید و ماشین های مجازی (VMs) مهمان ایجاد کنید. حال بیایید ابتدا VirtualBox را با تعریفی مختصر بشناسیم. VirtualBox یک برنامه مجازی سازی رایگان است که راه اندازی ماشین های مجازی را در سیستم عامل های مختلف بسیار راحت می کند.

دو روش اصلی برای نصب virtualbox روی ویندوز 10

پس از توضیح مختصری که درباره virtalbox داده شد. این مقاله دو روش برای نصب VirtualBox در ویندوز 10 و اصول اولیه برای شروع کار را به شما آموزش می دهد.

پیش نیازهای نصب Virtualbox روی ویندوز 10

اگر مایل به نصب با روش های موجود در این مقاله هستید، مطمئن شوید که موارد زیر را دارید.

  •  یک سیستم مجهز به ویندوز 10: ما در این راهنما از Windows 10 64bit استفاده می کنیم، اما VirtualBox اصولا باید روی هر یک از آخرین نسخه های ویندوز 10 یا 11 به خوبی کار کند.
  •  داشتن یک فایل ISO برای سیستم عاملی که می خواهید نصب کنید: ISO می تواند از هر سیستم عامل مهمان پشتیبانی شده ای توسط VirtualBox باشد.
  • فضای ذخیره سازی رایگان: مقدار فضای مورد نیاز شما، به اندازه ISO مورد استفاده شما، بستگی دارد. اما به طور کلی، باید حداقل 20 گیگابایت فضای دیسک آزاد وجود داشته باشد.
  • رم: رم مورد نیاز شما به سیستم عاملی که می خواهید نصب کنید و نحوه استفاده از آن بستگی دارد.

روش  اول: نصب Virtualbox روی ویندوز 10

برای نصب VirtualBox در ویندوز 10، ابتدا باید یک فایل نصب مناسب برای host خود دانلود کنید. اکنون، فرآیند نصب از یک رابط Wizard استفاده می کند که حتی برای یک مبتدی هم نباید خیلی پیچیده باشد.

1. مرورگر را باز کنید و صفحه های دانلود VirtualBox را باز کنید و روی پیوند Windows hosts کلیک کنید. آخرین نسخه VirtualBox تا این لحظه 6.1.36 است. نصب کننده را مانند پوشه دانلودها در جایی ذخیره کنید که بتوانید به سرعت آن را پیدا کنید.

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10

2. با استفاده از File Explorer خود، فایل نصب کننده VirtualBox را پیدا کنید. اکنون، روی فایل دو بار کلیک کنید تا برنامه VirtualBox Setup Wizard اجرا شود.

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10

3. در صفحه اول روی Next کلیک کنید. این کار به Wizard اطلاع می دهد که می خواهید VirtualBox را نصب کنید.

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10

4. اقدامات زیر را در صفحه Custom Setup انجام دهید.

  • لیستی از ویژگی هایی را که Wizard نصب خواهد کرد، در اینجا مشاهده خواهید کرد. در این مثال، انتخاب پیش فرض مهم نیست.
  •  مکانی را که می‌خواهید VirtualBox را در آن نصب کنید، بررسی و انتخاب کنید. مکان پیش‌ فرض گزینه مناسبی است، اما در صورت تمایل می توانید آن را تغییر دهید.
  •  وقتی برای ادامه آماده شدید، روی Next کلیک کنید.

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10

5. در صفحه بعدی، فهرستی از میانبرها و فایل های مرتبطی که با نصب ایجاد می شود را مشاهده خواهید کرد. مواردی را که می خواهید اضافه یا حذف کنید علامت بزنید یا علامت آن را بردارید و روی Next کلیک کنید. در این مثال تمام گزینه ها علامت زده شده اند.

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10

6. در صفحه بعدی، هشداری درباره شبکه برایتان ظاهر می شود. در فرآیند راه‌اندازی، یک آداپتور مجازی شبکه ای نصب می‌شود که ممکن است باعث شود اتصال شبکه شما به‌ طور لحظه‌ای قطع شود. برای ادامه روی Yes کلیک کنید.

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10

7. در نهایت، صفحه‌ای را مشاهده می کنید که از شما می خواهد نصب را تایید کنید. برای نصب VirtualBox در ویندوز 10 روی گزینه Install کلیک کنید.

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10

8. نسبت به سرعت سیستم شما، فرآیند نصب چندین دقیقه طول می کشد. برای بستن Wizard پس از نصب و شروع استفاده از VirtualBox روی Finish کلیک کنید.

دو روش برای نصب VirtualBox روی ویندوز 10

روش دوم: نصب از طریق دستور winget

به صورت جایگزین، می‌توانید VirtualBox را با استفاده از Windows Package Manager (winget) در Command Prompt نصب کنید. برای نصب VirtualBox با دستور winget از این مراحل استفاده کنید:

1. start را باز کنید.

2. Command Prompt را جستجو کنید و روی نتیجه ای که در بالا نشان می دهد کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

3. دستور زیر را برای جستجوی نام برنامه تایپ کرده و Enter را بزنید: (البته این گزینه اختیاری است)

winget search virtualbox

نکته: با این که جستجو در دستور، مورد نیاز نیست، ولی درخواست نصب باید با شناسه، نام یا نام بسته مطابقت داشته باشد، که البته در هر زمان می تواند تغییر کند. بنابراین، جستجوی برنامه برای اجرای دستور نصب صحیح، تمرین خوبی است.

4. برای نصب VirtualBox در ویندوز 10 با winget دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید:

winget install Oracle.VirtualBox

پس از انجام مراحل، بسته مدیریت مجازی سازی اپلیکیشن را بدون مراحل اضافی دانلود و نصب می کند.

نتیجه گیری

VirtualBox یک نرم افزار برای به وجود آوردن ماشین مجازی است که به شما این امکان را می دهد که بدون اینکه به خرید نرم افزار نیاز داشته باشید، روی سیستم عاملتان یک سرور مجازی به وجود آورید و روی آن هر سیستم عاملی که خواستید را طوری نصب کنید که هیچ تداخلی با همدیگر نداشته باشند. با روش های متعددی می توان virtualBox را نصب و راه اندازی کرد. ما تمام تلاشمان بر این است که با این دو روش نهایت کمک را به شما کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *