نحوه استخراج بیت کوین
14 آوریل 2022
خواندن 1 دقیقه
ترلان شاهماری

نحوه استخراج بیت کوین

3.7/5 - (3 امتیاز)

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن بیت کوین های جدید وارد گردش می شوند. همچنین روشی است که شبکه تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کند و جزء حیاتی نگهداری و توسعه دفتر کل بلاک چین است. “Mining” با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود که یک مسئله ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده را حل می کند. اولین رایانه ای که راه حل مشکل را پیدا می کند، بلوک بعدی بیت کوین را دریافت می کند و روند دوباره شروع می شود. با ما تا آخر مقاله نحوه استخراج بیت کوین همراه باشید.

مقاله مفید: مزایا و معایب سرمایه گذاری در NFT

بررسی راه های نحوه استخراج بیت کوین

استخراج ارزهای دیجیتال پر زحمت، پرهزینه و تنها به صورت پراکنده سودآور است. با این وجود، ماینینگ برای بسیاری از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال جذابیت خاصی دارد، زیرا ماینرها برای کار خود با توکن‌های رمزنگاری پاداش دریافت می‌کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که کارآفرینان، مانند جستجوگران طلای کالیفرنیا در سال 1849، استخراج معادن را مانند سکه هایی از بهشت ​​می دانند.

پاداش بیت‌کوینی که استخراج‌کنندگان دریافت می‌کنند انگیزه‌ای است که افراد را تشویق می‌کند تا در هدف اصلی استخراج کمک کنند: قانونی کردن و نظارت بر تراکنش‌های بیت‌کوین و اطمینان از اعتبار آن‌ها. از آنجایی که بسیاری از کاربران در سراسر جهان این مسئولیت‌ها را به اشتراک می‌گذارند، بیت‌کوین یک ارز دیجیتال «غیرمتمرکز» است،که برای نظارت بر مقررات خود به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت متکی نیست.

نکات کلیدی

 • با ماینینگ، می‌توانید ارز دیجیتال را بدون پرداخت پول برای آن کسب کنید.
 • استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، بیت‌کوین را به‌عنوان پاداشی برای تکمیل «بلاک‌های» تراکنش‌های تأیید شده، که به زنجیره بلوک اضافه می‌شوند، دریافت می‌کنند.
 • جوایز استخراج به استخراج‌کننده‌ای پرداخت می‌شود که ابتدا راه‌حلی برای یک پازل هش پیچیده پیدا می‌کند، و احتمال اینکه یک شرکت‌کننده آن راه‌حل را کشف کند به بخشی از کل قدرت استخراج شبکه مربوط می‌شود.
 • برای راه اندازی ریگ ماینینگ به یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) نیاز دارید.

نکته: در کل، زمانی که به شبکه یا ارز دیجیتال به عنوان یک مفهوم اشاره می کنیم، از بیت کوین با «B»  بزرگ استفاده می کنیم و زمانی که به تعداد توکن های فردی اشاره می کنیم، از «بیت کوین» با «b» کوچک استفاده می کنیم.

چرا بیت کوین به ماینر نیاز دارد؟

استخراج بلاک چین استعاره ای از کار محاسباتی است که گره ها در شبکه به امید کسب توکن های جدید انجام می دهند. در واقع، ماینرها اساساً برای کار خود به عنوان حسابرس دستمزد دریافت می کنند. آنها کار تایید درستی تراکنش های بیت کوین را انجام می دهند. این کنوانسیون برای صادق نگه داشتن کاربران بیت کوین است و توسط بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو طراحی شده است. ماینرها با تأیید تراکنش ها، به جلوگیری از «double-spending problem» کمک می کنند.

Double spending سناریویی است که در آن صاحب بیت کوین به طور غیرقانونی یک بیت کوین را دو بار خرج می کند. در ارز فیزیکی، این مشکلی وجود ندارد، یعنی وقتی اسکناس 20 دلاری را برای خرید یک بطری آب به کسی تحویل می‌دهید، دیگر آن را ندارید، بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که بتوانید از همان اسکناس 20 دلاری برای خرید بلیت‌های lotto  استفاده کنید. اگرچه پول نقد تقلبی امکان پذیر است، اما دقیقاً مشابه دوبار خرج کردن یک دلار نیست. با این حال، در مورد ارز دیجیتال، “این خطر وجود دارد که دارنده بتواند یک کپی از توکن دیجیتال تهیه کند و آن را با حفظ اصل آن برای یک تاجر یا طرف دیگر ارسال کند.”

فرض کنید یک اسکناس 20 دلاری قانونی و یک 20 دلاری تقلبی داشتید. اگر بخواهید هم صورتحساب واقعی و هم قبض جعلی را خرج کنید، کسی که زحمت نگاه کردن به شماره سریال هر دو اسکناس را به خود اختصاص داده است، می بیند که آنها یک شماره هستند و بنابراین یکی از آنها باید نادرست باشد. کاری که یک ماینر بلاک چین انجام می دهد مشابه آن است – آنها تراکنش ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که کاربران به طور نامشروع سعی نکرده اند یک بیت کوین را دو بار خرج کنند. این یک قیاس کامل نیست – ما در زیر با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد.

توجه: تنها 1 مگابایت داده تراکنش می تواند در یک بلوک بیت کوین جا شود. محدودیت 1 مگابایتی توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شده است، و این موضوع بحث برانگیز شده است زیرا برخی از ماینرها معتقدند اندازه بلوک باید افزایش یابد تا داده های بیشتری را در خود جای دهد، که در واقع به این معنی است که شبکه بیت کوین می تواند تراکنش ها را با سرعت بیشتری پردازش و تأیید کند.

چرا بیت کوین استخراج کنیم؟

استخراج علاوه بر پوشش جیب ماینرها و حمایت از اکوسیستم بیت کوین، هدف حیاتی دیگری نیز دارد: این تنها راه برای عرضه ارزهای دیجیتال جدید در گردش است. به عبارت دیگر، ماینرها اساساً در حال «ضرب زدن» ارز هستند. به عنوان مثال، تا مارس 2022، از مجموع 21 میلیون بیت کوین، کمتر از 19 میلیون بیت کوین در گردش بوده است.

جدای از سکه‌هایی که از طریق بلوک پیدایش ضرب می‌شوند (اولین بلوک، که بنیانگذار ساتوشی ناکاموتو ایجاد کرد)، تک تک آن بیت‌کوین‌ها به دلیل استخراج‌کنندگان به وجود آمدند. در غیاب ماینرها، بیت کوین به عنوان یک شبکه همچنان وجود دارد و قابل استفاده است، اما هرگز بیت کوین اضافی وجود نخواهد داشت. با این حال، از آنجایی که نرخ بیت کوین استخراج شده در طول زمان کاهش می یابد، بیت کوین نهایی تا حدود سال 2140 در گردش نخواهد بود. این بدان معنا نیست که تراکنش ها تایید نمی شوند. ماینرها به راستی‌آزمایی تراکنش‌ها ادامه خواهند داد و به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت‌کوین، هزینه‌هایی برای انجام این کار پرداخت خواهند شد.

برای کسب بیت کوین های جدید، باید اولین ماینری باشید که به پاسخ صحیح یا نزدیک ترین پاسخ به یک مشکل عددی می رسد. این فرآیند به عنوان اثبات کار (PoW) نیز شناخته می شود. برای شروع استخراج، شروع به درگیر شدن در این فعالیت اثبات کار برای یافتن پاسخ معما است.

هیچ ریاضی یا محاسبات پیشرفته واقعاً دخیل نیست. شاید شنیده باشید که ماینرها مسائل ریاضی دشواری را حل می کنند – این درست است اما نه به این دلیل که خود ریاضی سخت است. کاری که آنها در واقع انجام می دهند این است که اولین ماینری باشند که یک عدد 64-رقمی  hexadecimal number (a “hash”) که کمتر یا مساوی با هش هدف است را ارائه کند. اساسا یک حدس و گمان است.

بنابراین موضوع تصادفی است، اما با تعداد کل حدس‌های ممکن برای هر یک از این مشکلات، کار فوق‌العاده سختی است و تعداد راه حل های ممکن (به عنوان سطح دشواری استخراج) تنها با هر ماینری که به شبکه استخراج می پیوندد افزایش می یابد. برای حل یک مشکل ابتدا ماینرها به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. برای موفقیت در ماینینگ، باید «hash rate» بالایی داشته باشید که بر حسب گیگا هش در ثانیه (GH/s) و تراهش در ثانیه (TH/s) اندازه گیری می شود.

جدای از بازده کوتاه مدت بیت کوین های تازه ضرب شده، استخراج کننده سکه بودن نیز می تواند در هنگام پیشنهاد تغییرات در پروتکل شبکه بیت کوین، قدرت «رای دادن» به شما بدهد. این به عنوان پروتکل بهبود بیت کوین (BIP) شناخته می شود. به عبارت دیگر، ماینرها درجاتی از تأثیرگذاری بر فرآیند تصمیم گیری برای موضوعاتی مانند forking دارند. هرچه قدرت هش بیشتری داشته باشید، رای بیشتری برای چنین طرح هایی دارید.

درآمد ماینر بیت کوین چقدر است؟

پاداش استخراج بیت کوین تقریباً هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. زمانی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2009 استخراج شد، استخراج یک بلوک 50 بیت کوین برای شما به همراه داشت. در سال 2012، این میزان به 25 بیت کوین کاهش یافت. تا سال 2016، این مقدار دوباره به نصف کاهش یافت و به 12.5 بیت کوین رسید. در 11 می 2020، پاداش دوباره به نصف کاهش یافت و به 6.25 BTC رسید.

نحوه استخراج بیت کوین

تا مارس 2022، قیمت بیت کوین حدود 39000 دلار به ازای هر بیت کوین بود، که به این معنی است که شما برای تکمیل یک بلوک، 243750 دلار (6.25 x 39000) درآمد کسب کرده اید.

برای پیگیری دقیق زمان وقوع این نصف شدن ها، می توانید با ساعت بیت کوین که این اطلاعات را در زمان واقعی به روز می کند، مشورت کنید. جالب توجه است که قیمت بازار بیت کوین در طول تاریخ خود تمایل زیادی به کاهش سکه های جدید وارد شده به گردش داشته است. این کاهش نرخ تورم، کمبود را افزایش داد و از نظر تاریخی، قیمت نیز با آن افزایش یافت.

نکته: اگر می خواهید تخمین بزنید که چقدر بیت کوین می توانید با هش ریت ریگ ماینینگ استخراج کنید، سایت CryptoCompare یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد. سایر منابع وب ابزارهای مشابهی را ارائه می دهند.

بررسی نکاتی برای استخراج بیت کوین

 • اگرچه افراد در اوایل تاریخ بیت کوین توانستند برای بلوک ها با یک کامپیوتر شخصی خانگی معمولی رقابت کنند، اما دیگر اینطور نیست. دلیل این امر این است که دشواری استخراج بیت کوین در طول زمان تغییر می کند.
 • به منظور اطمینان از عملکرد روان بلاک چین و پردازش و تأیید تراکنش ها، شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یا بیشتر یک بلوک تولید کند. با این حال، اگر 1 میلیون ریگ ماینینگ برای حل مشکل هش رقابت کنند، احتمالاً سریعتر از سناریویی که در آن 10 ریگ ماینینگ روی همان مشکل کار می کنند، به راه حلی دست خواهند یافت. به همین دلیل، بیت کوین برای ارزیابی و تنظیم سختی استخراج، هر 2,016 بلوک یا تقریباً هر دو هفته یکبار طراحی شده است.
 • زمانی که قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج بیت کوین وجود داشته باشد، سطح دشواری استخراج افزایش می‌یابد تا تولید بلوک با نرخ ثابتی حفظ شود. قدرت محاسباتی کمتر به معنای کاهش سطح دشواری است. با اندازه شبکه امروزی، استخراج بیت کوین از رایانه شخصی تقریباً به طور قطع چیزی پیدا نخواهد کرد.

بررسی سخت افزار ماینینگ

همه اینها به این معنی است که، برای استخراج رقابتی، ماینرها باید اکنون روی تجهیزات کامپیوتری قدرتمندی مانند واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا به صورت واقع بینانه تر، یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) سرمایه گذاری کنند. این مورد می تواند از 500 دلار به ده ها هزار دلار برسد. برخی از ماینرها – به ویژه ماینرهای اتریوم – کارت های گرافیک فردی را به عنوان راهی کم هزینه برای انجام عملیات استخراج می خرند.

امروزه، سخت افزار استخراج بیت کوین تقریباً به طور کامل از ماشین های ASIC تشکیل شده است که در این مورد، به طور خاص تنها یک کار را انجام می دهند: استخراج بیت کوین. ASICهای امروزی بسیار قدرتمندتر از CPUها یا GPUها هستند و هر چند ماه یکبار با توسعه و استقرار تراشه های جدید، هم قدرت هش و هم کارایی انرژی بیشتری به دست می آورند. ماینرهای امروزی می توانند تقریباً 200 TH/s با 27.5 ژول در هر تراهش تولید کنند.

یک بررسی مقایسه ای درباره ماینیگ

به سه دوست می گویم که به عددی بین یک تا 100 فکر می کنم و آن عدد را روی یک کاغذ می نویسم و ​​در پاکت می گذارم. دوستان من مجبور نیستند عدد دقیق را حدس بزنند. آنها فقط باید اولین نفری باشند که هر عددی را که کمتر یا مساوی آن است حدس می‌زند. و محدودیتی برای تعداد حدس زدن آنها وجود ندارد.

فرض کنید من به عدد 19 فکر می کنم. اگر دوست A 21 را حدس بزند، آنها می بازند زیرا 21 > 19. اگر دوست B عدد 16 را حدس بزند و دوست C عدد 12 را حدس بزند، هر دو از نظر تئوری به پاسخ های قابل قبولی رسیده اند زیرا 16 < 19 هستند. و 12 < 19. هیچ “اعتبار اضافی” برای دوست B وجود ندارد، حتی اگر پاسخ B به پاسخ هدف 19 نزدیکتر باشد. حالا تصور کنید که من سوال “حدس بزنید به چه عددی فکر می کنم” را مطرح کنم، اما من” من فقط از سه دوست نمی‌پرسم، و به عددی بین 1 تا 100 فکر نمی‌کنم. بلکه از میلیون‌ها ماینر احتمالی می‌پرسم و به یک عدد 64 رقمی هگزادسیمال فکر می‌کنم. اکنون می بینید که حدس زدن پاسخ درست بسیار سخت خواهد بود. اگر B و C هر دو به طور همزمان پاسخ دهند، سیستم خراب می شود.

از نظر بیت کوین، پاسخ های همزمان اغلب اتفاق می افتد، اما در پایان روز، تنها یک پاسخ برنده می تواند وجود داشته باشد. هنگامی که چندین پاسخ به طور همزمان ارائه می شود که مساوی یا کمتر از عدد مورد نظر است، شبکه بیت کوین با اکثریت ساده (51٪) تصمیم می گیرد که کدام ماینر را مورد در ارجحیت قرار دهد.

به طور معمول، این ماینر است که بیشترین کار را انجام داده یا به عبارت دیگر، کسی که بیشترین تراکنش ها را تأیید می کند. سپس بلوک بازنده به یک “orphan block” تبدیل می شود. orphan block آنهایی هستند که به بلاک چین اضافه نمی شوند. استخراج‌کنندگانی که مشکل هش را با موفقیت حل می‌کنند اما بیشتر تراکنش‌ها را تأیید نکرده‌اند، با بیت‌کوین پاداش نمی‌گیرند.

بررسی فرآیند ماینینگ

عدد 64- Hexadecimal رقمی چیست؟

در زیر نمونه ای از چنین عددی آورده شده است:

0000000000000000000000000057fcc708cf0130d95e27c5819203e9f967ac56e4df598ee

عدد بالا دارای 64 رقم است. همانطور که متوجه شده اید، این عدد نه تنها از اعداد، بلکه از حروف انگلیسی نیز تشکیل شده است. چرا اینطور است؟

برای درک اینکه این حروف در وسط اعداد چه می کنند، اکنون کلمه “Hexadecimal” را بررسی می کنیم.

سیستم اعشاری از فاکتورهای 100 به عنوان پایه خود استفاده می کند (به عنوان مثال، 1٪ = 0.01). این به نوبه خود به این معنی است که هر رقم از یک عدد چند رقمی 100 احتمال (از صفر تا 99) دارد. در محاسبات، سیستم اعشاری به پایه 10 یا صفر تا نه ساده شده است.

از سوی دیگر، “Hexadecimal” به معنای پایه 16 است زیرا “hex” از کلمه یونانی برای شش، و “deca” از کلمه یونانی برای 10 گرفته شده است. در یک سیستم هگزادسیمال، هر رقم 16 احتمال دارد. اما سیستم عددی ما فقط 10 راه برای نمایش اعداد (صفر تا نه) ارائه می دهد. به همین دلیل است که باید حروف، به طور خاص، حروف A، B، C، D، E و F را اضافه کنید.

اگر در حال استخراج بیت کوین هستید، نیازی به محاسبه ارزش کل آن عدد 64 رقمی (هش) ندارید. تکرار می کنم، شما نیازی به محاسبه ارزش کل یک هش ندارید.

نحوه استخراج بیت کوین

 ارتباط «اعداد هگزادسیمال ۶۴ رقمی» با استخراج بیت کوین

در بالا بخش مقایسه را به خاطر دارید که در آن عدد 19 روی یک کاغذ نوشته شده بود و در یک پاکت مهر و موم شده قرار می گرفت؟ در اصطلاح استخراج بیت کوین، آن عدد استعاری نامشخص در پاکت، target hash نامیده می شود.

کاری که ماینرها با کامپیوترهای بزرگ و ده ها فن خنک کننده انجام می دهند، حدس زدن target hash است. ماینرها این حدس‌ها را با تولید تصادفی تعداد زیادی « nonces» در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند. nonce مخفف «number only used once» است و nonce کلید تولید این اعداد هگزادسیمال 64 بیتی است. در استخراج بیت کوین، یک nonce 32 بیت است – بسیار کوچکتر از هش، که 256 بیت است. اولین ماینری که nonce generates کمتر یا مساوی با target hash ایجاد می کند، برای تکمیل آن بلوک اعتبار اعطا می شود و 6.25 بیت کوین spoils به او تعلق می گیرد.

در تئوری، شما می توانید با چرخاندن یک قالب 16 وجهی 64 بار برای رسیدن به اعداد تصادفی به همان هدف دست یابید، اما چرا روی زمین می خواهید این کار را انجام دهید؟

اسکرین شات زیر که از سایت Blockchain.info گرفته شده است، ممکن است به شما کمک کند همه این اطلاعات را در یک نگاه جمع آوری کنید. شما به خلاصه ای از همه چیزهایی که هنگام استخراج بلوک شماره 490163 روی داد نگاه می کنید. nonce که هش “winning” را ایجاد کرد 731511405 بود. target hash در بالا نشان داده شده است. اصطلاح “Relayed by AntPool” به این واقعیت اشاره دارد که این بلوک خاص توسط AntPool، یکی از موفق‌ترین استخرهای ماینینگ تکمیل شده است.

همانطور که در اینجا می بینید، سهم آنها در جامعه بیت کوین این است که 1768 تراکنش را برای این بلوک تایید کردند.

نحوه استخراج بیت کوین

نحوه حدس زدن target hash

همه target hash ها با رشته ای از صفرهای ابتدایی شروع می شوند. هیچ هدف حداقلی وجود ندارد، اما حداکثر هدف تعیین شده توسط پروتکل بیت کوین وجود دارد. هیچ هدفی نمی تواند بزرگتر از این عدد باشد:

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

هش برنده برای استخراج‌کننده بیت‌کوین، هشی است که حداقل تعداد صفرهای اصلی را داشته باشد که توسط سختی استخراج تعیین شده است.

در اینجا چند نمونه از هش‌های تصادفی و معیارهایی برای موفقیت ماینر وجود دارد:

نحوه استخراج بیت کوین

برای یافتن چنین مقدار هش، باید یک ریگ ماینینگ سریع تهیه کنید، یا، واقع بینانه تر، به یک استخر استخراج بپیوندید – گروهی از استخراج کنندگان سکه که قدرت محاسباتی خود را ترکیب کرده و بیت کوین استخراج شده را تقسیم می کنند. استخرهای ماینینگ با باشگاه‌های پاوربال قابل مقایسه هستند که اعضای آن‌ها بلیط‌های قرعه‌کشی را به‌طور انبوه می‌خرند و توافق می‌کنند هر برنده‌ای را به اشتراک بگذارند. تعداد نامتناسب زیادی از بلاک ها توسط استخرها استخراج می شوند تا توسط ماینرهای منفرد.

به عبارت دیگر، به معنای واقعی کلمه فقط یک بازی اعداد است. شما نمی توانید الگو را حدس بزنید یا بر اساس هش های هدف قبلی پیش بینی کنید. در سطوح دشواری امروزی، شانس یافتن مقدار برنده برای یک هش، یک در ده‌ها تریلیون است. اگر به تنهایی کار می‌کنید، حتی با یک ریگ استخراج فوق‌العاده قدرتمند، شانس بزرگی نیست.

ماینرها نه تنها باید هزینه های مربوط به تجهیزات گران قیمت لازم را برای شانس حل یک مشکل هش در نظر بگیرند، بلکه باید میزان قابل توجهی از سکوهای استخراج انرژی الکتریکی را نیز در نظر بگیرند که در تولید مقادیر زیادی از nonces در جستجوی راه حل استفاده می شود. در مجموع، استخراج بیت کوین تا زمان نگارش این مقاله برای اکثر ماینرها تا حد زیادی بی‌سود است. سایت CryptoCompare  به شما امکان می دهد اعدادی مانند سرعت هش و هزینه برق خود را برای تخمین هزینه ها و مزایا وصل کنید.

نحوه استخراج بیت کوین

استخرهای ماینینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

استخراج‌کننده‌ای که راه‌حلی برای معما پیدا می‌کند ابتدا جوایز استخراج را دریافت می‌کند و احتمال اینکه یک شرکت‌کننده آن راه‌حل را کشف کند برابر با نسبت کل قدرت استخراج در شبکه است.

شرکت‌کنندگانی که درصد کمی از قدرت ماینینگ دارند، شانس بسیار کمی برای کشف بلوک بعدی دارند. به عنوان مثال، یک کارت ماینینگ که می توان آن را با چند هزار دلار خریداری کرد، کمتر از 0.001 درصد از قدرت استخراج شبکه را نشان می دهد. با چنین شانس کوچکی برای یافتن بلوک بعدی، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا آن ماینر یک بلوک را پیدا کند و مشکل بالا رفتن اوضاع را بدتر می کند. ماینر ممکن است هرگز سرمایه خود را پس نگیرد. پاسخ این مشکل ماینینگ استخرها است.

استخرهای ماینینگ توسط اشخاص ثالث اداره می شوند و گروه هایی از ماینرها را هماهنگ می کنند. با کار کردن با یکدیگر در یک استخر و به اشتراک گذاری پرداخت ها بین همه شرکت کنندگان، ماینرها می توانند جریان ثابت بیت کوین را از روزی که ماینرهای خود را فعال می کنند، دریافت کنند. آمار برخی از استخرهای استخراج را می توان در Blockchain.info مشاهده کرد.

بررسی استراتژی pickaxe  برای استخراج بیت کوین

همانطور که در بالا ذکر شد، ساده ترین راه برای به دست آوردن بیت کوین، خرید آن از یکی از صرافی های بیت کوین است. بطور متناوب، همیشه می توانید از “pickaxe strategy” (استراتژی کلنگ) استفاده کنید. در طول هجوم طلا در کالیفرنیا در سال 1849، سرمایه‌گذاری هوشمندانه برای تولید طلا نبود، بلکه ساخت کلنگ‌ها برای استخراج معادن بود.

به بیان امروزی، در شرکت هایی که این کلنگ ها را تولید می کنند، سرمایه گذاری کنید. در زمینه ارز دیجیتال، معادل کلنگ شرکتی است که تجهیزات مورد استفاده برای استخراج بیت کوین را تولید می کند. به عنوان مثال، ممکن است به دنبال شرکت هایی باشید که به جای آن تجهیزات ASIC یا GPU تولید می کنند.

معایب ماینینگ چیست؟

خطرات استخراج اغلب مالی و نظارتی است. همانطور که قبلا ذکر شد، استخراج بیت کوین و به طور کلی ماینینگ یک ریسک مالی است، زیرا می توان تمام تلاش خود را برای خرید تجهیزات استخراج به ارزش صدها یا هزاران دلار انجام داد تا سرمایه خود را بازدهی نداشته باشد. گفته می شود، این خطر را می توان با پیوستن به استخرهای استخراج کاهش داد. اگر به فکر استخراج هستید و در منطقه ای زندگی می کنید که ممنوع است، باید تجدید نظر کنید. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از سرمایه گذاری در تجهیزات ماینینگ در مورد مقررات کشور و تفکرات کلی کشور خود نسبت به ارزهای دیجیتال تحقیق کنید.

یکی از ریسک‌های بالقوه دیگر ناشی از رشد استخراج بیت‌کوین (و سایر سیستم‌های PoW) افزایش مصرف انرژی مورد نیاز سیستم‌های رایانه‌ای است که الگوریتم‌های استخراج را اجرا می‌کنند. اگرچه کارایی ریزتراشه‌ها برای تراشه‌های ASIC به‌طور چشمگیری افزایش یافته است، رشد خود شبکه از پیشرفت تکنولوژی پیشی گرفته است. در نتیجه، نگرانی هایی در مورد تاثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین و کربن وجود دارد.

سوالات متداول درباره ماینینگ

چرا بیت کوین باید استخراج شود؟

از آنجایی که کاملاً رکوردهای دیجیتالی هستند، خطر کپی کردن، جعل یا دوبار خرج کردن یک سکه بیش از یک بار وجود دارد. ماینینگ این مشکلات را حل می‌کند و تلاش برای انجام یکی از این کارها یا «هک کردن» شبکه را بسیار پرهزینه و نیازمند منابع می‌کند. در واقع، پیوستن به شبکه به عنوان ماینر بسیار مقرون به صرفه تر از تلاش برای تضعیف آن است.

استخراج چگونه معاملات را تایید می کند؟

ماینینگ علاوه بر معرفی بیت کوین جدید به گردش، نقش مهمی در تایید و اعتبارسنجی تراکنش های جدید در بلاک چین بیت کوین ایفا می کند. این مهم است زیرا هیچ مرجع مرکزی مانند بانک، دادگاه، دولت یا هر چیز دیگری وجود ندارد که تعیین کند کدام تراکنش معتبر است و کدام یک معتبر نیست. در عوض، فرآیند استخراج از طریق اثبات کار (PoW) به یک اجماع غیرمتمرکز دست می یابد.

چرا ماینینگ اینقدر برق مصرف می کند؟

در روزهای اولیه بیت کوین، هر کسی می توانست به سادگی یک برنامه استخراج را از رایانه شخصی یا لپ تاپ خود اجرا کند. اما با بزرگتر شدن شبکه و علاقه بیشتر افراد به استخراج، الگوریتم استخراج دشوارتر شد. این به این دلیل است که کد بیت کوین به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه یک بار یک بلاک جدید را هدف قرار می دهد. اگر ماینرهای بیشتری درگیر شوند، احتمال اینکه کسی هش مناسب را سریعتر حل کند افزایش می یابد و بنابراین دشواری برای بازیابی آن 10 دقیقه افزایش می یابد. حالا تصور کنید هزاران یا حتی میلیون ها بار بیشتر از این قدرت استخراج به شبکه بپیوندد. تعداد زیادی از ماشین‌های جدید انرژی مصرف می‌کنند.

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

قانونی بودن استخراج بیت کوین کاملاً به موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد. مفهوم بیت کوین می تواند تسلط ارزهای فیات و کنترل دولت بر بازارهای مالی را تهدید کند. به همین دلیل بیت کوین در مکان های خاصی کاملا غیرقانونی است.

مالکیت و استخراج بیت کوین در بسیاری از کشورها قانونی است. برخی از نمونه‌هایی از مکان‌هایی که طبق گزارش سال 2018 غیرقانونی بود، الجزایر، مصر، مراکش، بولیوی، اکوادور، نپال و پاکستان بودند. از سال 2018، کشورهای دیگر استخراج بیت‌کوین از جمله بنگلادش، چین، جمهوری دومینیکن، مقدونیه شمالی را ممنوع کرده‌اند. به طور کلی، استفاده و استخراج بیت کوین در بیشتر نقاط جهان قانونی است.

آیا استخراج crypto به GPU یا رایانه شما آسیب می رساند؟

از آنجایی که استخراج بلاک چین بسیار نیازمند منابع است، می تواند فشار زیادی را بر پردازنده گرافیکی یا سایر سخت افزارهای ماینینگ شما وارد کند. در واقع، منفجر شدن پردازنده‌های گرافیکی یا شعله‌ور شدن ریگ‌های ماینینگ بی‌سابقه نیست. با این حال، کارکردن ریگ‌های شما با سرعت متوسط ​​و با تامین برق کافی، عموماً ایمن است.

آیا می توان بیت کوین را در گوشی آیفون استخراج کرد؟

خیر. امروزه استخراج بیت کوین برای رقابتی شدن به مقادیر زیادی قدرت محاسباتی و برق نیاز دارد. اجرای ماینر بر روی یک دستگاه تلفن همراه، حتی اگر بخشی از یک استخر استخراج باشد، احتمالاً به هیچ درآمدی منجر نخواهد شد.

مقاله مفید: آموزش نصب کالی لینوکس در کنار ویندوز

نتیجه گیری

در این آموزش نحوه استخراج بیت کوین را بررسی کردیم! استخراج بیت کوین عملکردی حیاتی برای تایید تراکنش های جدید در بلاک چین و جلوگیری از خرج مضاعف انجام می دهد. همچنین این روشی است که بیت کوین های جدید به سیستم معرفی می شوند. بر اساس یک پازل پیچیده، کار شامل تولید اثبات کار (PoW) است که بسیار انرژی بر است. با این حال، این انرژی در ارزش بیت کوین و سیستم بیت کوین تجسم یافته و این سیستم غیرمتمرکز را پایدار، ایمن و قابل اعتماد نگه می دارد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. نظرات خود را از طریق فرم زیر با ما به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه مقاله
https://azarsys.com/?p=3455


نویسنده مقاله
مقالات مرتبط
دیدگاه بگذارید

دیدگاه های ثبت شده
 • پدرام راستی / 2 ماه پیش

  چقد جالب

 • ناصر تهرانی / 2 ماه پیش

  به این میگن توضیح اصولی و کوتاه بیت کوین

 • محسن / 2 ماه پیش

  برای کسی که سر در بیاره و اهل ریسک باشه واقعا راه خوبیه برای آینده روشن