آذرسیس

نحوه غیرفعال کردن Windows Defender در ویندوز 10
5/5 - (2 امتیاز)

Windows Defender یک برنامه امنیتی در سیستم عامل ویندوز است، که به صورت پیش فرض در ویندوز شما قرار داده شده است.

شما می توانید آنتی ویروس ویندوز Defender را در ویندوز 10 غیرفعال کنید. توجه داشته باشید که این آموزش برای سرور مجازی ویندوز نیز قابل استفاده می باشد.

در این مقاله نحوه غیرفعال کردن Windows Defender را آموزش خواهیم داد. پس تا پایان این وبلاگ جذاب همراه آذرسیس باشید.windows defender

مقاله مفید: نحوه مشاهده فایل های پیکربندی بدون کامنت در لینوکس

Windows Defender چیست؟

Microsoft Defender Antivirus در ویندوز 10، یک solution ضد بدافزاری تعبیه شده در سیستم است تا از رایانه و فایل های شما در برابر ویروس های نا خواسته، Ransomware، Spyware و سایر بدافزار و هکر ها محافظت کند.

در عین حال که یکی از بهترین گزینه های نرم افزار آنتی ویروس است، ممکن است به دلایل زیر بخواهید آن را غیرفعال کنید:

ممکن است بنابه دلایل شخصی solution امنیتی را دوست نداشته باشید یا گاهی مجبور شوید تنظیمات سیستم را در تضاد با آنتی ویروس تغییر دهید.

یا دستگاهی را که راه اندازی می کنید که به شبکه متصل نمی شود و امنیت وجود ندارد و یا مدیر شبکه هستید و باید از سیستم های سازمان در برخی از رایانه های خاص پیروی کنید.

اگرچه ویندوز 10 گزینه ای برای حذف Microsoft Defender Antivirus ندارد، اما می توان آن را با استفاده از Group Policy به طور دائم غیرفعال کرد یا یک برنامه solution شخص ثالث نصب کرد.

همچنین می توانید با استفاده از برنامه Windows Security آنتی ویروس را به طور موقت غیرفعال کنید.

مراحل غیرفعال کردن آنتی ویروس Microsoft Defender با استفاده از Windows Security

اگر آنتی ویروس با برنامه دیگری تداخل داشته باشد، به جای غیر فعال سازی دائمی Microsoft Defender Antivirus، می توانید آن را به صورت موقت غیرفعال کنید.

مراحل غیرفعال سازی موقت آنتی ویروس در ویندوز 10:

  • وارد منو استارت شوید.
  • Windows Security را جستجو کنید و روی اولین نتیجه کلیک کنید تا برنامه باز شود.
  • روی Virus and Threat Protection کلیک کنید.
  • سپس، از بخش Virus and Threat Protection Settings روی گزینه Manage settings کلیک کنید.

Windows Defender

 

  • برای غیرفعال کردن موقت Microsoft Defender Antivirus گزینه Real-time Protection را خاموش کنید.

Windows Defender

بعد از انجام مراحل فوق، آنتی ویروس به طور موقت حفاظت خود را برای نصب برنامه ها یا ایجاد تغییرات خاص در سیستم بدون ایجاد مغایرت، غیرفعال می کند.

بعد از راه اندازی مجدد سیستم، آنتی ویروس به صورت خودکار فعال می شود. برای فعال سازی آنتی ویروس به صورت دستی، می توانید از مراحل فوق استفاده کنید.

ولی دقت کنید که در مرحله 5 گزینه Real-time protection را روشن کرده و ادامه دهید. با دنبال کردن مراحل بالا Windows Defender غیر فعال می شود.

آذرسیس ارائه دهنده سرور مجازی و سرور اختصاصی با کیفیت بالا و هزینه مقرون به صرفه است، برای تهیه به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

مقاله مفید: نحوه غیرفعال کردن SSH Root Login در لینوکس

سخن آخر

در این مقاله نحوه غیرفعال کردن Windows Defender با استفاده از Windows Security در ویندوز 10 برای شما کاربران توضیح داده شد.

دقت کنید که این یک راه حل دائمی نیست، اما بهترین گزینه در غیرفعال کردن محافظت، به دلیل ایجاد تغییرات در سیستم یا نصب برنامه ها است.

امیدوارم لذت برده باشید، از اینکه تا پایان ما را همراهی کردید متشکریم. در صورت بروز سوال یا ایراد در مورد غیرفعال کردن Windows Defender نظرات خود را ارسال کنید.

آیا استفاده از Windows Defender ضروری است؟

بله Windows Defender یک ابزار مهم برای محافظت از ویروس است.

Share this Post

32 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *