آذرسیس

Recommended Services
Supported Scripts
WordPress
Joomla
Hubspot
Drupal
Wix
Shopify
Magento
1234
5/5 - (3 امتیاز)

برخی از رایانه ها امکان تنظیم چند مانیتور را فراهم می کنند که به طور همزمان به یک سیستم متصل می شوند. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه استفاده از مانیتورهای چندگانه در ویندوز 10 و 11 را یاد بگیرید.

مقاله مفید: نحوه اتصال به وای فای در کالی لینوکس

نحوه تنظیم مانیتورهای چندگانه در ویندوز

معرفی مانیتورهای چندگانه

مولتی مانیتور یا مانیتورهای چندگانه، استفاده از چندین نمایشگر برای افزایش سطح دسترسی به برنامه های رایانه ای است که روی یک سیستم کامپیوتری اجرا می شوند. مطالعات نشان می دهند که مانیتورهای چندگانه می توانند سطح بهره وری را 50 الی 70 درصد افزایش دهند.

استفاده از مانیتورهای چندگانه در ویندوز 10 و 11

برای اطمینان از اتصال کامل نمایشگر خارجی به سیستم خود، تنظیمات زیر را انجام دهید:

  • اطمینان حاصل کنید که کابل های نمایشگر به درستی به سیستم یا داک متصل شده اند.
  • بررسی کنید که ویندوز به روز باشد، یعنی از منوی استارت به قسمت تنظیمات رفته، Updates & Security و سپس Windows Update را انتخاب کرده و Check for updates را بررسی کنید.

توجه کنید که اگر از آداپتور نمایشگر بیسیم استفاده می کنید، به پورت HDMI تلویزیون های جدیدتر متصل شوید، سپس کامپیوتر خود را به صورت بیسیم به آن متصل کنید و سپس به ترتیب زیر عمل کنید:

  • در ویندوز 10 از منوی استارت به قسمت تنظیمات بروید و سپس از قسمت System، به قسمت Display رفته و Connect to a wireless display را انتخاب کنید.
  • در ویندوز 11 کلید لوگوی Windows + K را فشار داده و آداپتور نمایش بیسیم را انتخاب کنید.

نظم دهی مجدد نمایشگرها

این گزینه زمانی نمایش داده می شود که ویندوز بیش از یک نمایشگر را شناسایی کند. برای شناسایی سریع نمایشگرها هر صفحه نمایش شماره گذاری می شود.

شناسایی نمایشگر

برای مشاهده عدد مربوط به هر نمایشگر از منوی استارت به قسمت تنظیمات رفته و سپس از قسمت System به قسمت Display رفته و Rearrange your displays را انتخاب کنید.

با انتخاب Identify، عدد مربوط به آن نمایشگر را مشاهده خواهید کرد.

تشخیص یک نمایشگر

اگر نمایشگر دیگری را متصل کرده اید و در تنظیمات نمایش داده نمی شود، از منوی استارت به قسمت تنظیمات بروید و سپس از قسمت System به قسمت Display رفته و Rearrange your displays را انتخاب کنید و سپس Detect را انتخاب کنید.

مرتب کردن نمایشگرها

اگر می خواهید نمایشگرهای شما با نحوه تنظیم آنها در خانه یا محل کار مطابقت داشته باشد، می توانید چیدمان آنها را تغییر دهید. در تنظیمات نمایش، نمایشگر مورد نظر را انتخاب کرده و به جایی که می خواهید انتقال دهید.

بعد از انتخاب طرح مورد نظر، Apply را انتخاب کنید. طرح بندی جدید خود را با حرکت دادن نشانگر ماوس روی نمایشگرهای مختلف امتحان کنید تا مطمئن شوید به درستی کار می کند.

تغییر گزینه های نمایش

بعد از اتصال به نمایشگرهای خارجی می توانید تنظیماتی مانند وضوح، طرح بندی صفحه و موارد دیگر را تغییر دهید.

برای مشاهده گزینه های موجود از منوی استارت به تنظیمات رفته و از قسمت System گزینه Display را انتخاب کنید.

تغییر جهت 

ویندوز یک جهت برای صفحه نمایش شما توصیه می کند. برای تغییر آن در تنظیمات نمایش، به Scale and Layout بروید، سپس جهت نمایش دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر جهت مانیتور را تغییر دهید، باید صفحه را به صورت فیزیکی بچرخانید. برای مثال، می‌توانید صفحه نمایش خارجی خود را بچرخانید تا از آن در حالت عمودی به جای افقی استفاده کنید.

انتخاب گزینه نمایش

برای تغییر آنچه در نمایشگرهایتان نشان داده می‌شود، کلید لوگوی Windows + P را فشار دهید. اکنون می توانید گزینه های مختلف را مشاهده کرده و انتخاب کنید.

  • اگر می خواهید همه موارد را فقط در یک صفحه نمایش مشاهده کنید، گزینه PC screen only را انتخاب کنید.
  • اگر می خواهید یک مورد را در همه نمایشگرهای خود مشاهده کنید، گزینه Duplicate را انتخاب کنید.
  • اگر می خواهید دسکتاپ خود را در چند صفحه نمایش مشاهده کنید، گزینه Extend را انتخاب کنید. هنگامی که نمایشگرهای شما گسترش یابد،میتوانید موارد را بین دو صفحه جابجا کنید.
  • اگر می خواهید همه موارد را فقط در نمایشگر دوم مشاهده کنید، گزینه Second screen only را انتخاب کنید.

مقاله مفید: نحوه نصب Magento در CentOS 7

نتیجه گیری

در این مقاله امکان استفاده از نمایشگرهای چندگانه به صورت همزمان در ویندوز 10 و 11 آموزش داده شد. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. در صورت داشتن سوال می توانید از قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

Share this Post

18 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *