نحوه حذف جاوا از اوبونتو 22.04
23 اکتبر 2022
خواندن 1 دقیقه
مهشاد قره پاشا

نحوه حذف جاوا از اوبونتو 22.04

5/5 - (4 امتیاز)

جاوا یک زبان برنامه نویسی است که به مدت طولانی در اکثر برنامه های موبایل و وب مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین، بسیاری از شرکت های معروف برای توسعه ی نرم افزار خود، از آن استفاده می کنند. در این مقاله، نحوه حذف جاوا از اوبونتو 22.04 را با استفاده از رابط خط فرمان آموزش خواهیم داد.

آموزش حذف جاوا از اوبونتو

برای حذف جاوا از اوبونتو، ابتدا باید مطمئن شویم که جاوا قبلا در سیستم ما نصب شده یا نه! در اینجا، برای آن دو دستور متفاوت وجود دارد: اول اینکه تمام بسته های نصب شده را لیست کنیم سپس فقط بسته هایی را که شامل جاوا هستند را با استفاده از دستور زیر فیلتر می کنیم:

sudo apt list --installed | grep java

راه دیگر برای تایید نصب جاوا، نمایش نسخه نصب شده جاوا با استفاده از دستور زیر است:

java --version

اکنون مکان بسته های جاوا را در سرور مجازی لینوکس اوبونتو خواهیم فهمید، معمولا آنها در دایرکتوری /opt/  یا در پوشه /usr/lib/ وجود دارند که به روش آماری و آزمایشی قابل شناسایی هستند و در سیستم اوبونتو ما، در ls /usr/lib/jvm ذخیره می شود که با اجرای دستور زیر می توان آن را فهرست کرد:

ls /usr/lib/jvm

همان طور که می بینید تمام بسته ها و فایل های پیکربندی در این دایرکتوری قرار دارند، پس دایرکتوری jvm را با استفاده از دستور زیر حذف می کنیم:

sudo rm -r /usr/lib/jvm

برای تایید حذف نصب جاوا، نسخه جاوا را با استفاده از دستور زیر نمایش خواهیم داد:

java --version

خروجی، تائیدیه است به این معنی که دیگر هیچ بسته جاوایی نصب نشده است.

شما کاربران گرامی، در صورت نیاز به سرور مجازی لینوکس جهت نصب و اجرای برنامه های موبایل و وب، می توانید یکی از پلان های ما را در صورت نیاز تهیه کرده و اقدام به نصب جاوا یا هر برنامه کاربردی دیگر روی آن کنید، یکی از مزیت های اصلی سرورهای ما این است، که ما تا 7 روز گارانتی بازگشت وجه ارائه می دهیم.

نتیجه گیری

برای حذف بسته جاوا از اوبونتو 22.04، دستور sudo rm -r /usr/lib/jvm  را پس از تایید دایرکتوری jvm اجرا می کنیم. در این مقاله، به بررسی نحوه حذف نصب جاوا از اوبونتو پرداختیم و آموزش دادیم چگونه می توانید از حذف نصب آن مطمئن شوید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از اینکه ما را همراهی کردید متشکریم.

لینک کوتاه مقاله
https://azarsys.com/?p=6044


نویسنده مقاله
مقالات مرتبط
دیدگاه بگذارید