نحوه سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال
10 آوریل 2022
خواندن 1 دقیقه
نیکو رنجبر

نحوه سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال

3/5 - (2 امتیاز)

ارز دیجیتال پول دیجیتال است. این نوع ارز از فناوری بلاک چین استفاده می کند که ایمن تلقی می شود زیرا می تواند اجماع توزیع شده را حتی بین طرف های غیرقابل اعتماد ایجاد کند. بلاک چین‌ ارزهای دیجیتال شبیه دفتر کل قدیمی حسابداران هستند، با این تفاوت که این دفتر الکترونیکی است و هرکسی که به دفتر کل دسترسی داشته باشد، می‌تواند حسابدار باشد. با ما در مقاله آموزشی نحوه سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال همراه باشید.

مقاله مفید: نحوه غیرفعال کردن Windows Defender در ویندوز 10

آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاران در سراسر جهان شروع به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کرده اند. اگرچه بیت کوین احتمالاً شناخته شده ترین پول دیجیتال است، هزاران ارز دیجیتال در حال حاضر وجود دارد. ارزهای دیجیتال را می توان یکی از جدیدترین و هیجان انگیزترین دارایی در دسترس سرمایه گذاران دانست.

نحوه سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال

نکات کلیدی در رابطه با ارزهای دیجیتال

 • کریپتوکارنسی پول دیجیتالی است که با فناوری بلاک چین ایمن می شود.
 • سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. از خرید مستقیم ارز دیجیتال تا سرمایه گذاری در صندوق ها و شرکت های رمزنگاری.
 • شما می توانید ارز دیجیتال را با استفاده از صرافی ها یا از طریق دلال یا فروشندگان خاص خریداری کنید.
 • سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک دارد، بنابراین مهم است که بیش از آنچه می‌توانید از دست بدهید، سرمایه‌گذاری نکنید.

آشنایی با سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال

وقتی به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال فکر می کنید، ممکن است به خرید و نگهداری یک یا چند سکه رمزنگاری فکر کنید. خرید مستقیم ارز رمزنگاری شده احتمالاً رایج ترین راه برای افزودن قرار گرفتن در معرض کریپتو به سبد خود است، اما وقتی نوبت به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می رسد، چند گزینه متفاوت دارید:

 • خرید مستقیم ارز دیجیتال: شما می توانید انتخاب کنید که به طور مستقیم یک یا چند ارز دیجیتال خریداری و ذخیره کنید. گزینه های شما از معتبرترین ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و بیت کوین تا سکه های تقریبا ناشناخته که به تازگی در یک عرضه اولیه سکه (ICO) عرضه شده اند، متغیر است.
 • سرمایه گذاری در شرکت‌های ارز دیجیتال: در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که تمرکز جزئی یا کلی روی ارزهای دیجیتال دارند. گزینه‌های شما شامل شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال، سازندگان سخت‌افزار برای استخراج، شرکت‌هایی مانند Robinhood Markets, Inc. (HOOD) و PayPal Holdings و Inc. (PYPL) و بسیاری دیگر با سطوح مختلف قرار گرفتن در معرض کریپتو از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند. همچنین می‌توانید در شرکت‌هایی مانند MicroStrategy Incorporated (MSTR) سرمایه‌گذاری کنید که مقادیر زیادی ارز دیجیتال در ترازنامه‌های خود نگهداری می‌کنند.
 • سرمایه‌گذاری در صندوق‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال: اگر نمی‌خواهید از بین شرکت‌های ارز دیجیتال انتخاب کنید، می‌توانید به جای آن تصمیم بگیرید که در یک صندوق متمرکز بر ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. شما انتخابی از صندوق های قابل معامله در مبادلات (ETF) مانند صندوق های شاخص و صندوق های آتی، علاوه بر طیف وسیعی از تراست های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارید. برخی از صندوق‌های مبتنی بر رمزنگاری مستقیماً روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، در حالی که برخی دیگر در شرکت‌های متمرکز بر رمزنگاری یا اوراق بهادار مشتقه مانند قراردادهای آتی سرمایه‌گذاری می‌کنند.
 • سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال IRA: اگر می خواهید در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید و همچنین از مزایای مالیاتی ارائه شده توسط حساب بازنشستگی فردی (IRA) برخوردار شوید، می توانید در یک ارز دیجیتال IRA سرمایه گذاری کنید. استفاده از خدمات ارائه‌دهنده IRA رمزنگاری می‌تواند ذخیره‌سازی امن‌تری را برای دارایی‌های ارز دیجیتال شما تسهیل کند.
 • تبدیل شدن به یک ماینر یا اعتبار سنجی کریپتو: شاید مستقیم ترین راهی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال استخراج آن یا عمل به عنوان یک اعتبارسنجی در یک شبکه کریپتو باشد. استخراج‌کننده‌ها و اعتبارسنجی‌های ارزهای دیجیتال، پاداش‌هایی را به صورت کریپتو دریافت می‌کنند که می‌توانند آن را به عنوان سرمایه‌گذاری نگه دارند یا با ارز دیگری مبادله کنند.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال چگونه کار می کند؟

اگر می خواهید مستقیماً روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، می توانید از صرافی ارزهای دیجیتال استفاده کنید. در زیر نحوه خرید ارز دیجیتال از طریق صرافی ارائه شده است:

 1. مشخص کنید که از کدام صرافی ارز دیجیتال می خواهید استفاده کنید. بهترین شرط شما یک صرافی معتبر و شناخته شده با انتخاب زیادی از ارزها است.
 2. یک حساب کاربری در صرافی ارزهای دیجیتال ایجاد کنید. برای تکمیل مراحل ثبت نام باید اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید و هویت خود را تأیید کنید.
 3. حساب خود را با fiat money تامین کنید. قبل از اینکه بتوانید هر ارز دیجیتالی بخرید، باید حساب صرافی خود را با ارز دیگری مانند دلار آمریکا تامین کنید.
 4. تصمیم بگیرید که کدام ارز دیجیتال را می خواهید بخرید. شما می توانید انتخاب کنید که در یک یا چند ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید.
 5. برای ارز دیجیتال انتخابی خود سفارش خرید بدهید. برای ارسال و تکمیل سفارش خرید یک یا چند ارز دیجیتال، مراحل مورد نیاز صرافی را دنبال کنید.
 6. ارز دیجیتال خود را در یک کیف پول دیجیتال ذخیره کنید. پس از تکمیل خرید، اطلاعاتی که برای دسترسی به ارز دیجیتال خود نیاز دارید در یک کیف پول دیجیتال نگهداری می شود. این کیف پول رمزنگاری می‌تواند توسط صرافی ارز دیجیتال یا یک ارائه‌دهنده کیف پول مستقل میزبانی شود.

نکته: به عنوان یک سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال، باید تصمیم بگیرید که چه مقدار از سبد خود را به دارایی های دیجیتال اختصاص دهید.

مواردی که قبل از سرمایه گذاری در ارزهای کریپتو کارنسی باید بدانید:

 1. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پر ریسک تلقی می شود. قیمت ارزهای رمزپایه، حتی معتبرترین ارزهای رمزنگاری شده، پر نوسان تر از قیمت سایر دارایی‌ها مانند سهام است. قیمت ارزهای دیجیتال در آینده نیز می تواند تحت تأثیر تغییرات نظارتی قرار گیرد، با این احتمال که ارز دیجیتال غیرقانونی و در نتیجه بی ارزش شود.
 2. با این وجود، بسیاری از سرمایه‌گذاران جذب سود بالقوه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند. اگر تصمیم به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال دارید، مهم است که قبل از خرید هر کوین دیجیتالی آن را به دقت بررسی کنید. هنگام خرید ارزهای دیجیتال به کارمزدهای تراکنش توجه کنید زیرا این کارمزدها می تواند در بین ارزها بسیار متفاوت باشد.
 3. فضای کریپتوکارنسی به سرعت در حال تکامل است. بنابراین توجه به تحولات جدیدی که ممکن است بر دارایی های رمزنگاری شما تأثیر بگذارد نیز مهم است. سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باید عواقب مالیاتی استفاده از رمزارز را درک کنند، به خصوص اگر چیزی را خریداری کنند یا سرمایه گذاری های رمزنگاری خود را بفروشند.
 4. با توجه به ریسک پذیری ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی، به ویژه مهم است که بیش از آنچه می توانید از دست بدهید، در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نکنید.

سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

آیا ارز دیجیتال سرمایه گذاری خوبی است؟

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال برای همه مناسب نیست. قیمت ارزهای رمزنگاری شده می‌تواند متغیر باشد، که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را احتمالاً انتخاب ضعیفی برای سرمایه‌گذاران محافظه‌کار می‌کند. اگر به عنوان یک سرمایه گذار علاقه مند به پذیرش ریسک بیشتری هستید، سرمایه گذاری در یک یا چند ارز دیجیتال ممکن است برای شما مناسب باشد.

چگونه می توانیم در بیت کوین سرمایه گذاری کنم؟

شما می توانید با استفاده از یکی از صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال مانند Coinbase  یا Binance مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری کنید. یکی دیگر از راه‌های جذب سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین، خرید سهام یک شرکت با قرار گرفتن در معرض بیت‌کوین قابل توجه است، مانند یک شرکت استخراج بیت‌کوین. گزینه سوم سرمایه گذاری در یک صندوق متمرکز بر بیت کوین مانند یک صندوق قابل معامله در بورس است.

برای خرید ارز دیجیتال به چه مقدار سرمایه نیاز است؟

شما می توانید بدون هزینه زیاد در بیت کوین یا یک ارز دیجیتال دیگر سرمایه گذاری کنید. برای مثال، با استفاده از Coinbase، می‌توانید ارز دیجیتال را با کمتر از ۲ دلار به ارز محلی خود خریداری کنید.

مقاله مفید: نحوه مشاهده فایل های پیکربندی بدون کامنت در لینوکس

نتیجه گیری

در این آموزش نحوه سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال را بررسی کردیم. قبل از شروع به خطر انداختن پول خود، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی شوید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه مقاله
https://azarsys.com/?p=3220


نویسنده مقاله
نویسنده / @نیکو رنجبر
مقالات مرتبط
دیدگاه بگذارید

دیدگاه های ثبت شده
 • طلا عارف / 2 ماه پیش

  خیلی ریسک داره من که میترسم از ضرر کردن

 • علیرضا قربانی / 2 ماه پیش

  برای ورود به بازار اصلا و اصلا عجله نکنید

 • محسن شکور / 2 ماه پیش

  بهترین سرمایه گذاری برای آینده همینه